Realita cheatů v BF3

Na redditu vzniklo před čtyřmi dny zajímavé vlákno, ve kterém se jeden z hráčů přiznal (anonymně), že použivá cheaty a přidal informace jak vůbec komerční cheaty fungují a hlavně jaká je realita čísel výskytu cheaterů na serverech. Přinášíme překlad tohoto vlákna, abyste i vy věděli jaká je čistá realita. V článku jsou použity ilustrační obrázky a video, které ukazuje možnosti aimbotu v cheatu podobném tomu z článku. 

Ahoj, jsem hráč BF3, který cheatuje. Nejdříve trochu historie:

Když hraji normálně (tzn. bez cheatů) mám SPM kolem 400, jsem aktivním členem na redditu a vše co dále napíšu je absolutní pravda. Všichni jsme ve hře už potkali cheatera. Avšak já mám mezi realnými přáteli člověka, který hraje online hry jen proto, aby v nich mohl cheatovat. Ukázal mi jeden relativně levný, docela známý a hlavně nedetekovatelný cheat do BF3. Věděl jsem tedy o jeho existenci, ale nepouživál jsem ho, a ani na něj moc nemyslel – až do jednoho dne před několika měsíci.

Hrál jsem na Caspian Border a sniper u protějšího týmu evidentně používal cheat. Na serveru s malým počtem ticketů nahrál 100-4 a byl schopen mě zabít přes celou mapu naprosto nemožnými střelami. Naštvalo mě to a v té frustaci se ve mně něco zlomilo. Došel jsem na webové stránky, které mi ukázal kamarád, koupil si ten cheat a během několika dní se ho naučil používat.

Tady jsou informace, které by o cheatech měla komunita vědět:

Cheat se spouští vložením určitého kódu do hry při jejím startu. Díky tomu nejsou jakkoliv modifkovány soubory na vašem počítači. Nemám žádné velké technické znalosti, ale vím, že díky tomu PB ani DICE/EA nedokáže nic detekovat. Cheat se ani nespouští přes nějaký exe soubor na vašem počítači. Pro připojení se použije java applet, který se nahraje přímo do paměti, a teprve poté spustíte hru.

Takhle vypadá přihlášení do cheatu (ilustrační obrázek)

Možnosti cheatu jsou obrovské a vysoce konfigurovatelné. Máte k dispozici obrovské množství voleb. Tady jsou ty hlavní:

 • Vždycky vidím celý nepřátelský tým na mapě, mám je označené a vidím i vzdálenost k jednotlivým nepřátelům.

 • Vždycky vidím kdo na mě míří a hlavně vidím i “kvalitu” zaměření. (zapamatujte si tenhle bod, dále se zmíním, proč je to důležité).

 • Můžu si cheat nastavit, aby se aim-bot zapnul stiskem klávesy, nebo byl zapnutý pořád, nebo nikdy. Můžu ho i nastavit, aby za mě střílel – ale jen pokud budu mít zaměřovač v pozici, která znamená smrt nepřítele.

 • Můžu si u cheatu nastavit klávesové zkratky měnící jakoukoliv volbu cheatu.

 • Můžu si vybrat zásahy do hlavy, těla, nohou nebo to namixovat jak chci, popřípadě si i kompletně vypnout rozptyl kulek.

 • Můžu cheat nastavit i tak, že jakákoliv damage zabije hráče (nezáleží na tom kam střela dopadne).

 • Můžu cheat nastavit tak, aby jednou za čas označil všechny nepřáteleI, aby z toho těžil můj tým (spothacking).

 • A hlavně, můžu zabít celý protější tým stiskem tlačítka.

Cheat je neustále updatován. Mezi vydáním patche a nové verze cheatu je jen pár hodin.

výběr z podporovaných her (ilustrační obrázek)

Speciálně aim-bot se dá až extrémně nastavovat: může být nastaven, aby zaměřoval cíle, pomalu nebo rychle (nebo jakoukoliv rychlostí mezi tím) stiskem klávesy. Dokáže mířit na nejbližšího nepřítele nebo na toho, kterého mám nejblíž k zaměřovači.

Cheat má mnoh dalších voleb, včetně možnosti PLNĚ upravovat zbraně (včetně vozidel) a navíc všechny tyhle úpravy mohou být skryty. A nic z toho se nezobrazí na screenshotech PunkBusteru.

Vraťme se zpátky k příběhu: Potom co jsem si hack nastavil, našel jsem si toho cheatujícího snipera, došel k němu na serveru a začal ho zabíjet ve velkém.

Na začátku jsem zabíjel kohokoliv jsem po cestě k němu potkal. Pak jsem naučil cheat lépe ovládat. Začal jsem používat 3D a 2D radary společně s funkcí, která mi ukazovala, kdo se dívá mým směrem. Díky tomu jsem se vyhýbal protějšímu týmu a zabíjel pouze toho snipera.Hodně rychle se naštval a odpojil se. Začal jsem cheat zapínat pokaždé, když jsem někoho podezíral, že cheatuje. Díky tomu jsem objevil jednu věc.

Na skoro každém serveru je mnohem a mnohem více lidí používajících nějakou formu tohoto cheatu (nebo něco podobného) než jsem si myslel, že je možné. Co tím chci říct je, že podle mých zkušeností je skoro pravidlem, že na 64kovém serveru v průběhu dvou kol někdo používá cheat. A tady je důvod proč vím (a ne jen předpokládám), že ti lidé cheatovali.

Můj cheat se dá nastavit tak, že pokud na vás někdo míří (ať už na vás vidí nebo ne), ukáže vám v procentech přesnost jejich míření. 100% znamená, že na vás někdo míří naprosto bezchybně. Jak si dokážete představit držet na pohybujícím se cíli 100% přesné zamíření je skoro nemožné. Já ale neustále narážel na lidi, kteří na mě dokázali držet 100% zamíření potom co si mě “všimli”. A to jak dlouho chtěli.
Jinými slovy, viděli mě (v mnoha případech přes celou mapu ze spawnu i skrz budovy) hned jakmile jsem se naspawnoval a dokázali na mě držet perfektně zaměřovač i v pohybu a rychlých změnách směru. Navíc jsem si začal všímat i zvláštností u pozemní i letecké techniky. Jakmile se ke mě například přiblížila stíhačka, vyskočila přesnost míření z 0% na 100% a nezměnilo se to dokud nepřítel nevystřílel všechny rakety/náboje.

Díky tomu se také ukázalo, že někteří velmi dobří hráči označovaní za cheatery ve skutečnosti necheatovali. Díky zmíněné funkci bylo jednoduché zjistit, zda míří člověk nebo počítač.

jak vypadá podobný cheat v praxi (ilustrační video)

Dalším jednoduchým způsobem jak zjistit jestli někdo cheatuje, je zkusit se mu dostat do zad. I výborné hráče se dá překvapit, pokud víte, kde je nepřátelský tým a kterým směrem se hýbou nebo dívají. Cheateři mají k dispozici radar, takže je nikdy nepřekvapíte.

