Potvrzeno – Battlefield 1 bude mít vyhledávač serverů

Oficiální Twitter účet pro Battlefield sérii potvrdil, že Battlefield 1 bude mít vyhledávač serverů. To se možná někomu zdá jako nepříliš podstatná informace, avšak pokud se nad tím zamyslíte, je to docela podstatná věc. Hry poslední doby si oblíbily způsob připojení do hry přes „matchmaking“ tedy způsob, kdy si vyberete mapu, herní režim, případně další parametry a kliknete na „najít server“. Nemáte tedy žádnou možnost se připojit tam kam sami chcete – herní algoritmus rozhodne za vás; krásným příkladem může být poslední hra od DICE a to Star Wars: Battlefront.

Následné hraní s přáteli tak pak nebývá vždy úplně jednoduché a je potřeba se připojovat přes systém skupin někdy označovaný jako „parta“. Proto je potvrzení, že Battlefield 1 bude mít vyhledávač serverů docela velká věc. Bohužel však nebylo potvrzeno (ale ani vyvráceno) zda budou dostupné dedikované servery – servery, které si mohou pronajmout sami hráči a v rámci možností také upravit podle sebe; jako tomu bylo doposud. Přítomnost vyhledávače serverů napovídá, že by dedikované servery existovat mohly, ale jisté to budeme mít až dojde k oficiálnímu potvrzení.

Další neznámá ohledně vyhledávače serverů je zda-li bude dostupný přímo ve hře, jako tomu bylo u Battlefield 2 či BF: Bad Company 2 a nebo dojde opět k využití Battlelogu, tedy webového vyhledávače serverů. Obojí má své pro a proti, ale osobně si myslím, že opět využijí Battlelog.

Zdroj: Twitter

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , ,

3 komentáře

Napsat komentář