Proč se některé střely do tanků odráží a má bajonet účinek na vlastnosti zbraně?

Boje v Battlefieldu 1 mohou být neskutečná zábava, ale také i pořádná otrava. Hlavně pak když bojujete s obrněnou technikou a vaše střely mizí někam do ztracena. Problém, kdy se střely od obrněné techniky odráží hlásí spoustu hráčů, avšak ve skutečnosti se jedná o skrytou funkci, která v Battlefieldu zatím nikdy nebyla.

Odražené střely jsou chtěná funkce

Tyto „odražené střely“ mohou nastat u jakékoliv proti-tankové zbraně a objevují se při střelbě z opravdu velkých úhlů do tanků či třeba obrněného vlaku apod. Tyto střely samozřejmě úplně nezmízí, vozidlu učiní určité poškození, ale je vcelku nepatrné. Jedná se o chtěnou funkci, kterou však vývojáři Battlefieldu 1 zapomněli ve hře pořádně vysvětlit (či úplně zmínit). Vysvětlení a vizualizace této funkce je plánováno a bude v budoucnu přidáno do hry.

Bajonet má negativní účinky na zbraně

Přibližně měsíc před vydáním Battlefieldu 1 vydalo DICE článek popisující informace o bojích na blízko. V tomto článku je samozřejmě zmíněn i bajonet a docela důležitá věta, která mohla komukoliv uniknout. Převážně pak, když informace o negativních účincích bajonetu není ve hře nikde zmíněna ani zobrazena. Ona důležitá věta zní:

Připevnění bajonetu na hlavní zbraň má také negativní účinek na její zpětný ráz a navíc prodlužuje chvíli, než se vám po sprintu zbraň podaří zvednout do střelecké pozice.

Bohužel síla ovlivnění těchto vlastností není nikde zmíněna a tak není možné říci jak moc použití bajonet negativně vaši zbraň ovlivní. V každém případě až příště budete přemýšlet, zda chcete na své zbrani mít bajonet, bude lepší si to dvakrát rozmyslet, zda to chcete riskovat 🙂

Zdroj: Battlefield-Inside.de, Reddit, Battlefield.com

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , ,

4 komentáře

Napsat komentář