Podrobnosti k velkému patchi pro PC

Dnes konečně vyjde dlouho odkládaný patch pro PC verzi Battlefieldu 3. Ten obsahuje mnoho oprav, úprav i vylepšení. Co nám tedy tento patch přinese?

Už dříve jste si mohli přečíst podrobný seznam změn, které nám patch přinese. Hlavním cílem patche je podle vývojářů stabilnější a férovější hra. Patch, který má uctyhodných 1.6GB vyjde dnes 29.3. 2012 okolo 11:00 a v tuto dobu bude také aktualizován Battlelog. Po skončení údržby Battlelogu si nezapomeňte nainstalovat nejnovější webový plugin.

Pojďme se podívat jaké novinky se na nás chystají.

Nová a vylepšená příkazová růžice

Na základě zpětné vazby komunity byla vylepšena příkazová růžice. Níže najdete podrobnější detaily:

Nové globální hlášky

Do hry přibudou nové globální hlášky, díky kterým můžete oznámit celému týmu cokoliv potřebujete. Zatímco dříve jste museli mířit na vojáka-podporu, abyste si mohli požádat o munici, teď si o ní (a nejen o munici, ale i o lékárnu nebo opravy) můžete zažádat pomocí příkazové růžice. Při použití těchto příkazů se všem spoluhráčům rozbliká příslušná ikona na minimapě.

Přesunutí rozkazů do příkazové růžice.

Rozkazy se dají použít jen pomocí příkazové růžice. To znamená, že už se vám například nestane, že zadáte rozkaz k útoku na bod, když jste se jen snažili označit nepřítele, který stojí blízko vlajky.

Vylepšené ovládání myší

Pohyb myši bude sledován v závislosti na střed růžice, takže použití příkazů by teď mělo být jednodušší.

Rychlejší aktivace

Příkazy budou použity hned jakmile pustíte klávesu Q, což bude jednoznačně rychlejší než předchozí způsob použití.

Vylepšená čitelnost

Rozložení příkazové růžice bude vylepšeno tak, aby bylo hned jasné, která hláška je zrovna zvolena.

Příkazová růžice se bude měnit v závislosti na situaci – například pěchota a vozidla mají rozdílné hlášky. Každá z nich spustí přiřazenou hlasovou zprávu a zároveň se na minimapě zobrazí příslušná ikona. Sledujte tedy pozorně minimapu, pokud se na ní rozbliká některá z ikon, znamená to, že spoluhráč si zažádal o pomoc.

Vylepšená minimapa

Díky zpětné vazbě komunity byly implementovány alternativy k standardní minimapě. Můžete si vybrat mezi klasickým (Map), satelitním (Satellite) a hybridním(Hybrid) zobrazením.

 • Klasické(Map) zobrazení ukazuje na minimapě nejdůležitější věci jako budovy, objekty, silnice a vodní toky.
 • Satelitní (Satellite) zobrazení ukazuje fotografie mapy z výšky. Díky tomu uvidíte detaily terénu.
 • Hybridní (Hybrid) zobrazení kombinuje obě předchozí zobrazení.

Tůtů! Houkačky!

Konečně! U všech jeepů byly přidány houkačky! Nic neříká: „Naskoč a zasedni ke kulometu, abychom zabrali zpátky letiště!“ tak, jako tři krátké zatroubení. Houkačku použijete levým tlačítkem myši. Houkačku samozřejmě uslyší i nepřátelé, takže být vámi, vyhnul bych se troubení v nepřátelském prostoru, pokud chcete udržet vozidlo v provozuschopném stavu.

Všichni hráči dostanou světlice

Abychom vyrovnali šance na bojišti a dali příležitost nadějným pilotům v boji, dostanou všichni hráči již od prvního dne odemčené světlice. Budou samozřejmě automaticky dostupné ve všech vozidlech. Takže pokud bylo pro Vás těžké dříve vydržet ve vzduchu, nyní by jste měli jednodušeji zmást nepřátelské střely. Věříme, že tato malá ale výrazná změna vyžene více hráčů do oblak a změní tak jejich herní styl. Tato změna byla samozřejmě také součástí dřívějšího patche pro PS3.

Více odměn pro šikovné piloty helikoptér

Jednou z věcí, kterou jsme vyvažovali, bylo i lepší oceňování šikovných pilotů helikoptér. Navýšili jsme tedy skóre pro pasažéry, kteří zabíjejí hráče z helikoptéry. Skóre asistence je nyní 50 bodů/zabití. Takže při plně naložené helikoptéře, kdy 4 pasažéři udělají po 1 zabití, dostane pilot tedy celkem 200 bodů. Tato změna je také součástí dřívějšího patche pro PS3.

SOFLAM je nyní pasivním vybavením

SOFLAM nyní dodává hráči body i při pouhém rozložení, zamíření na určitou oblast a ponechání ho tak. SOFLAM bude zaměřovat nepřátelskou techniku v dané oblasti a hráč bude stále získávat body. Díky tomu, že byly opraveny některé chyby spojené s bodováním, mělo by být nyní jednodušší pro hráče získávat více bodů za SOFLAM. Tato změna je také součástí dřívějšího PS3 patche.

Potlačovací palba je také součástí týmové hry!

Další změnou ve vyvažování hry je snížení počtu bodů nutných k získání stuhy za potlačovací palbu. Z předchozích 7 potřebných bodů, musí hráč nyní učinit pouhé 3 body za potlačování.

Jste ve hře nový? Vyzkoušejte naše nové „zkratky“

 

Dnes také nabízíme 10 různých zkratek pro hráče Battlefieldu 3 na PC. Pokud jste ve hře nový, je toto skvělou cestou jak získat pevnou zemi pod nohama jako veterán. Nebo pokud máte prostě rádi protivzdušné rakety ve stíhačkách již od začátku, tak tohle je prostě pro Vás.

10 nových zkratek je nyní dostupných skrze Origin:

  • Kit Shortcut Bundle: Okamžité odemčení všech předmětů unikátních pro jednotlivé herní třídy.
   Vehicle Shortcut Bundle: Okamžité odemčení všech unlocků pro všechny vozidla.
   The Ultimate Bundle: Okamžité odemčení všech unlocků dostupných ve všech ostatních balíčcích.

Zdroj: Battlefield Blog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

126 komentářů

Napsat komentář