Jak na psí známku z tajuplného Battlefield 1 Easter Eggu?

Před několika měsíci začal lov na jeden z největších (možná největší) Easter Eggů v Battlefieldu 1, který se skládá ze sbírání sluchátek a poslechu morseovky. V rámci posledního patche pak byly přidány poslední indície a tak mohlo dojít k rozluštění onoho tajemného Easter Eggu. To vše díky šikovným lidem z portálu bfee.co, kterým se jako prvním povedlo rozluštit tento rozsáhlý Easter Egg. Po vyluštění získá hráč unikátní psí známku „New Beginning“ (nový začátek), kterou určitě jen tak někdo mít nebude.

bf1_easter_egg_new_beginning_tag

„New Beginning“ (nový začátek)

Popis: Našel jsi něco, co ti nepatří.

Psí známka je sice dostupná každému kdo podnikne sérií kroků k jejímu získání. A i když existují video návody a popis kroků jak ji získat, není to luštění na 5 minut, takže to spoustu hráčů přestane bavit a díky tomu bude i po delší dobu opravdu unikátní 🙂

Video návod k rozluštění Easter Eggu (v angličtině)

Velmi povedený video návod uveřejnil známí YouTuber jackfrags a tak pokud umíte anglicky, rozhodně jej doporučuje zhlédnout.

Textový návod k rozluštění Easter Eggu

Preferujete-li však textovou formu návodu, pokusíme se vám zde poskytnout dostatečně výstižný návod. Snad se nám povede vás krok za krokem navést na to, jak danou psí známku získat. V každém případě budete alespoň základy angličtiny potřebovat. Kdyby nebylo cokoliv jasné, můžete se ozvat v komentářích pod článkem a pokusíme se vám my sami nebo zkušení členové Battlefield komunity pomoci 😉

Důležité informace:

 1. Sluchátka se na mapě objevují pouze 1x po nahrání mapy serverem.
 2. Sluchátka se objeví na předurčených lokacích a ne všechny jsou známé. Doporučená mapa je například Suez (kde je dostatečné ticho a jsou známi všechny pozice sluchátek).
 3. Sluchátka musíte vzít a bez toho aniž byste umřeli donést ke speciální tajné M-COM stanici.
 4. Sluchátka může vzít vždy jen 1 hráč (proto je lepší hledat na prázdném serveru). Ideální je hledat na vlastním serveru (možná proto je možnost pronajmout server na 1 den? 😀 )
 5. Všechny fáze není potřeba udělat najednou.
 6. Postup luštění se opakuje a to 9x, teprve poté můžete jít na určité místo si vyzvednout novou psí známku.

Prerekvizity:

 1. Jako první bude potřeba si najít několik důležitých stránek/programů:
 2. Pro rozluštění tohoto Easter Eggu budete potřebovat nástroj na nahrávání záznamu ze hry (OBS, Fraps, NVIDIA ShadowPlay, AMD ReLive atd.), abyste následně mohli získat morseovku, která vás pak bude směrovat dále k dosažení cíle.
 3. Dále pak software pro extrahování zvuku z videa (například pomoci programu VLC).
 4. Odkazy na luštění šifer:

Postup luštění (návod je uzpůsoben k použití programu napsaných výše):

