Aktualizace\ První pohled na Battlefield 3 (PC) servery od Mikaela Kalmse

Dnes odpoledne sepsal Mikael Kalms, programátor v DICE, zajímavé shrnutí informací o serverech pro PC verzi Battlefieldu 3. Přináší nám i několik zajímavých informací, takže se na to pojďme podívat.

Poskytovatelé rankovaných serverů – RSP

Samotné herní servery budou poskytovány několika společnostmi poskytující rankovaný server (RSP). Jiným společnostem nedovolujeme provozovat herní servery a ani lidem, aby spouštěli herní servery u sebe doma. Snažíme se najít rovnováhu, kdy na jedné straně máme herní servery dostupné po celém světě a na druhé straně jsou RSP na takové úrovni, abychom mohli poskytovat přiměřenou podporu pro každou společnost. Protože preferujeme práci s velkými společnostmi pro hostování serverů a zaměřujeme se na města, kde je velká základna hráčů, tak herní servery nebudou dostupné v každé zemi na světě. Seznam RSP, které budou provozovat herní servery pro BF3 v den vydání, zatím není hotov. Jakmile bude připraven, vypustíme ho do světa.

Administrátoři serverů

Zatímco RSP budou provozovat fyzické stroje, většina, ne-li všechny budou placeny a administrovány samotnými hráči – jednotlivci, skupinou přátel nebo klany.

Administrátor serveru ovládá některé aspekty ze zážitku z hraní – jaká mapa bude hrána, kdo bude mít přístup na server, to vše může ovlivnit styl hry skrze různé přímé a nepřímé nastavení.

Obecně řečeno, servery, které jsou spravovány rozumnými adminy přilákají hráče, zatímco servery kde budou svévolná pravidla, budou převážně prázdné.

Rankované vs Nerankované servery

Jedno z největších rozhodnutí, které administrátor musí udělat je, zda spustí server v režimu Ranked nebo Unranked.

V Ranked módu je hráčův postup monitorován hlavními EA servery. Zbraně se odemykají během hraní. Hráčův postup je také viditelný na Battlelogu. Administrátor serveru se bude muset řídit Battlefield Rules of Engagement (pravidla pro provoz BF ranked serveru).

V Unranked módu není hráčův postup monitorován hlavními EA servery. Administrátoři serveru mají na těchto serverech volnou ruku – není nutné dodržovat Battlefield Rules of Engagement. Mohou detailně nastavit, které zbraně budou přístupné hráčům apod. Tento mód je vhodný pro hraní klanových zápasů, turnajů nebo hráčům, kteří mají rádi spravedlnost, když všichni mají dostupný stejný seznam zbraní.

PunkBuster

BF3 bude používat PB jako proticheatovací (anti-cheat) systém. Servery, které budou v ranked módu, musejí mít PunkBuster aktivovaný.

Dříve byly problémy s mechanismem PunkBuster screenshotů pod DirectX 10/11. Nicméně jsme spolupracovali s EvenBalance, abychom zajistili funkčnost PB screenshotů pod DX10/11 v BF3.

Další proticheatovací organizace

Existuje několik komunitních společností, které jsou proti podvádění. Tyto společnosti jsou obvykle dobrovolné organizace, které provozují vlastní databáze s podvodníky. Používají oboje, jak ruční práci – zkoumání screenshotů, herních nahrávek a další důkazy o podvodech, tak i implementované automatizované systémy.

Je na každém jednotlivém administrátorovi serveru, jestli se spojí s jednou nebo více z těchto organizací.

I když oficiálně nespolupracujeme s žádnou z těchto organizací, snažíme se zajistit, že BF3 bude dobře pracovat i s jejich systémy v den vydání.

Tři největší organizace, které podporují Battlefield sérii, jsou PBBans (PBBans | Always Quality over Quantity), GGC-Stream (GGC-Stream / News) a PunksBusted (PunksBusted.com Sponsored by Ventrilo). Dále existuje i několik menších organizací.

Rozhraní pro administraci serveru

BF3 bude podporovat rozhraní pro Vzdálenou správu podobnou té z BFBC2. Základní protokol bude stejný, ale příkazy budou trochu jiné.

K dispozici je nepřeberné množství nástrojů, které mohou být použity pro komunikaci se vzdáleným prostředím pro administraci. Jsme v kontaktu s několika vývojáři, kteří pomohli vytvořit nástroje pro BFBC2 a pomáháme jim s přidáním podpory pro BF3.

Protokol samotný je stále pod neustálým dohledem. Očekávané vypuštění protokolu je naplánováno na stejný čas, kdy přijde samotná hra do prodeje.

Vím, že máte triliony dalších otázek. Bude spectator mód? Battlerecorder? Možnost střídání herních módu? Momentálně nemám solidní odpovědi na většinu otázek. Doufejme, že na ně bude možné odpovědět v době kdy bude spuštěna Otevřená Beta.

Zdroj: Battlefieldo


AKTUALIZACE: Mikael Kalms sepsal další příspěvky na EA UK Fóru:

Rankované vs Nerankované servery

Na rankovaném serveru si můžete vybrat jakou zbraň a jaké příslušenství vám bude k dispozici. Postupem hraní se vám zvyšuje rank (hodnost) a odemykají se vám nové zbraně a příslušenství.

Na nerankovaném serveru záleží na administrátorovi, jaké zbraně a příslušenství povolí hráčům té a oné úrovně (hodnosti), včetně možnosti použít jakýkoliv obsah předobjednávkových bonusů nebo jaké zbraně a příslušenství povolí všem hráčům. Jinak řečeno, hráči mohou mít přístup k výbavě, která náleží až vyšším hodnostem.

RSP

Momentálně nepodporujeme žádné jiné RSP, než jen ty, které poskytují herní servery. Žádné GSP mimo program RSP; žádné domácí herní servery. Ano, víme o tom, že lidé to žádají.

Ceny herních serverů

Tohle závisí převážně na samotných poskytovatelích serverů. Naše měření prozatím ukazují, že je potřeba mnohem většího procesorového výkonu na jednoho hráče v BF3, než jak tomu bylo u BFBC2.

Rules of Engagement, Spectator Mode, Battlerecorder

Momentálně nebudu nic z tohoto komentovat.

Spravedlnost ohledně dostupnosti zbraní

DICE říká, že zbraně z předobjednávkových bonusů nedělají hru nevyváženou.

Někteří říkají, že „když mají různí lidé dostupné různé sady zbraní, je to nefér“ (však tohle je mimochodem normální situace na rankovaných serverech, než všichni dosáhnou maximální hodnosti). Zdá se mi, že to co lidé chtějí aby byli šťastní je, aby každý hráč na serveru měl přístupné úplně stejné sady zbraní. Tuto možnost nabízíme na nerankovaných serverech, ale ne na rankovaných.

Nebudu to nijak soudit. Nejsem hráč ani herní designér.

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

29 komentářů

Napsat komentář