Kontrola originality souborů BF3 v nové verzi serverů?

Na internetu nyní poslední dny koluje informace, že DICE plánuje vydat „tichou“ (nikde veřejně neprezentovanou) aktualizaci serverů pro Battlefield 3. Ta by měla přidat novou funkci – kontrolu MD5 hashe (více informací o MD5 najdete na Wikipedii). Ta by měla za úkol zkontrolovat soubory klientské části Battlefieldu 3 (tedy tu část, kterou máme my hráči nainstalovanou v počítači) a určit zda byly soubory nějak upraveny nebo ne.

Tato kontrola souborů by probíhala před napojením na server a v případě zjištění pozměněných souborů by se hráč nemohl napojit do hry (nebo snad i dostat ban?). Tato aktualizace má být jako další krok v boji proti hackerům, kdy mohli upravit soubory hry a dosáhnout tak vyšší účinnosti zbraní, odstranění modrého filtru apod.

Dále musím upozornit ty, jenž využívají FXAA Injector. DICE hodlá všechny, jenž jej používají, zabanovat a zakázat jim přístup do hry. K tomu jistě využije právě kontrolu MD5 hashe. Proto si dvakrát rozmyslete zda jej chcete skutečně používat. FXAA Injector Vám například upraví barvy hry, aby vypadala lépe apod. – viz. video 1 a video 2.

Zdroj: Battlefield-3.org, Battlefield-Inside.de, Battlefield-Company.de, Youtube

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

56 komentářů

Napsat komentář