 1. Nainstalujte si program na nahrávání hry, program pro extrahování zvuku z videa a pak program pro analýzu videa (doporučené programy viz odkazy výše).
 2. Jděte na vámi vybranou mapu a najděte sluchátka na některé ze známých pozic.
 3. Sluchátka vezměte a přesuňte se k pozici tajné M-COM stanice.
  • Než sluchátka odevzdáte do M-COM stanice, zapněte nahrávání hry.
 4. Po přibližně minutě záznamu můžete nahrávání hry vypnout.
 5. Otevřete program VLC a zvolte Média -> Open Multiple Files… (obrázek).
 6. Vyberte vámi nahraný záznam hry pomoci tlačítka Přidat a klikněte na šipečku u tlačítka Přehrát a zvolte Převést (obrázek).
 7. U položky Profil zvolte nějaký Audio formát (například WAV či MP3), pomoci tlačítka Procházet zvolte kam se má daný zvukový soubor uložit a klikněte na Spustit (obrázek).
 8. Následně otevřete program Audacity a nově vytvořený zvukový soubor.
 9. Klikněte na šipečku u otevřeného zvukového souboru a zvolte Split to mono (obrázek).
 10. Dále vyberte Efekty -> Normalizovat a potvrďte (nastavení dle obrázku).
 11. Poté opět klikněte na šipečku u otevřeného zvukového souboru a zvolte Spektrogram (obrázek).
 12. Nyní dostatečně přibližte, abyste byli schopni rozeznat delší a kratší symboly. Delší symboly jsou čárky/pomlčka a kratší tečka (obrázek).
 13. Otevřete nástroj na psaní textu (například Poznámkový blok) a začněte opisovat symboly. Stačí opsat přibližně 45 vteřin (obrázek).
 14. Přejděte na web s překladem morseovky a vložte vámi přichystanou sekvenci teček a pomlček.
 15. Po přeložení morseovky byste měli najít jedno z klíčových slov, které najdete na webu wiki.gamedetectives.net
  • Například: GO STRAIGHT TO <název lokace>. OLD METHODS COMPROMISED. MUST ACQUIRE NEW KEY.
  • Kdy v závorkách je název lokace, já jsem měl STATUES GARDEN APREMONT.
 16. Na stejném webu si najděte tedy místo na mapě kam se musíte ve hře vydat.
  • Pod seznamem lokací jsou obrázky map a míst, kam konkrétně je potřeba zajít a kde hledat symbol.
 17. Jakmile najdete onen symbol na mapě a budete jej dostatečně z blízka pozorovat, uslyšíte speciální zvuk ohlašující, že pozorování je potvrzeno (dramatická melodie s cinkáním).
 18. Tento symbol udává jakým způsobem se bude luštit další kód ze sluchátek.
  • Tyto symboly jsou taktéž na onom webu dostupné i s vysvětlením a návodem na použití šifry, případně rady v další sekci níže.
 19. Tyto kroky je potřeba opakovat dokud nebude M-COM stanice svítit tyrkysovou barvou, tedy 9x.
 20. Následně je pak potřeba se přesunout na mapu Giant’s Shadow. Poblíž německé základny je větrný mlýn, je potřeba vylézt na jeho balkón (obrázek) a vydržet tam asi 2 minuty. Následně proletí holub, který vám „předá“ novou psí známku a to vše opět oznamující dramatickou melodií (viz konec videa výše).
 21. Půjdete-li nyní sebrat opět sluchátka a k M-COM stanici, bude svítit rudě a text bude v překladu říkat všem stejně „MASTER MAN“ (neboli mistr).

Vysvětlení luštění jednotlivých fází:

 1. U první zprávy není žádné šifrování a tak stačí získat sluchátka, nahrát vzkaz na M-COM stanici, přeložit morseovku a pokračovat na místo se symbolem.
 2. První zpráva vás zavedla k symbolu dvou šipek, který znamená, že lokace další symbolu je vy druhé zprávě pozpátku.
 3. Druhá zpráva vás zavedla k symbolu trojúhelníku a to znamená, že pro rozluštění třetí zprávy je potřeba Atbashovu šifru. U ní není nic moc složitého, písmena lokace stačí zadat na web a nechat přeložit a opět číst pozpátku.
 4. Čtvrtá zpráva je skryta ROT šifrou a pro dešifrování stačí zajít na tento web a zadat N=19.
 5. Pátá zpráva je zakódována do transpoziční šifry a je potřeba luštěné slovo nejprve obrátit (prohodit pořadí písmen) a pak použít nastavení „5 – rails“ a „0 – offset“ na tomto webu.
 6. U šesté zprávy vám vyjde dlouhý text plný písmen E a T (ukázka: ETETETEEETETTTEETTTETTE….). Nyní je potřeba znaky E změnit za písmeno A a znaky T za písmeno B (tedy dle ukázky: ABABABAAABABBBAABBBABBA…). Jakmile budete mít text plný znaků A a B, přejděte na tento web a zvolte Decode. Výsledek pak vložte na tento web a máte finální lokaci.
 7. Sedmá zpráva využívá šifry s klíčovým slovem Edward. Takže jakmile budete mít zašifrovaný text, přejděte na tento web, zvolte Decrypt a zadejte klíčové slovo (Passphrase) „edward“.
 8. Pro vyluštění osmé zprávy jděte na na tento web, zvolte Decrypt, zadejte klíčové slovo (Passphrase) „george“ a do pole s abecedou (Alphabet Key) zadejte „ZABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXY“.
 9. Tato poslední šifra je pro všechny stejná a není potřeba ji luštit, stačí již následovat bod 20 z přechodí sekce.
  • Pro ty co chtějí luštit pak prohoďte pořadí písmen šifry (stejně jako u 5. zprávy), jděte na web z předchozí šifry a nastavte vše stejně – pouze klíčové slovo je „london“. A u výsledku pak opět prohoďte pořadí písmen.

Pokud vám není cokoliv jasné a nebo jste ztraceni, napište nám do komentářů a pokusíme se vám co nejdříve poradit 😉

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , ,

16 komentářů

Napsat komentář