Patrick Bach potvrzuje dynamické frakce pro Battlefield 4

Kolegové z norské stránky Battlefield.no provedli před několika dny rozhovor s výkonným producentem DICE Patrickem Bachem. Ten jim pověděl několik zajímavých a nových informací, kdy nejzajímavější jsou právě dynamické frakce. A co že to je? Díky dynamickým frakcím bude možné přes server zvolit jaké herní frakce se na mapě objeví. To znamená, že například na mapě Obléhání Šanghaje proti sobě mohou hrát:

  • Američané vs. Čína
  • Američané vs. Rusko
  • Rusko vs. Čína

Tato funkce není limitována na některé mapy, ale bude to možné nastavit na kterékoliv mapě a také bude možné nastavit, na které straně se daná frakce objeví. Takže například na mapě Obléhání Šanghaje nebude americká frakce vlevo, ale vpravo a čínská frakce zase naopak nebude vpravo ale nalevo. Vše se nastaví před startem kola přímo na serveru. Co na to říkáte? Já osobně jsem z této funkce nadšen a jsem zvědav jak moc to ovlivní hratelnost různých map.

Dále se pak Patrick zmínil, že netcode a detekce zásahu byla vylepšena, ale nemůže zaručit, že se neobjeví nějaké problémy. Důvodem je velký počet hráčů, destrukce, spoustu techniky a další věci, které se přenáší na server a zpět. Stejně jako kvalita Vašeho internetového připojení, která může vše velmi ovlivnit. Prozatím však hráči reportovali (z E3 2013), že netcode byl citelně vylepšen a už neměli problémy jako tomu bylo u BF3.

Vylepšen pak byl i samotný engine Frostbite 3, který nabídne možnost častějších, rychlejších a menší aktualizací hry. Doufejme, že jich nebude příliš třeba 🙂

Patrick poté zmínil, že například hráči na PC budou mít různé výhody navíc, mezi které bude patřit možnost změnit velikost HUDu nebo UI. Hráči na PC a next-gen konzolích by také neměli pociťovat žádné omezení kvůli aktuální generaci konzolí (PS3/X360), která je výrazně HW slabší.

Jako poslední se rozpovídal o proměnných denních cyklech. Denní cykly se v Battlefieldu 4 neobjeví, takže se nestane, že byste na mapě začali ráno a končili hru v noci. Při interních testech to zkoušeli a nebyla to vůbec zábava. Bylo to spíše nepříjemné a tak tuto funkci do hry nedali. Každá mapa tak tedy bude mít zvolený čas dne, tak jako tomu bylo doposud. Avšak co nepřímo potvrdil je dynamické počasí, které však podrobněji nepopsal. Osobně si myslím, že například během hry bude neustále zataženo a náhodně pršet, ale nebude se střídat slunečné a deštivé počasí.

Celý rozhovor má 26 minut a pokud umíte anglicky, doporučuji se na něj podívat. Je to po delší době velmi slušný rozhovor 🙂 Video nejde vložit, takže tady je na něj odkaz.

Zdroj: Reddit

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , ,

18 komentářů

Napsat komentář