Cheat jsem využíval měsíc a potom si zrušil předplatné ze strachu, že přijdu o statistiky nebo mě zabanují. Za ten měsíc jsem se podíval na mnoho profilů a statistik a našel velké množství z nich, kteří bez jakýchkoliv pochyb cheatují, a následně je i nahlásil (bez jakéhokoliv úspěchu). Moje zkušenost ukazuje, že mezi 30 – 60 hráči na serverech s nastaveným velký množstvím ticketů je skoro vždy jeden, který cheatuje. Navíc podle mého názoru mnoho hráčů s vysokým SPM (přes 700-900 SPM), kteří mají např. malé množství zabraných vlajek apod. jsou většinou cheateři.

výběr samotného cheatu, resp. balíčku cheatů pro danou hru(ilustrační obrázek)

 • Většina cheaterů nepouživá většinu možností jejich cheatu, nejpopulárnější je radar a spothack. Aimbot je až na druhém místě – populární je hlavně u sniperů a ženistů.
 • Navíc, skoro všichni cheateři používají cheaty tak, aby to nebylo moc vidět. Pokud jsem je z cheatování obvinil, ve většině případů ho vypnuli. (např. cheater, kterého jsem obvinil, mi sice do chatu odpověděl, že jsem noob, ale cheat vypnul a ve většině případů takový cheater další kolo odejde).

 • Většina hráčů, kteří cheatují stojí po vypnutí cheatů za nic. Faktem je, že pokud takovýhle cheat dostane hráč, který hraje celkem slušně (250 SPM a více), stane se z něj nezastavitelná mašina.

 • Metro je masivní líheň cheaterů, stejně jako 64kové servery s instantním spawnováním vozidel.

zdroj: reddit

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

220 komentářů

 • Trewq napsal:

  Njn, co naděláme. Punkbuster je prostě k ničemu, jediný co dělá jsou problémy u normálních hráčů.

  • Ubal_Blunt napsal:

   @Trewq:
   zlatý playstation 🙂 cheatera jsem tu nepotkal posledních…. hmmm 8 let 😀

   • Emperor Jogi Emperor Jogi napsal:

    @Ubal_Blunt: upřímě kdyby FPS jako BF nebylo na PS3 tak ubohé ve srovnání s PC tak jsem dávno přešel

    • Ubal_Blunt napsal:

     @Emperor Jogi:
     ubohé v čem ??

    • hawlas napsal:

     @Ubal_Blunt: v dnešní době asi úplně ve všem

    • Ubal_Blunt napsal:

     @hawlas: jediný rozdíl je snad v grafice… v ostatním vede Ps3 !! je to prostě větší zábava než s myší…

    • Ubal_Blunt napsal:

     @Emperor Jogi: klikat na palce umí všichni ale že by mi někdo napsal rozumný důvod proč je konzole shit.. to ne 😀

    • Smoula14 napsal:

     @Ubal_Blunt: Tady s tebou musím nesouhlasit. Mám Xbox, takže taky hraji na konzoli a lepší je to na počítači. Určitě by tě porazil chlap, který hraje na počítači a ty na PS3. Jinak na PS3 je hodně cheaterů. To je i z jeden důvodů proč musíš platit Xbox live. Konzole si všichni kupují, protože je levná. A řekni mi v čem je lepší PS3 od počítače. Najdi 5 důvodů a jsi fakt dobrej.

    • Hulvat napsal:

     @Smoula14: Těžko Anežko, mám pár kamarádů co hrajou na PC a na PS3 čuměj akorát do země, páč to neumí. Pokud chce ještě někdy člověk PS3 mít online, tak se nedá hacknout ani cheatovat.

     A jelikož mám PS3 víc jak 4 roky, přihodím i ty výhody:

     1.Přinesu hru, vložím do mechaniky, hraju. Nemusím bejt žádnej technickej talent.

     2. Blue Ray mechanika

     3. Spousta exkluzivních titulů

     4. Neplacený online

     5. Pohodlíčko u televize, to si z myší, skrčení na židli můžete jen nechat zdát!

    • Ubal_Blunt napsal:

     @Smoula14: hehe tak se s ovladačem nenaučili dobře hrát… 😀 😀 s joystickem se dá hrát stejně kvalitně jako s myší, jen to chce cvik

    • Ubal_Blunt napsal:

     @Smoula14:
     1) hry se nesekají a nevyhazují debilní hlášky
     2) levnější
     3) vibrace a ovládání pohybem (u Ps3)
     4) pohodlí
     5) žádní cheateři !!!!!! na konzoli prostě cheatovat v online nejde…

    • Roger001CZ napsal:

     for Hulvat:

     Až na to, že blu-ray mechaniku můžeš mít i v PC. A bod 5 snad ani nemyslíš vážně 🙂 To si myslíš, že PC nepropojíš s TV HDMIčkem v 1080p a nemůžeš hrát na gamepadu, volantu a pod.? Je vidět, že bod 1 na tebe sedí, nejsi technicky zdatný a hlavně znalý 🙂

     Ubal_Blunt:

     Mě se hry nesekají a nevyhazují debilní hlášky (možná opět techniky nenzlým), vibrace?! 🙂 ne, PC fakt nevibruje, konzole asi ano 😀 Pohybový ovladač je i na PC,

    • Ubal_Blunt napsal:

     ROGER:
     když napojíš PC na TV a zapojíš ovladač tak už z toho děláš vlastně „konzoli“.. ale tady jde hlavně o to že všichni nadávají na joypad že se s tím nedá hrát stejně dobře jako na PC což je kravina….
     a nikdy jsi nehrál playstation že nevíš že ovladače vibrují ? O.o
     a hry se ti nesekají možná proto že máš pc za 20 tisíc, kdežto moje konzole byla za 7 🙂

    • Hulvat napsal:

     Roger:

     No nekecej 😀 To že to jde vím, ale ta pálka za mechaniku… a na počítači to nevyužiješ, max filmy, na to je ale lepší PS3. Hry na PC vychází na DVD, takže zbytečnost, to u PS3 to má opodstatnění, hra na jeden disk a je to, ne jak některý hry na třech DVD u Xboxu nebo PC.

     Svůj noťas taky propojuju s TV, koukám tak na streamy, např. NASCAR
     Že nejsem technicky zdatný? Možná, nikdy jsem PC nepotřeboval k ničemu jinému než k obyč práci a serfování. Na vyblubnutí s počítačem mě stačí Heidenhein v práci.

    • Smoula14 napsal:

     @Smoula14: @Smoula14: Ubal_Blunt: Myslíš že neumím hrát s joystickem? 😀 Koukni se na mé ratio na battlelogu nebo na moje skóre za minutu a proč si myslíš ,že 90% profesionálních hráčů hraje na PC. Na PC je to rychlejší ,ale tvůj názor ti neberu. … Za další že nejsou v PS3 žádný cheateři? JAk dlouho máš PS3? Právě proto, že je PS3 online zadarmo, tak tam je hodně cheaterů.
     Taky mám na tebe ještě pár otázek:
     Hrál si na PC, nějakou střílečku?
     A víš vůbec něco o PC?

    • Hulvat napsal:

     Smoulo: A jak dlouho máš ty PS3, že říkáš ty blafy, že jsou na PS3 cheateři? Neviděl si beztak PS3 ani z vlaku. To že je PSN zadara, nemá nic s cheatama společnýho. Prostě jen závidíš.

