Na PLAYzone.cz dávají první bany podvodníkům

Na portálu PLAYzone.cz dnes přinesli informaci, že padli první bany (na tamější turnaje) podvodníkům, kteří byli zabanováni službami jako PBBans nebo GGC-Stream. Více informací se můžete dočíst v původním článku, nebo přepisu zde na webu:

Nedávno jsme zde v článku o vyhodnocení předchozí serverové soutěže vyvolali menší flejm, když jsme se rozhodli pro důvodné podezření z cheatingu neodměnit prvního hráče v pořadí, který se ale vší mocí dušoval, že on je čistý a my jsme ti hajzli, co jen tak někomu pošpiní jméno a navíc ho okradou o cenu, kterou si podle něj plným právem zasloužil.

V předchozích dnech měla tato aféra dohru, když se tento stejný hráč i přes tvrzení, že hraje čistě a bude poctivě nahrávat všechny zápasy, nevydržel neprovinit ani pár hodin a vyfasoval ban přímo od PunkBuster, a to samozřejmě přesně za AIMBOT, z kterého jsme ho obvinili a co více, tu drzost měl dokonce na našem vlastním serveru. Ano, celou dobu je řeč o dobře známém notorickém cheaterovi Skullovi (PZ profil Skull6).

Předem se omlouvám, že jsem k závěru jeho cheatingu došel (tímto článkem) až teď, ale měl jsem moc práce kolem GamesComu, i když mnozí z vás už dávno věděli, že jde o potvrzeného cheatera. Nicméně doufám, že tímto i ostatní z vás pochopí, proč jsme se rozhodli Skullovi cenu nejenže nedat, ale zároveň ho nařknout z podvodu. A protože ani zdaleka nebyl z naší scény jediný, kdo se v minulých dnech provinil proti zásadám slušného hraní, rozhodli jsme se rozdat tresty přímo zde v soutěžích PLAYzone. Zpočátku mírnějšího charakteru, aby si hráči (potrestaní i ostatní) uvědomili, že zvedat si skill tímhle způsobem je ubohost a jednou dojde na všechny, takže vám to za to nestojí.

Kompletní seznam potvrzených a potrestaných cheaterů:
(pod přezdívkou naleznete hráčův profil, pod proviněním odkaz na důkaz)

Všechny potrestané hráče tímto také varujeme, aby si nezakládali další profily. Pokud tak učiní, aniž by jim vyprchal trest, automaticky jim nastavíme permanentní ban včetně IP adresy. Po vypršení trestu můžete hrát, ale samozřejmě si vás budeme hlídat a pokud se proviníte, opět následuje permanentní ban. Tresty se netýkají pouze týmových soutěží, ale také serverových a dalších, s kterými bude mít PLAYzone co do činění.

Tresty pro týmy potrestaných hráčů

Jejich týmy zatím zcela výjimečně nebudeme trestat, protože věříme, že s cheatery nehrály úmyslně. Od teď vás ale chceme velmi důrazně varovat, abyste se těmto hráčům vyhýbali a pokud budete vědět, že opět hrají, nahlaste nám je. Jakékoliv hraní s nimi se bude trestat kompletním odpočtem bodů MČR Klasifikace za všechny soutěže, do kterých s nimi nastoupíte. V případě, že se prokáže, že jste s nimi hráli záměrně, budete bez varování vyřazeni z MČR Klasifikace pro daný ročník.

Toto varování platí i pro týmy, kterých se tito cheateři netýkají. Jednoduše nebudeme trestat pouze cheatery, ale i týmy, co je budou využívat, protože i ony budou tímto pádem hrát nefér. Trest za hru s cheaterem (dosud neuznaným) budeme řešit individuálně v konkrétních případech.

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

29 komentářů

Napsat komentář