Preview nové singleplayerové mise

DICE si pozvali do svých kanceláří několik novinářů a na PS3 jim předváděli jednu novou singleplayerovou misi. Ta se jmenuje Operation Guillotine, odehrává se v nočním Teheránu a je zasazená zhruba do poloviny hry. Na serveru Rock, Paper, Shotgun se objevilo pěkné preview s popisem celé mise a my vám přinášíme jeho překlad. Je to přeložené velice volně a jenom to důležité, ale všechny informace zůstaly zachovány.

Mise je pojmenovaná Operation Guillotine a je zhruba v polovině singleplayerové kampaně. Neřekli nám, jak dlouho bude kampaň trvat, ale producent hry Patrick Bach řekl, že si není jistý, jestli lineární hra s filmovým nádechem může být delší jak deset hodin a udržet si při tom vysokou kvalitu.

Guillotine je noční mise, “něco co jsme ještě nikdy předtím nedělali” a soustředí se na jiný zážitek než bitva v ulicích, kterou jsem dříve ten den hrál (pravděpodobně bude ještě jeden článek, pozn. redakce). Není to ale žádná tichá mise. Začíná u skupiny vojáků klečících na kopci uprostřed neznámých ruin, dívajíce se na Teherán. Okna ve městě ve tmě září. Je to neskutečný pohled, ošklivý a překrásný zároveň. Jeden z vojáků zašeptá: “Tohle je velkýýý město”.

Vojáci mají za úkol obsadit bytový komplex na druhé straně kanálu, ale je to mnohem težší, než se zdá. První z nich běží skrz lesnatý kopec vstříc městu, což by šlo mohem jednoduššeji, kdyby nebyl kopec bombardován. Ohlušující exploze zapalují stromy, které vy a vaši spolubojovníci míjíte ve snaze dostat se k relativně bezpečnému nadjezdu. Jednoho z nich výbuch vymrští do vzduchu. Zatímco důležité postavy přežijí nebo zemřou podle scénáře, tak ostatní vojáci mohou umírat zcela náhodně. Tohle vypadá nebezpečně.

Po chvíli se Teherán přibližuje, je to opravdu neskutečné. Frostbite 2 dělá neskutečné věci s nasvětlením i přes to, že je to demo a pouze na konzoli. DICE se chlubí, že na PC to bude na vrcholu, co se videoher týče, já se nemůžu dočkat, jak to bude vypadat na rozumné grafické kartě. Zvuky jsou také na vrcholu. O nahrávání zvuků nemám nejmenší potuchy, ale všichni tady jsou nadšení, jak vtahující zvuky v BF3 jsou.

Zároveň je v tomto levelu náznak otevřenosti a rozsáhlosti, i přes to, že je to lineání záležitost. Teherán vypadá obrovsky, není to jenom plochá textura za neviditelnou stěnou. A, aspoň v tomhle bodě, hra nijak zvlášť netlačí na pilu co se charakterů a dialogů týče. Je to válka jako zábava, ne simulátor, ale vypadá to vojensky, ne melodramaticky.

I přes hluk a exploze je zde důraz na týmovou spolupráci. Když rozkládáte mortar, tak další voják je po ruce a pomůže s tím. Když se vy a vaši spolubojovníci snažíte dostat přes zeď a konečně vstoupit do města, tak si každý navzájem pomáhá. Potom v kanálech, vybuchují dělostřelecké granáty, voda stříká. Kombinace temnoty a kouře omezuje viditelnost, ale hluk bitvy je všudepřítomný. Oheň a exploze zvýrazňují nepřátelské pozice a vy se snažíte probít do předu a zabít koho jde, ale hlavně zůstat naživu. Vypadá to jako válka, žádný Arnold probíjející se naprosto bez problému. Zalehnout a zůstat u spojenců znamená cestu vpřed, žádné zběsilé pobíhání.

Posléze už je čas vstoupit do bytového komplexu. Brokovnice s laserovým zaměřovačem vypadá jako ideální zbraň na střední vzdálenost. Granát vhozený oknem vyrazí dveře a nepřátelští vojáci v plamenech se vyvalí ven. Tento moment je naskriptován pro lepší dramatičnost. Bach ale tvrdí, že granát vhozený do místnosti mohl být od vás nebo od NPC. Nemůžete spoléhat na to, že NPC udělají všechno za vás. “Chceme, aby se hráč účastnil a nebyl zbabělec. Pro výhru musíte bojovat.”

Vevnitř to vypadá jako City 17, poničené, nicmoc architektura ale nabité detaily. Skripty nebijí do očí. Například po vyražení jedněch dveří vidíte jenom padající nábytek a nepřátelé nikde. V další místnosti už to tak jednoduché není, nepřítel vykopne dveře, což vás shodí na záda a zapne se slow-motion sekvence ve které musíte zvednout a nabít svou brokovnici.

Poté jsme opět venku, procházíme kolem zraněných. Medik se snaží nasadit límec zraněnému spolubojovníkovi, dalšího vojáka odtahují do bezpečí. Pocit nebezpečí a paniky je přítomný. Pro hráče je to ale konečná, musí naskočit na Humvee pro nové rozkazy od kapitána Bradyho. Mise je u konce, Bach se snaží nic neprozradit. “Chystáte se… dělat věci”, to je všechno, co jsme z něho dostali. A potvrdil, že žádná část hry se nebude odehrávat ve Skotsku.

Zdroj: Rock, Paper, Shotgun

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

29 komentářů

Napsat komentář