    • Bonny napsal:

     @Smoula14:
     To by mě zajímalo co kde platím za online hraní, maximálně za internet, ale to konzolisté taky. Každej má rád něco. Já bych si třeba pořídil PS3, nebo Xkrabičku, ale nejsem nijak při penězích a těch her co bych chtěl hrát na konzolích je maximálně 10 (ze všech co do teď vyšly). Neodsuzuju žádnou platformu (někdy :D). Každej má rád to, co má doma a tak to prostě je. Tak se nebudem hádat jak malý děcka a budem se bavit spíše k tématu dobře? 🙂

    • Ubal_Blunt napsal:

     @Smoula14: no na to kolik máš nahráno hodin máš mizernou přesnost 😀 takže jsi spíš průměrný hráč… já BF3 hraju spíš svátečně takže to neumím (jelikož to např. od BC2 má naprosto rozdílnou hratelnost) a přesnost mám stejnou… další příspěvek jsem ti poslal o trochu níž.. překlep 😀

    • Ubal_Blunt napsal:

     @Smoula14: hele když srovnám mojí přesnost v BC s přesností hráčů na PC tak je to zhruba stejný.. moje přesnost se pohybuje 17-20% u zbraní se kterýma rád a často hraju, a u PC hráčů jsou ty hodnoty stejný.. u některých skill playerů jsou ty hodnoty i 21% ale takový se najdou i u konzolí

    • Kubeee777 Kubeee777 napsal:

     @Smoula14: „Jinak na PS3 je hodně cheaterů“ Stary nehulto 😀 vetsi demenci sem necetl tobe je snad 12?!? nejdi mi na netu video jedine hry kde na ps3 maji hacky v mp ..:DD a ohledne mireni ovladac vs mys kdyz umis na ovladaci tak das 90% lidi na mysce . hral sem na ovladaci od ps3 cod4ku a score 16/2 nebyl problem takze je to jenom o skilu mys/ovladac kdyz nevite tak nemluvte tyhle zvasty deti;)

    • Kubeee777 Kubeee777 napsal:

     @Smoula14: ohledne presnosti mam 22% v bf3 nahodne sem najel na 5 profilu z pc a vsechny byly kolem 13-18% 😉 mate mysku a neumite se ani trefit.. p.s na ps3 si muzes taky koupit mys 😉

    • Ubal_Blunt napsal:

     @Smoula14: jasně že… člověk který je zvyklý na myš a nikdy se nenaučí s joypadem tak to nepochopí.. já si dřív taky myslel že s joyem je to na hovno ale teď bych to za myš nevyměnil.. mám všechny tlačítka po hromadě a je to pohodlný..
     škoda že to novy CSko nebude cross platformní.. konečně by jste viděli že konzole jsou rovnocenej soupeř pc

    • Smoula14 napsal:

     @Smoula14: Ubal_Blunt: Chtěl bych vidět co máš z matiky? Já mám 15% přesnosti, ty máš 12% to opravdu není stejné. A neodpověděl si mi na otázku- Proč si myslíš že 90% profesionálních hráčů hraje na PC?

    • Shaker napsal:

     pro konzole lovery: konzole 7k vs pc 20k (za vic nez 7k by to uz nikdo nekoupil, protoze je to vyslouzily zelezo), to ze vase hry hry stoji o tretinu vic, maji hnusnejsi textury a mate limit na pocet hracu 24, kdyz se vyvojar jo placne pres kapsu je jasna vyhoda… To ze se vetsina z vas musi dohodnout s maminkou, aby ho pustila k televizi, kdyz si chce zahrat je taky naprosto super. A hlaska, ze pripojenim ovladace na PC z nej delam konzoli, to je snad nejvetsi perla. Ohledne presnosti mireni, bodejd by vam to neslo, kdyz mate na konzolich autoaim, je mi zahadou, jak je mozny, ze mate jen 20% presnost.

     Az vyjde dalsi generace konzoli, tak bude o poznani drazsi nez ta nynejsi a hadejte co, narozdil od PC vas porad bude Sony a Microsoft drzet za koule… Kdyz chcete bejt ovce, tak prosim…

    • Shaker napsal:

     jo a malem bych zapomnel na FPS limit 30, coz PC hraci pripomina slideshow…

    • Kubeee777 Kubeee777 napsal:

     @Shaker: mozna proto ze v bf3 auto aim neni ? je pravzda ze v cod byl ale kazdy lepsi hrac ho mel vyply 😉 ohledne grafiky .. porovnej uncharted 3 vs BF3 a uvidis ze kdyby dice chtelo udelat peknou hru na konzole tak by to udelali 😉 btw ps3 je z roku 2007 srovnavas kompa za 20k z roku 2012 vs konzoli 2007 je docela low

    • Shaker napsal:

     Kubeee777: Ze jsou z roku 2007 je naprosto irelevantni, protoze se porad prodavaji jako up to date zbozi. Uncharted je singleplayer zase spatnej priklad. Jediny, co ti uznavam je ten autoaim s tim, ze si ho hrac muze vypnout (samotna pritomnost je vtipna sama o sobe)… mas tam jeste nejakej jinej argument kingu?

    • Kubeee777 Kubeee777 napsal:

     @Shaker: Uncharted je singl a proto to neberes? tak delas si srandu ? grafika je stejnak v mp jako v singlu aspon ja ji na pc tak mam ..kdyz necches porovnavat mp „coz je blbost“ tak kdyz porovnas bf a unch jako singly tak grafika je spickova na obou stranach + 3d ..ohledne mp koukni na KZ3 jak vypada fantasticky 98% kompu za 7k by to nerozjela 😉 ja mam psko za 7k ale i kompa za 30k mam hry na obe platformy sem fanousek obou stran a moc rad porovnavani hry co kde jak vypada a jedno vim jiste kdyby dice chtelo investovat vice penez do bf3 na konzolich tak by to vypadalo mnohem lepe navic kdyz ps3 vede online hrani v bf3 „podle bf3 stats je nejvice hracu porad online na ps3“ bohuzel bf3 je nak onzole odflaknuty ale treba rage pokudz nas vypada lepe na konzolich nez na pc sem se sice divil ale Bethesda dala hl platformu konzole a hned to vypadalo dobre .. a dalsi vec normalni clovek hraje hru kuli kvalite …decko kuli grafice ..i mene pekne hry muzou byt dobre ale to asik neznas kdyz hrajes opuze pekne graficky hry ..;)

    • Shaker napsal:

     Kubeee777: tak poporade… ac se ti to treba nezda, tak pocet hracu ve hre zere vykon taky, takze tvoje Uncharted, ac vyborna hra, kterou bych si rad nekdy zahral je argument naprosto mimo. BF3 je odflakly vsude, protoze ho proste dela DICE a bez bugu to evidentne neumi, coz nam predvedli uz na predchozich dilech a ver, ze z konzoli na nem vymackali maximum uz jen proto, ze nad nima stoji EA s bicem… Vyhovorky, ze konzole za 7k je lepsi nez pc za 7k sme uz rozebirali, nebudu to opakovat. A jeste jedna vec, nevim, kolik je ti let, ale chovas se jak spratek, oznacovat ostatni lidi za decka, protoze si chteji zahrat dobre vypadajici hru je zhovadilost… Jen pro info neni to tak davno, co sem znova dohral Half-Life 1.

    • Ubal_Blunt napsal:

     Shaker: mě maminka k televizi pouštět nemusí 🙂 a nechápu co všichni máte s grafikou ? to máte fakt tak vypatlaný mozky že musíte mít tu nejlepší grafiku ? hra není o grafice ale o zábavě a hratelnosti…… a jak jsem říkal, BF3 hraju jen svátečně takže to neumím, proto mám mizernou přesnost 😀 koukni na moje stats v BC2 a uvidíš a jak napsal kube, všichni dobří hráči ho mají vypnutý, já též… navíc ani nevíš jak autoaim funguje, není to taková pomoc jak si myslíš 🙂
     a ta konzole byla v uvozovkách.. ale nějaký retard bohužel asi neví co to znamená 😀 a 30FPS ?? která hra to má ? možná tak podělanej battlefield protože DICE jsou lůzři a neumí s konzolí pracovat.. jinak né každý má na super moderní počítač a nemůže ho každý 2 roky upgradovat takže má stejně hnusný textůry a málo FPS.. třeba kámoš si před 2 lety koupil pc za 22k a battlefield mu nejede ani na HIGH a má malý FPS 😀

    • Trewq napsal:

     @Ubal_Blunt: Ano je to o hratelnosti, kterou si prostě někteří lidé na zmenšených mapách pro 24 lidí s gamepadem neužijí. Pochop, že každýho baví něco jinýho a ty FPS to bude spíš tím, že konzole už je na BF3 prostě slabší. HW konzolí je prostě starší, už si musíte jen počkat na novou generaci.

