Nejhůře naleznutelný Easter Egg z Battlefieldu 3 konečně nalezen

Asi vůbec nejtěžší Easter Egg z Battlefieldu 3 byl nyní konečně nalezen, avšak ne přímo ve hře, ale za pomoci extrahovaných audio souborů. Nejdříve Vám však nastíním o co jde. V dubnu 2012 se na svém Twitteru zmínil zvukový producent Tomas Danko zda-li dokážeme najít jeden Easter Egg a přiložil několik nápověd. Jednalo se o hlášení o spatření nepřátelského protiletadlového vozidla (AA). Mělo to však několik složitých parametrů, jako například že člověk, který to má slyšet musí být více jak 110 m, ale méně jak 350 metrů od osoby, která vozidlo označuje a také, že musíte být do vzdálenosti 350 metrů od označovaného AA a pouze jako hráč za USA.

Ač se komunita sebevíc snažila nedokázala tento Easter Egg najít, protože replikovat vše potřebné pro jeho spuštění nebylo vůbec jednoduché a existovalo extrémně nízké procento úspěchu (bylo to tak nastaveno). Uživatel s přezdívkou jackfrags pak tedy zkusil kontaktovat Tomase Danka, který ale už v DICE nepracuje a jeho Twitter účet je prázdný, ale i přesto se mu to povedlo a dostal se s ním do kontaktu. Zjistil nakonec, že jde o hlášení, ve kterém zazní jméno jednoho z vývojářů v DICE.

jackfrags zkoušel s přáteli replikovat onu situaci, ale bezúspěšně. Nakonec tedy stáhl balík se všemi extrahovanými audio soubory ze hry, který měl 32 GB, a povedlo se mu ono hlášení najít. Jedná se o hlášení:

Spatřili jsme nepřátelského Goldfarba, opakuji nepřátelský Goldfarb ve vaší oblasti. Postupujte se zvýšenou opatrností.

Ptáte se nyní kdo je to ten Goldfarb? Jedná se také již o bývalého vývojáře z DICE, celým jménem David Goldfarb. Ten byl vedoucí designér pro BF3 a BFBC2. Jak toto hlášení zní si můžete poslechnout v přiloženém videu níže (čas 6:20):

Jako doplňující zajímavost tu pro Vás mám, že Tomas Danko má rodiče pocházející ze Slovenska, konkrétně z Košic. 🙂

Pokud máte zájem stáhnout si onen balík s extrahovanými audio soubory ze hry o velikost 32 GB, tak odkaz ke stažení je zde (heslo pro stažení a rozbalení je „wassabe“).

Zdroj: Youtube, MP1st, BlueCommunity, vlastní

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , ,

19 komentářů

Napsat komentář