Na tomto stroji běžela ukázka z Battlefieldu 4

Pokud Vás zajímalo, na jakém stroji běžela ukázka Battlefieldu 4, jenž pochází z pre-alfa verze hry, tak zpozorněte. Protože DICE úzce spolupracuje se společností AMD, která je zároveň hardwarovým partnerem, tak také od nich měli grafickou kartu, která ještě není ani na trhu. Jedná se o AMD Radeon HD7990, též přezdívaný jako Malta. Ale aby to nebylo málo, tak použili rovnou 2 tyto duální grafické karty, čímž vlastně získali 4 grafické karty AMD 7970 zvané Tahiti XT. To dává v součtu celkem 12 GB grafické paměti GDDR5. Jako procesor byla použita nejnovější řada Core i7 od Intelu.

17 minutové gameplay video pak bylo dle všeho zaznamenáno v rozlišení 3200x2000px v 60 snímcích za vteřinu a následně zmenšeno na 1080p, jenž jsme mohli všichni vidět.

Dále se pak uživatel s přezdívkou YokiR0x se na Twitteru zeptal technického ředitele pro Frostbite, Johana Anderssona, zda-li mu na BF4 budou stačit 2 grafické karty NVIDIA GTX 690. Andersson mu odpověděl, že jelikož tyto grafické karty mají na jedno GPU „jen“ 2 GB grafické paměti, mohly by být limitující pro některá úplně nejvyšší grafická nastavení. Tak uvidíme zda-li bude Battlefield 4 nabízet grafické možnosti jako kdysi hra Crysis, která dokázala tehdejší grafické karty vymačkat na maximum.

Oficiální hardwarové nároky však zatím nebyly zveřejněny, protože hra je stále ve vývoji a bude na ní probíhat ještě spoustu úprav a optimalizací, takže tento monstrózní stroj nepovažujte za nějakou nutnost abyste si Battlefield 4 zahráli. DICE totiž kromě s AMD samozřejmě spolupracuje i se společností NVIDIA, aby hru optimalizovali na co největší množství grafických karet.

Zdroj: Twitter, Battlefield-Inside.de, Battlelog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , ,

66 komentářů

Napsat komentář