    • Ubal_Blunt napsal:

     PCčkáři prostě závidí a dokazují to naše komenty.. třeba můj první o tom že na Psku nejsou cheateři měl včera i 8 disslike.. takže 8 závistivých Pcčkářů je nasraných že moje kopa šrotu nemá cheatery… heh 🙂

    • Shaker napsal:

     @Ubal_Blunt: Mam na praci lepsi veci nez se tu s tebou dohadovat o tom, co je lepsi, ses konzolista, tvoje vec. Napsal sem minusy konzoli, ty si je evidentne nepripoustis, taky tvoje vec. BF3 ma 30 fps, prave proto, aby tam mohli dat aspon 24 hracu a ne jen 16, coz stejne vzhledem k tomu o cem battlefield puvodne byl je zalostne malo. Zavistivej vazne nejsem, jen me stve, ze kuli konzolim a jejich omezenim a omezenosti dnesnich vydavatelu, kteri chteji mit i hry s ratingem 16+ tak jednoduchy, aby je zvladly i deti trpi vetsina her na PC, protoze sou to jen laciny nedodelany porty, takze ne zavist, ale na*ranost je to spravny slovo.

    • Ubal_Blunt napsal:

     @Shaker: já připouštím mínusy konzolí.. dnes je to už grafická zastaralost 🙂 to je vše…
     a to že konzole nestíhají víc než 24 hráčů tvrdily už u BC2.. a jestli jim tenhle blábol žereš tak prosím 🙂 proč MAG na Ps3 má přes 250 hráčů ??

     za laciný porty můžou vývojáři a né komunita.. a rating je o tom jestli se tam mluví sprostě apod. máš to u toho čísla vždy napsáno.. strong violence, sexual content..

    • Smoula14 napsal:

     @Ubal_Blunt: Ubale(:D), ty můžeš děkovat PC že si vůbec můžeš zahrát jakoukoliv hru na PS3. Co si myslíš, že kde se dělají hry na PS3 – na PC. A PCčkáři (jak jim říkáš) tě opravdu nezávidí. Akorát s tebou nesouhlasí a na to je DISLIKE nebo si myslíš že LIKE a DISLIKE je na to aby lidi viděli jak tě závidí. 😀
     Hulvate ještě tě odpovím na tohle co si napsal: ,,Smoulo: A jak dlouho máš ty PS3, že říkáš ty blafy, že jsou na PS3 cheateři? Neviděl si beztak PS3 ani z vlaku. To že je PSN zadara, nemá nic s cheatama společnýho. Prostě jen závidíš.,, — 1.PS3 nemám a nevlastním (to sis mohl přečíst že vlastním XBOX)
     2.PS3 má můj bratranec a hrál jsem u něj a narazil jsm tam na cheatera ( na cheatera jsi narazil určitě i ty akorát ty to nepoznáš že má zapnutý ,,wallhack,,)
     3. Má to společný, že PSN je zadarmo a jsou tam cheateři. Kde si vybereš cheatovat : Na Xboxu kde se platí za Xbox live a je tam dobrej bezpečnostní systém NEBO na PS3, kde je PSN zadarmo a není tam úplně nejlepší bezpečnostní systém?
     4. Ano zavidím člověku, který ani neví na čem hraje.

    • Ubal_Blunt napsal:

     @Smoula14: šmoulíku… cheateři nejsou ani na xboxu ani na psku.. to že se PSN neplatí neznamená že nemá žádnou ochranu.. tak mi teda řekni jak se dá do Pska nainstalovat cheaty.. to by mě zajímalo !! ten na koho jsi narazil nebyl cheater, ale skiller jestli ti to něco říká..

     a nechápu proč nesouhlasí u komentů jako je „ubohé v čem ??“ nebo u toho že jsem 8 let nepotkal cheatera.. tady není s čím souhlasit nebo nesouhlasit..

    • Trewq napsal:

     @Smoula14: Jn, on si to jen nepřizná a tenhle maník byl očividně jen pořádná skilla: http://www.youtube.com/watch?v=ciMlSFizWp0

    • Kubeee777 Kubeee777 napsal:

     @Smoula14: ¨pokud vim tak dost studii prechazi na konzole kuli jednoduchemu programova ..zadne ovladace a jina sracky jak na kompech ..koukni jak dopadlo gta4 jak vyslo na konzolich ok ale cas cp nemohla vubec rozjet kuli spatne optimalizaci … ohledne cheaty na konzolich … paneboze kolik ti je ty si naprosty vygumovany mamlas ?? najdi mi na YT jedine video kde je nejaka hra na ps3 kde borac zapne „wallhack“ :DD to ze tveho bratrance nekdo zabil znamena ze on je akorad lama ..mi taky lidi pisou ze jsme cheatr kdyz mam 72/8 na kargu 12/12 :DD pane boze takyva demence podle toho komentu mi prijdes jako clovek ktery umi zapnout pc a pustit bf3 mp ..jinak nvm naprosta debilita bohuzel jsme na bf3 pc forum takze kazdy da za pravdu tobe jak smutne 😀 ..a jeste mamlas s xboxem ktery plati mesicne zato aby si mohl hrat to stejne co my na ps3 ? to uz bez na wowko 12 letych tupcu je tam dost 😉

    • Kubeee777 Kubeee777 napsal:

     @Smoula14: Trewq metro 1000 ticketu sem mel 115/5 po 2 hod hrani a 80k bodu staci ti to ? tady ukazal tabulku ke si klidne muze farmit na lan nebo vlastnim servru 😉 cheat se ukazuje ve hre praxi viz video od jupimana nahore a ne im ze ukazes tabulku nejakeho kola kde vidim jenom jeho jmeno

    • Nekynator Nekynator napsal:

     @Smoula14: a to si delas asi srandu ne? nebyt konzoli, tak neni pul her na PC ty hnupe.. mno, zkus si nejdriv pocist nejakou historii, nez neco vyblejes! pust si svoje zavirovany PeCko, spust si Hack a zahraj si ty lamo! …. na konzolich bys netrefil barak RPGckem!!! bez ty tvy mysi!

