Nové opatření proti cheaterům v BF4

Je to nedávno, co DICE přidali do Battlefieldu 4 nový anti-cheat, který zabanuje nejen účet, ale rovnou i hardware ID. To znamená, že cheaterům bude zabanován nejen Origin účet, ale také ID jejich hardweru a nebudou moci znovu hrát na stejném počítači ani pod jiným účtem. Nepomůže jim tedy ani pokud si hru koupí znovu. Je třeba ocenit, že DICE berou cheatování poslední dobou opravdu vážně.

Ve výsledku však není vše růžové, jak se může zdát. Společnosti prodávající cheaty nedlouho po zavedení HWID banů zareagovali vydáním prográmku, který umí HWID ban obejít, resp. vám podstrčí jiné HWID. Toto má za následek, že cheateři mohou vesele hrát dál a může se vám stát, že během krátké doby narazíte na cheatera, který již byl i třeba několikrát zabanován. Dalším následkem je to, že při správném použití utilitky měnící HWID je možné hrát hry, které jsou na určitý čas na Originu zdarma, po neomezenou dobu (tedy např. i Battlefield 4).

Battlefield Hardline byl tedy pro jistotu „ochráněn“ typem DRM, který Vám zamezí přístup do hry na 24 hodin, pokud 5x změníte v PC hardware. Podrobnosti a následky této protipirátské ochrany si můžete přečíst ve včerejším článku.

Zdroj: bf4central

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , ,

12 komentářů

Napsat komentář