Průvodce pro přežití na mapě Operace Outbreak v Battlefieldu 4

Jaká taktika vás v prostředí této mapy může dovést k vítězství? Máme pro vás pár tipů, jak si udržet iniciativu.

BF4_Community_Map_Screenshot_Action_06_Jungle_Approach-web

Cílem projektu komunitní mapy bylo postavit středně velikou mapu přizpůsobenou hlavně pěchotním střetům, kde by herní taktika počítala s co nejširšími možnostmi destrukce herního prostředí a kde by zůstal zachovaný co největší potenciál pro herní zábavu. Výsledkem spolupráce s vámi je mapa Operace Outbreak – údolí skryté uprostřed džungle, se středobodem v podobě chrámu s vodopádem a s rozsáhlými možnostmi destrukce, která zde hraje jednu z hlavních rolí.

Jaká taktika vás v prostředí této mapy může dovést k vítězství? Máme pro vás pár tipů, jak si udržet iniciativu.

BLUDIŠTĚ MĚNÍCÍCH SE PŘÍLEŽITOSTÍ

Mapu Operace Outbreak charakterizuje poměrně hustá síť cest, stezek a úkrytů, z nichž mnohé lze ale kompletně zničit. Prvním krokem k úspěchu je tedy seznámení se s prostředím, protože podoba krajiny se v průběhu hry bude radikálně měnit. Klíčová je podrobná znalost vlastností terénu ve smyslu toho, který prvek je možné zničit, který je neměnný, kde se schovat nebo kterou zkratku využít, když chci někoho přelstít. Až budete soupeřit o tři hlavní kontrolní body – rybářskou vesnici, město duchů a chrám, poskytnou vám tyto znalosti naprosto neocenitelnou výhodu.

SEZNAMTE SE S MĚSTEM DUCHŮ

Ve městě duchů je možné rozmetat a zničit vše kromě vodních nádrží a vraků aut. Znamená to, že žádný kryt nevydrží věčně a nejlepší taktikou zajišťující šanci na přežití je neustálý pohyb. V bezpečí totiž nebudete nikde, protože na každé místo lze zaútočit hned z několika úhlů. U sestřeleného vrtulníku blízko laboratorního zařízení najdete unikátní zbraň, která vám boj o město duchů značně usnadní, tak na to nezapomínejte.

VYUŽIJTE ZBRAŇ, KTEROU MAPA NABÍZÍ, K UDRŽENÍ CHRÁMU

Na první pohled se může zdát, že obrana chrámu moc práce nedá, ale nejrůznější zákoutí a skryté průchody jakoukoliv snahu o jeho udržení ztěžují (ale nesmí se zapomínat, že přímo uprostřed chrámu se nachází odstřelovací puška, která je k dispozici k použití). Při obraně tohoto místa nezapomeňte pokrýt boční strany, které jsou snadno průchozí a které útočníci mohou využít k tomu, aby se nepozorovaně proplížili za záda obránců. Pozor také na transportní vrtulníky, které se k chrámu mohou přibližovat a jsou hrozbou zejména na otevřeném chrámovém nádvoří!

BF4_Community_Map_Screenshot_Action_05_M60_Part1-web

K ZABRÁNÍ RYBÁŘSKÉ VESNICE POUŽIJTE PŘEKVAPIVÝ VSTUPNÍ BOD

Rybářská vesnice stojí na sloupech, což hru rozšiřuje o možnosti vertikálního prostoru a dodává jí poněkud na chaotičnosti. Častou taktikou je vesnici obejít a pokusit se o zabrání zezadu z nečekaného úhlu. Všechny domy lze zničit a zbylé objekty jako lednice poskytnou jen velmi nedostatečný úkryt – důležité je tuto vlajku rychle obsadit a stáhnout se na druhou stranu cesty, odkud lze organizovat efektivní obranu.

K OBSAZENÍ VÝZKUMNÉHO ZAŘÍZENÍ POMOHOU VÝSADKOVÉ MAJÁKY

Laboratorní zařízení a výzkum viru jsou hlavní příčinou celého konfliktu v tomto údolí. Jedná se o poměrně otevřený prostor, k jehož obsazení se doporučuje použití různých transportních prostředků. Dobrou taktikou je také využívání výsadkových majáků, přičemž bod výsadku americké strany je nedaleko.

NA PALMOVÉ PLANTÁŽI POZOR NA VOZIDLA

Palmová plantáž je zahuštěný prostor nabízející pěším vojákům mnoho možností k úkrytu. Nejprve je ale třeba se k ní vůbec dostat, přičemž americká strana nejlépe využije čluny RHIB nebo transportní vrtulníky. Tyto prostředky ve spojení s výsadkovým majákem umístěným na okraji celé oblasti představují schůdnou taktiku, která v boji o tuto vlajku může vést k úspěchu. Podobně jako je tomu ve výzkumném zařízení, blízkost výsadkové oblasti čínské strany znamená, že je třeba neustále hlídat, zda z jejího směru nepřichází hrozba v podobě nepřátelské vojenské techniky či pěchoty.

SPLYNUTÍ S DŽUNGLÍ

Hustý tropický les pokrývající velkou část mapy bude dobře vyhovovat všem, kteří rádi využívají lstivost a nenápadné přesuny po mapě. Pokud je vám nepřítel v patách, můžete ho bleskovým úkrytem v podrostu úplně zmást. Jakmile si zapamatujete nejčastěji využívané stezky, můžete se v džungli úspěšně bavit spřádáním nejrůznějších léček, jejichž součástí je efektivní používání min, pohybových senzorů a dalších pomůcek. Nezapomínejte také na pověsti o tajemné bedně s jedinečnou zbraní vhodnou právě pro lstivý způsob boje, ukryté kdesi v blízkosti města duchů…

Uvidíme se v džungli!

David Sirland
Producent

Zdroj: Battlelog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , ,

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Proč nenapsat první komentář?

Napsat komentář