    • Kubeee777 Kubeee777 napsal:

     @Nekynator: to si zabil kamarade :DD mas naprosto muj souhlas 😀 > Shaker taky hraju stronghold 1 a d2 😉 ohledne bf uz to nebudu resit kazdy ma nazor tohle by se melo probrat u piva jako normalni lidi ja jsme rozumny au znavam nazory obou stran je blbost to srovnavat kazdy ma svou hlavu ale jedno je jasne chaty nejsou na konzolich 😀

    • IntelMa napsal:

     @Smoula14:

     Na Xboxu si na cheatera narazil snad proto, že tam to proveditelný je. Jsou tam modifikovaný verze dashboardu, i úpravy na základních deskách, můžeš si tam stáhnout jakoukoli arkádu z Xbox Live a udělat z ní zadarmo Full, a podobný kraviny. Psal jsem to už dole, na PS3 prostě cheateři neexistují, ne v takové podobě, jaká je na PC. Lidi zneužívaj chyb hry, lezou do zdí, pod mapy, ale na žádnej wallhack, aimbot, god mode a podobný nenarazíš 😀

    • Ubal_Blunt napsal:

     @Smoula14:
     no šmoula mi posal dost zajímavý videa z Ps3.. např. tam sniper měl asi 200k bodů (nevím přesně) a co druhou vteřinu dal někomu headshot… přitom na serveru bylo v protějším týmu asi 5 lidí 🙂

  • BlackMarine220 napsal:

   @Trewq: Ano a myslím si že najlepšia kontrola by bol spectator mod aj na zbraň.. alebo niečo čo ma COD že po smrti vidíte ako vás nepriateľ zabil z prvej osoby.. ale inak nič nové sám som si to všimol že ma často niekto dá do hlavy ešte ani nevyjdem spoza rohu

  • Ubal_Blunt napsal:

   no kdyby jsi uměl hrát s joyem tak víš že se dá hrát stejně dobře jako s myší.. to že je myš rychlejší je blbost, jestli sis nevšiml tak v BF jde nastavit i cistlivost analogu a když jí máš na max, tak je to stejně rychlý jako myš, akorát že s analogem nemusíš šoupat po stole jak idiot 😀 např. když jsem hrál Battlefield 2 tak hraní s tankem na myši bylo otřesný protože jsem musel pohnout myší, zvednou a přemístit, pohnout atd…. a tím jsem ti odpověděl na tvojí otázku jestli jsem hrál FPS na PC… a už nikdy víc si na PC nezahraju.
   a když jsi tak chytrej, tak mi teda řekni jak se dá na psku cheatovat :))))))) jakýkoli zásah do FW ti znemožní hrát online, takže to prostě nejde !!!

   • MagorCZC napsal:

    @Ubal_Blunt: Ubal- Ty chytráku to jsi spadl z višně či co? Mám xbox i pc hraju batla (3) jak na xboxu tak na PC a kdyby se dalo na joysticku hrát tak jako na myši tak by se ligy asi hlavně na PC nehrály že ? Xbox mám hlavně kvůli exkluzivkám jako je GoW a HALO…….a říct že na joysticku se dá hrát jako na myši to už je případ pro psychol……to nechme stranou. (jestli to chceš zkoušet se statistikami tak můj battlelog= bkc-magor)a pokud si myslíš že je blu-ray výhoda tak to máš hlavu buďto vysoko v oblacích nebo hluboko v písku……..Jo a možná jsou konzole levnější ale hry jsou skoro dvakrát tak dražší než na PC

    • Ubal_Blunt napsal:

     @MagorCZC:
     😀 😀 jsi lolek… prostě si přiznej že to s joypadem neumíš, hold to není pro každou krysí lamku :))) možná proto se hraje víc lig na PC a možná taky proto že PC má víc lidí a PC ligy už jsou víc zaběhlý..
     se podívej na juťub jak si to někteří dávají s joystickem..
     a jasně že je bluray výhoda.. CD je menší než DVD, DVD je menší než BluRay.. ty máš DVD, já mám BluRay, jednoduchá logika 😀
     a že jsou hry na Ps 2x dražší než na PC ? bitch please !!!! BF3 stál na pc 1099,- na ps3 to bylo 1199,- vrať se do první třídy !!

    • N!ghtmare napsal:

     @Ubal_Blunt: Hádáte se o sračkách. Konzole má své výhody a PC má své. Já budu hrát BF3 vždy na PC, protože mi to lépe vyhovuje, ale nikdy nepopřu fakt, že hraní na konzoli je v něčem výhodnější oproti PC.

     Ovšem některé fakty, které jsi napsal, jsou absolutní nesmysl. Např, že PC je nevýhodné v tom, že hry vychází na DVD. WTF? Poslední hru na DVD jsem si koupil tak před 5ti lety. Dneska už existuje „pohodlnější“ cesta a to hezky zaplatit přes paypal a hru si během pár minut stáhnout.
     Dále pak, že se hry na PC sekají. Takový nesmysl jsi slyšel kde? Můžeš argumentovat tím, že mám PC za 30 000, ale co to mění na tom, že se mi to prostě neseká? Hold jsem si zaplatil za luxus a toho si ted užívám. Hraju se 120FPS, zatímco na konzoli je 30. 😉
     Pokud bychom chtěli porovnávat pohodlí, tak máš do jisté míry pravdu. S konzolí to většinou pohodlnější je. Ovšem já mám u PC spíše „křeslo“ než židli a stůl vytvarovaný tak, že mi to pohodlím vyhovuje stejně tak, jako když si sednu do gauče k PS3.

     V ostatních bodech máš asi pravdu, ale nikdy nemůžeš říci, že konzolový hráč by porazil PC hráče. Až jednou půjde hrát proti sobě, tak se uvidí. 🙂

    • Ubal_Blunt napsal:

     @N!ghtmare:
     tak jasný, že když máš PC za 30 tisíc že se ti hry nesekají 😀 😀 ale někdo kdo má starší PC tak se mu to sekat bude i na Medium apod. kdežto já si to pořád zahruju v té nejvyšší možné kvalitě bez seků, a 30FPS ?? jak říkám to má snad jen Battlefield a i tak to pouhým okem nejde skoro poznat a na zážitek ze hry to nemá žádný vliv.. a my jsme říkali že DVD oproti BluRay je nevýhoda.. já si na PSN taky můžu kupovat hry ale my jsme mluvili o mechanice a krabicových verzích hry..
     ale hrál jsem u výše zmiňovaného kámoše BF3 na PC… a nasrat na 64 hráčů a lepší grafiku !! na té klavesnici a myši je to po těch letech s joypadem tak křečovitý že ikdyby mi někdo dal PC na kterém rozjedu BF3 na ultra.. tak si raději nechám to moje starý železo 🙂
     a ty zase nemůžeš říct že by konzolista neporazil krysaře… jelikož jsi se s ovladačem nikdy nenaučil tak nevíš co je možný a co ne.. je úplně jedno jestli pohnu o milimentr analogem, nebo o centimetr posunu myš ! snažte se to už pochopit…

    • N!ghtmare napsal:

     @N!ghtmare: Ubal_blunt na ten tvůj koment nešlo odpovědět, tak je to reakce na můj, ale chtěl jsem odpovědět tobě.

     Řekl jsem snad někdy, že PC hráči porazí konzolisty? V něčem? Nikdy jsem to neřekl a jediné co jsem napsal, tak že nemůžeš tvrdit, že konzolisti porazí PC hráče, dokud to nebude možné vyzkoušet. To jsou pořád jenom teorie. Vím, že i na ovladači se dá hrát dobře a stejně tak vím, že to jde i s kvalitní myší. Ale říci, kdo koho porazí (zda konzolisti nebo PC hráči) to je trochu troufalé, když to není možné (zatím) vyzkoušet, no ne? 🙂

    • Ubal_Blunt napsal:

     Night: máš pravdu.. už se mi plete komu píšu a komu ne.. nicméně všichni si myslí že s joypadem není šance se rovnat myši, ale to je tím že s joypadem hrát neumí.. ale já hraju už od Ps1 takže vím že když člověk umí, tak se vyrovnat dokáže..

