Modtools možná nakonec budou a proč je na konzolích jenom 30 FPS

Karl-Magnus Troedsson na Gamescomu poskytl serveru AusGamers interview, ve kterém se rozpovídal o modtools a proč má Battlefield 3 na konzolích jenom 30 FPS.

Nejdříve se podíváme, co řekl o modtools:

Děláme nespočet rozhodnutí o tom, co do hry dáme a co ne. Co to dá hráčům, kteří hru budou hrát. Ohledně tohoto tématu je komunita velice hlasitá – chtějí modtools. Přemýšlíme o tom. Hra je nebude mít při vydání, ale vyslyšeli jsme. Neříkám, že je uděláme, ale přemýšíme o nich.

Ale musíme k tomu přistoupit rozumně. Když něco děláme, tak to musí být pořádně. Takže když uděláme modtools, chceme to udělat správně. Nemůže to být nějaký zmetek, který musí lidé složitě zkoumat. Musí to být dobrý nástroj, který mohou používat obyčejní lidé a udělat to není jednoduchá věc.

Je tady taky bezpečnostní riziko. Musíme naši drahocenou hru zpřístupnit pro všechny a lidé si s ní budou dělat cokoliv chtějí. Rádi to uděláme, ale musíme zvážit hodně věcí, než se rozhodneme, jestli to uděláme.

A teď něco málo na téma FPS a proč mají konzole jenom 30:

Není na tom nic špatného. Pro některé naše konkurenty je 60 FPS skvělý marketingový tah. Věřím, že chtějí vytvořit zážitek, který je rychlejší a tak podobně. U nás funguje 30 FPS zcela v pořádku. Myslím, že tahle záležitost je zveličovaná. Pokud se podíváte na framerate, tak hodně her běhá na 30 FPS a funguje to skvěle. Tempo je v Battlefieldu 3 o něco pomalejší, takže to u nás funguje.

Také musíme brát ohled na to, že naše hra má velké otevřené prostředí, hodně vozidel, více hráčů a destrukci všeho možného.

60 FPS není problém, je velice jednoduché toho dosáhnout. Když zahodíme všechno, co jsem teď zmínil, tak taky dosáhnem na 60 FPS.

Zdroj: AusGamers

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

19 komentářů

Napsat komentář