O čem bude herní režim Carrier Assault?

Na konci minulého týdne si pro nás DICE nachystalo článek, ve kterém vedoucí designér hratelnosti Gustav Halling vysvětluje herní režim Carrier Assault. Ten vychází z režimu Titan (BF2142) a přijde do Battlefieldu 4 s DLC Naval Strike. Pokud Vás tedy zajímá jak se tento herní režim hraje, přečtěte si následující přeložený článek, který Vám snad dá odpovědi na všechny otázky.

Jedna ze vzrušujících novinek v nadcházejícím rozšíření Battlefield 4 Naval Strike je herní režim Carrier Assault, kde se dva nepřátelské týmy mezi sebou snaží zničit letadlovou loď toho druhého. Nyní již předáváme slovo vedoucímu designéru hratelnosti, Gustavu Hallingovi, který vám vysvětlí vše o tomto herním režimu.

Battlefield-4-Naval-Strike-Carrier-Assault_WM1

Carrier Assault je pocta hernímu režimu Titan z Battlefieldu 2142, ale tentokrát se totální válka odehraje v jihočínském moři. Vašim úkolem je zničit nepřátelskou letadlovou loď dříve, než nepřítel napadne a zničí tu vaši. Našim cílem bylo vytvořit Carrier Assault jako skutečně strhující herní režim a věříme, že rozmanitost jednotlivých odehraných kol toho docílí. Začnete s velkou bitvou, kde vodní, pozemní a letecká vozidla kontrolují každý kousek mapy a nakonec vše vyvrcholí v boje zaměřeném na pěchotu a malé prostory uvnitř obou letadlových lodí zároveň!

Vysvětlení režimu Carrier Assault

Jak odehrajete kolo v herním režimu Carrier Assault? Existují dva způsoby jak zničit nepřátelskou letadlovou loď: buď budete mít kontrolu nad celou mapou nebo napadnete letadlovou loď jako pěchota. Každé kolo je rozděleno do 2 fází, počínaje ovládnutím mapy a útokem na letadlovou loď konče. Oba týmy začínají na vlastní letadlové lodi a závodí o ovládnutí raketových sil rozmístěných po mapě a to tak, že zaberou kontrolní body umístěné blízko těchto sil. Po zabrání kontrolního bodu dochází k automatickému odpalování naváděných raket směrem na nepřátelskou letadlovou loď, skrze celé kolo, kdy nakonec dojde ke zničení trupu lodi a umožnění tak pěších útoků.

Když se toto stane jednomu nebo oběma týmům, útok na letadlové lodě začíná. Tým pak může buď k nepřátelské letadlové lodi připlout lodí a vylodit se, nebo lze využít spawny pro seskok padákem umístěné nad lodí. Jakmile bude tým uvnitř, musí zničit dvě M-COM stanice, které pak následně zpřístupní další oblast lodi, spolu se strojovou jako poslední oblastí.

Ničení M-COMů nebo snížení života letadlové lodi na 0 % znamená výhru kola pro váš tým. Podívejte se na přiložené video obsahující krátký tutoriál.

Pocta klasickému hernímu režimu

Veteráni z Battlefield 2142 a herního režimu Titan se budou v Carrier Assault cítit jako doma. Carrier Assault poskytuje hráčům unikátní zaměření na několik způsobů jak vyhrát kolo v tomto režimu – buďto vyhrajete skrze ovládání celé mapy nebo skrze boje na blízko v nepřátelském velitelství. Rozdíly ve zvolené taktice a době trvání jednotlivých fází činí z Carrier Assault nový zážitek a doufáme, že zažijete to stejné vzrušení při seskakování padákem na letadlovou loď, tak jako jste jej zažívali při odpalování raketových podů v režimu Titan.

Battlefield-4-Naval-Strike-Hovercraft_WM1

Všude samá výzva

Vytvořit Carrier Assault byla skutečná výzva, protože obsahuje velké množství důležitých aspektů, na které je potřeba si dát pozor. Jakožto fanoušci starého režimu Titan jsme chtěli, aby závěrečná část, kdy se dva nepřátelské týmy mezi sebou snaží zničit nepřátelskou letadlovou loď toho druhého, byla něco skvělého. Z hlediska designu bylo důležité vytvořit onen speciální pocit nadšení, který vytváří vždy potencionálně odlišný výsledek kola.

Chtěli jsme také zachovat onu důležitost nad ovládnutím mapy, takže tým, který bude mít problém s útoky na nepřátelské letadlové lodi, může stále vyhrát kolo tím, že bude bránit vlastní letadlovou loď, zatímco ovládá raketová sila.

Již na konci března

Doufáme, že si v Carrier Assault, který vyjde později tento měsíc, užijete spoustu zábavy. V komentářích se s námi můžete podělit o své názory na tento herní režim. Díky za přečtení!

Zdroj: Battlelog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , ,

19 komentářů

Napsat komentář