    • CZExperior napsal:

     @N!ghtmare: vyrovná se, ale nepřekoná

    • Smoula14 napsal:

     @Ubal_Blunt: Ubale ty jsi asi fakt vyhulenej!!! Co tady nadáváš člověku, o kterým ani nevíš jak hraje. Já náhodou s Magorem hraju hodně na Xboxu a tebe s by si podal, ani by si nemrkl. Chtěl bych vidět ty tvoje statistiky na BC2 (správně BBC2), když tady říkáš všem že neumí hrát s joystickem. 😀 Můžu se tobě fakt jen smát.
     PS: Ubale, ubal si radši nějakého džointa.

    • Ubal_Blunt napsal:

     @Smoula14:
     ne vyhulenej vážně nejsem 😀 rád si zakouřím ale spíš výjimečně 🙂
     a oba máte slušný statistiky tak nechápu proč si myslíte že by jste neporazili pcčkáře ?? 😀

     jinak musím říct že s cheatováním na konzoli jsi měl pravdu… 🙂 ale furt mají konzole velký plus protože těch lidí co cheatují je mizerně málo…

    • DarkAssAsassin7 napsal:

     @Ubal_Blunt: Neříkal náhodou pán před chvílí že BF hraje svátečně tak není taková skilla?Tak to je moc,už radši víc nepiš :)Tady to máš ten tvůj koment:no na to kolik máš nahráno hodin máš mizernou přesnost 😀 takže jsi spíš průměrný hráč… já BF3 hraju spíš svátečně takže to neumím.

    • Ubal_Blunt napsal:

     @DarkAssAsassin7:
     jj hraju BC2.. a to je uplně jiný než BF3.. takže když si zahraju BF3 tak jsem lama 🙂

    • DarkAssAsassin7 napsal:

     @Ubal_Blunt: Sakra,to píše vždycky z tvýho profilu někdo jinej nebo ti nějak přepíná mozek,nebo jako proč nejdřív píšeš že je to:“krysí lamka“ a pak že má:“docela slušný statistiky“.

    • Ubal_Blunt napsal:

     @DarkAssAsassin7: krysí lamka = Pcčkář co neumí s joyem.. přehlídl jsem kolonku xbox 😀

    • nok08 napsal:

     @Ubal_Blunt:
     Ubale a jak by si řek konzolová lama co neumí s myší?

    • Ubal_Blunt napsal:

     s myší umí každý retard… 🙂

    • nok08 napsal:

     Milý Ubale
     Cituji : „na té klavesnici a myši je to po těch letech s joypadem tak křečovitý“ takže ty si co?

     Opět cituji: „když jsem hrál Battlefield 2 tak hraní s tankem na myši bylo otřesný protože jsem musel pohnout myší, zvednou a přemístit, pohnout atd….“ existuje něco jako nastavení citlivosti. Takže je vidět že ty si profík na myš a pc.

    • Ubal_Blunt napsal:

     tvl.. to že je to křečovitý neznamená že to neovládám 😀 jen se mi na tom blbě hraje..
     a k bodu číslo 2.. hrál jsi BF2 ?? kdyby jo, věděl by jsi že i s citlivostí na max. to byla hrůza 🙂

    • nok08 napsal:

     Jo hrál sem BF2 docela dlouho a s citlivostí sem nikdy problém neměl

 • hawlas napsal:

  zajímavý a docela smutný čtení… nikdy nepochopím co na tom cheatování lidi baví

 • Leech Leech napsal:

  ta hudba ve videu je libová d-_-b Jinak tomu docela i věřim, že když se s cheatem naučíš, nikdo na tebe nepřijde ..

 • LeakyDog LeakyDog napsal:

  smutný, ale nadruhou stranu by tadle možnost sledování toho kdo jak míří měl mít admin k dispozici a hlídat si svůj server

 • AceVentura AceVentura napsal:

  pravda pravda… pokud někdo chce bude cheaty stejnak používat. viz stará známá stránka *žadné linky na hacky*. Je, až s podivem, že někteří utratí peníze za něco co stejnak nedává smysl.
  Dle mého názoru, hraju hru pro zábavu a souteživost mezi přátely a ne k tomu abych byl za pomoci cheatů na prvním místě.
  Od počátků online her tu cheaty byly jsou a budou. Tomu se nedá zabránit. Je jen na našem svědomí či daný cheat použijeme!

 • raNji raNji napsal:

  x22 pozná skoro každý to je najznámejšia stránka pre haxi

 • Sniper_of_Chess napsal:

  To je ironie. nejlepším způsobem jak odhalit cheatera není nějaký cheat-radar ( PB) ale cheat samotný…

 • Sniper_of_Chess napsal:

  Je legální použít cheat na sundání týpka, kdo cheatuje? No.. to je otázka… Je to jako. Je legální zabít vraha? při sebeobraně možná..

 • Kironet napsal:

  Zlatý XBOX360 !! 🙂 Žádní cheateři kteří by kazily hru 😀

 • Emperor Jogi Emperor Jogi napsal:

  No každopádně velice smutné a ještě smutnější, že to někdo zveřejnil… Autor si asi neuvědomil, že tímto udělal skvělou reklamu a vyzval další p_itomce k používání této ….. Co víc dodat… snad jen děkuji

 • Task4 napsal:

  JUPIMAN : muzes mi rict proc jsi to publikoval ?? to ma bejt jako reklama kupte si cheaty nebo co ? To mas v ty hlave opravdu nas**no ??

 • Overlord napsal:

  Dobrý vědět, že vlastně může proti vám hrát cheater, ale nemusí mít cheater skore a jelikož ho super program pb neodhalí tak smůla.. může mít zaplé popisky nad hráči, vzdálenosti, vidět kde jste, může mít zapnutý nějaký ten radar, ale zblízka ho třeba ustřílíte, protože je lama,ale nepřekvapíte ho, protože má radar.. fakt smutný.
  Je tam psáno něco o tom, že si ten soubor spustíte nějak externě ne na vašem pc přes nějaký aplet, ale v procesech to musí být ne? Tak na co mají ten dementní origin, když má fungovat jako „špión“

 • Sniper_of_Chess napsal:

  Debilové… Raději budete hlupáky co? (reakce na Task4 a Emperora)
  Když je to špatné, tak raději o tom nic nevědět. Já jsem rád, že teď vím jak to funguje.. Vy si klidně zůstaňte hloupí.

 • Smrtihlav_SVK napsal:

  Mňa to moc neprekvapuje. Hlavne keď občas zájdem na nejaký nemecký server, a nemusí to byť ani 64 ani metro only, tak tam často dostávam až neuveriteľné zásahy. Tí ľudia sú asi posadnutý štatistikami, tak si svoju neschopnosť takto kompenzujú.

 • Angeler napsal:

  Tak článek, kterej opravdu oceňuji. Já kterej tvrdil, že nikdy nepotkal cheatera… HAHA :DD
  1. Podle maníka z redditu se asi nejčastějš setiávám se spothackingem, nikdy sem nepochopil jak někteří protivníci můžou být spotlí.
  2: Aim bot, občas se stane, že vás někdo sejme do hlavy hrozně rychle a vy víte, že na výs vyplítval jen 2 kulky a je to prostě blbost
  3. Detekce hráčů .. jelikož nejradši zabíjím nožem, jsem u BFka hodně klidnej a rozvážně myslím, takže za nepřítelem dokážu chodit opravdu dlouho, nicméjě když sem lovil nejlepší hráče se známkama, co jsem chtěl, z nějakého důvodu vždy když sem se jim dostal za záda, tak sem měl smůlu..

  Tímto u mě BF hodně kleslo, v TDM jsem si napráskal SPM na 500 a i když nemám powa KD ratio, považuju se za hodně rychlou mašinku, mrzí mě chování takových hráčů, kteří se neumí naučit hrát.

 • GiGaB@yt napsal:

  Tenhle článek rozhodně žádné cheatování/hackování apod. nepodporuje. Jen srozumitelně informuje komunitu co takové cheaty vlastně dokáží.
  Kdybychom chtěli dělat reklamu, tak můžeme naházet odkazy na spoustu stránek, napsat přesně návod jak se to spouští, jak se to ovládá atd.

  Kvůli tomu, že tento článek, který již celosvětově vidělo spoustu lidí, budeme ignorovat se stejně nic nezmění.
  Ten kdo má sklony k cheatování si vše dokáže rozhodně najít sám – stačí mu google – tady není žádný postup kde přesně to sehnat.
  A pokud to někoho přiměje to vůbec zkusit, vypovídá to o něm své.

  Jsme komunitní web, informující o zajímavých a důležitých věcech, které mohou být někdy nepříjemné pro komunitu (viz tento článek) nebo i pro vydavatele/výrobce (info o chybách hry, leaknuté videa a obrázky). Rozhodně se nebudeme omezovat na psaní pouze o tom, abychom náhodou někomu neublížili – i když někdy nezbude jiná možnost, v tomto případě to ale tak není.

 • honza1616 napsal:

  myslím že redaktor udělal docela fatální chybu, měl to aspoň trochu cenzurovat, aby nebylo poznat odkud to je
  to uvidíte teď na českých serverech budou bojovat cheaty proti cheatům

 • zajda655 zajda655 napsal:

  Smutné…ale aspoň, že to víme.

  budu už opakovat, co tady bylo řečený, ale každý kdo chce cheatovat, tak ať už to je nějaký dement, nějaké dítě (mimochodem já jsem taky ještě dítě), tak dokáže do googlu zadat BF3 cheating atp. a nějak se už ke stránkám s touto tematikou dostane…

  Takže tady přestaňte hudrat, že by to mělo bejt cenzurovaný, protože by to bylo stejně na dvě věci…

 • klody napsal:

  No mě osobně nejvíc pobavil týpek co měl zapnutého aimbota v tanku a sestřeloval helikoptéry na konci kola měl 90% přesnost, dostal ban i na metabans a byl klid. Jenom je průser ten, že metabans zrušilo servery, protože na ně tvůrci hacků útočili DDoS útoky a to 3Gb/s, což nasralo providera a protiprávně zaúčtovalo škodu lidem za metabans a tak ukončili činnost. Takhle u nás byl klid, jelikož jsem měl follow banlistů na ověřených lidech (někteří procházeli nahlášené statistiky atd.). No nic, snad vymyslí nějakou decentralizovanou službu pro sdílení banlistů, na kterou nepůjde tak jednoduše zaútočit.
  Jinak vládne docela paranoia na serverech (hodně lidí řve „cheater, cheater“), ikdyž je to holý nesmysl. No a teď to bude ještě horší.

 • GiGaB@yt napsal:

  Jinak určitě vás potěší, že Dice již tento článek z redditu také četlo a hodlá s tím něco udělat.
  Dále se také komunitní manažer z Dice – Daniel „zh1nt0“ Matros – zmínil, že chce aby tyto informace byly viditelné a lidé se tak mohli poučit a zjistit co za svinstvo hacky umí.
  Pak také oznámil, že to obeslal lidem ve studiu a již se na to dívají a budou to řešit.

 • H0usE_Cze napsal:

  Je to hrůza toto 🙁 jen mě to utvrdilo v tom že cheatery potkávam denně ( hlavně v metru). Nevím co víc dodat je to smutný. Co jsem to tak prolítnul tak cheat na cheatera podporuju.

 • stalina_CZ napsal:

  To je hodně smutný čtení. Ale i tech par slabochu mi zatim hru neznechutilo a neznechuti. Dobre je ze se o tom mluvi. Verim ze DICE/EA/PB se hluboce zamysli, jak lepe ochranovat ne nasi zabavu, ale predevsim jejich investici a zivobyti. Je to hlavne jejich problem.
  A co se tyka zkusenosti, asi jich ma kazdy spoustu. Jenom uvedu svoji, typek behal na Caspianu s MP7 a vzdycky mne videl v lese prvni. At jsem se schoval kdekoliv vzdycky mne nasel. Vyzkousle jsem nezpocet skrysi, pribehl odnikud, vystrilel mne a zas utikal (mel skore 60/5 nebo podobne).. Fakt neprijemna zkusenost, hlavne to asi pouzival chytre, protoze jsem vahal, jestli je to cheater nebo jen zna kazdy kamen. Ted uz vim, ze se da cheatovani hodne „optimalizovat“ a delat chytre, jako to asi delal on.. Diky za ten zajimavy clanecek.

 • bambas bambas napsal:

  Nechapu, ze nekdo Jupimana osoci, ze dela reklamu, ze je idiot, ze zverejnil to, jak cheaty fungujou. A obvini ho z toho, ze diky nemu zacnou lidi vice cheatovat. To je samozrejme blbost. To jako kdyz zverejnime, kde se na cernym trhu daji koupit zbrane, tak vzroste pocet vrazd? Aaaaale! CLovek, kterej chce cheatovat/nekoho zabit si vzdycky cestu k tomu, jak ziskat prislusne instrumenty, najde. Trochu me napadlo, ze lidi, kteri tu nejvice rvou, jakej je Jupiman idiot, ze to zverejnil, mozna samy cheatujou…Ja jsem vzdycky vedel, ze cheaty tu jsou a budou, ale nevedel jsem, ze uz to doslo na takovou uroven, protoze jsem se po tom proste nepidil. Jsem rad, ze se mi osvetlilo, jak to funguje. Aspon uz se nebudu u BF3 tak vztekat a nekterejm lidem nepravdive nadavat do cheateru. Radeji odejdu na jiny server. Chce to chladnou hlavu panove, jeste porad mate moznost svobodneho vyberu…

 • k3rb3r0s napsal:

  … a já si pak případám jako blbec, když nejsem schopen dát nějakýho maníka co kempí.

  Jinak nevím jak chcete podle spm soudit hráče, já mám asi 620 a není problém si to udžet i na normálních serverech, navíc ne každý je cheater když vidí na minimapě a prostě ví kde se nejvíc kempí, na to nejsou potřeba cheaty

 • PromCorp napsal:

  Tak s týmito chudákmi som v kontakte pomerne často…ešte sa mi nestalo,aby som nestretol niekoho,kto vedel vždy,kde som,aj keď som si všetkých obišiel a vždy ma dokázal zabiť aj v nemožných situáciach…štve ma to,že si kúpim hru a je na denjom poriadku,že stretávam chudákov s cheatmi…týchto ľudí nechápem a nikdy nepochopím,sú to pre mňa chudáci…hral som xyz hier a nikdy som nepoužil cheat v mulťáku v žiadnej hre…títo ľudia musia byť strašne zakomplexovaní chudáci,keď považujú za zábavu behať po mape a klikať na myši,pretože to ostatné za ne obstará cheat. Nevidím žiaden zmysel v hraní hry,keď to je len o tom,že si platíte za nejakú blbosť,aby ste boli dobrý…Koho to vôbec môže tešiť…naozaj tomu nechápem.

 • Drahos CZ napsal:

  TAK MÁM DOJEM PODLE REAKCÍ Task4 ŽE MÁ STARCH ŽE HO NĚKDO ODHALÍ, TAK JAK TEN V TOM ČLÁNKU. Že nepíšeš na všchny televizní stanice že dávají reportáže o vraždách a tak, že jako dávají návod potencionálním vrahům. Jak tu někdo psal, kdo cheatovat chce ten bude a nějakej článek co tady Jupiman přeloží pro normální lidi ať mají přehled jak to chodí v tom nic nezmnění.

 • Kotlas73 Kotlas73 napsal:

  No hrat ako na tom videu je ako na kolotočoch ked ti roztočia to farebne koleso a obsluhujuca babenka ti ešte podrží vzduchovku a strielaš…diki nechcemmm.Tak isto sa mi par krat stalo že len s užasom sleduješ a nechapeš ako ťa dali dole…a ano hravam na nemeckych serveroch hlavne Kharg tiež som dostal par headshotov cez3/4 mapi…chalan si zastrielal a dalšie kolo už sa odhlasil..Članok som nebral ako propagaciu cheater stranok ale aspon viem ako to funguje….prečo Dice/Ea nepodniknu nejake pravne kroky…je to soft ktorí vlastne poškodzuje ich produkt a odradza komunitu od dalšieho hrania?(mna nie 🙂 )Prachy maju nech im šliapnu na krk…

 • macek90 napsal:

  všeckým takovým kktům bych usekl šulina a narval bych jim ho do prdele!!

  *jinak: jupimene,děláš svou práci dobře!*

 • samil1976 napsal:

  Hm že je skoro v každý hře cheater to je náramná novinka o tom nikdo z nás nevěděl. Položme si otázku co se po zveřejnění tohodle článku změní, krom toho že se tady v diskusi lidi virtuálně povraždí a rozdá se pár banů. Ubude cheaterů? Bude to lepší? NE! Bude to horší? Ano! To krásně popsané menu nastavení. Kliknu, nainstaluju a jdu. Jasně nikoho nenutíte opisovat a někam něco vkládat ale víte jak to chodí, tušíte kolik lidí jste natukli? Tenhle článek v týhle podobě je fail. Pouze jsme se dověděli jak je snadné pořídit a používat cheaty (hm ty úžasné možnosti nastavení) Pro někoho kdo to nechce používat zcela nezajímavá informace, nebo někoho z vás zajímá kde to sehnat jak to používat jak to nastavit? Místo toho abyste to mázli (no ono je stejně pozdě) se tady budete dohadovat o neskutečné informační hodnotě tohodle veledíla který nic nezmění a poctivejm hráčum je k hov….

 • Pinkrt Pinkrt napsal:

  Díky za uveřejnění a osvětlení funkce. Cheateři na serverech jsou jedním z věcí, které mě na BF3 strašně ser… štvou. Zajímavý údaj o zaměření a následné odhalování cheaterů pomocí téhle metody by se mohl chytit Evanbalance, ale asi všichni tušíme že k tomu nedojde. Je to smutné, ale poučné.
  Ještě jednou díky za překlad a uveřejnění.

 • cichaCZ napsal:

  Koukam tady probehl docela kvalitni flame. Skoda, ze jsem prisel pozde mohla byt legrace.

  omg lol fujki haxors!!!

 • ePSn ePSn napsal:

  na jednu stranu obdivuju ty lidi co to vymyslí, musí to bejt makačka vše tohle dát do provozu, a ne timhle je neobhajuju

 • RAMMSTEIN RAMMSTEIN napsal:

  konzole su na 1 vec na hovno nesnasam je a ovladace taky klavesnica a mys forever

 • NeeoLeo napsal:

  Výborný článok ktorý mi ukázal, čo som už dávno tušil. Stačí vždy na konci hry pozrieť tabuľku a každému je hneď jasné kto je cheeter. A nie je to len u Metra ale aj pri stokách.
  Používanie komerčných cheetov je poriadny nezmyseľ i keď sa musím priznať, že pokiaľ na takého debila narazíte tak iba hovorím, že klin sa klinom vyráža a pokiaľ DICE nevie urobiť poriadok s podobnými vychytávkami tak som za, na takých hajzlov polovať rovnakým spôsobom. Je to smutné, že práve táto fičurka sa javí ako ideálne riešenie ako sledovať niečo podobné, ale na druhú stranu musím povedať, že aj zbytočné a strata času a peňazí. A ešte jedna vec. MW3 je na tom rovnako a možno aj horšie. Začiatky som musel silno prehltať aby som nevyhodil myšku von oknom, ale prešlo ma to. Možno aj preto, že v kútku duše dúfam, že podobné srágoroviny admini na servroch kde bežia podobné hry zatrhnú raz a navždy. Som zvedavý do kedy budem čakať.

  • Bulldozer_SK napsal:

   @NeeoLeo: No tak to sa šeredne mýliš chlape. Určovať cheatera na základe score boardu? Si sa s koňom zrazil? Ja som nahral v metre skóre 46:0 bez jediného úmrtia a je to zároveň môj najväčší killstreak. Bol to server bez explosives, brokovníc, mav a iných sprostostí. Hra sa zasekla na Bčku. Zakempil som sa v spadnutej búdke s G3A3 (PK-A 3,4 a ťažká hlaveň) a pod prdelou som medkit. Kto len vykukol zo schodov išiel dole. A nemám ten pocit že by som bol cheater. V každom prípade ďakujem Jupimanovi za tento článok, ktorý mi objasnil ako je to naozaj so „skillom“ niektorých indivíduí ktoré každý z nás už určite stretol. To keď nemáte dôkaz, ale vŕta vám v hlave že tento chlapec teda 100% čistý nie je.

 • grablicH napsal:

  Je dobre ze sa poukazuje na problem cheatingu.S tym uz autor tohto clanku nic neurobi ci budu ludia cheatovat alebo nie.Je to v kazdom z nas,ako sa zachovame.Vsetko zavisi od vole cloveka a od toho aky v skutocnosti je.Ci je vyjebana svina alebo hra fer!
  A taky mensi odkaz cheaterom.
  Umenie hrat je rozmyslat.

 • grablicH napsal:

  Proti cheaterom sa da lahko branit.Ako?Treba si najst server kde hrava kopa adminov ktori tvrdo trestaju akekolvek porusovanie pravidiel a je to!Poznam taky(BC2deutschland2011) a mozem povedat ze uroven servera oproti inym je velmi vysoka,tam si dokonca nemozu ani len faq napisat inak maju ban za insult.Pokial spravni ludia riadia server tak hra je proste super.

 • [SCR]1AmoK 1AmoK napsal:

  Cheat God’sFist zabije po stisknutí nabindované klávesy každého cheatera na serveru v reálnym světě.

 • Jano952 napsal:

  Odhalit cheatera normalnym sposobom je tuto takmer nemozne … Preco ?! Urcite ste videli video predtym o uzasnej synchronizacii viacerych hracov… Casto sa mi stava ze utekam, facka a som mrtvy… v skutocnosti pritom dany clovek do mna sije 10-15 nabojov (overovali sme s kamaradom je to naozaj tak). Ako teda odhalit cheatera ked aj neaka obycajna lama co to hra mozno druhy krat v zivote vas dozake zabit neuveritelnym sposobom ?! v hre ukazuje ping 42 (samozrejme neaky DICE fiktivny, realne je to aj dobrych 500 ms).

 • dfx napsal:

  Nechapem, preco to dice neriesi. Stacilo by mat nejaky beziaci proces, co by kontroloval, ci sa v pameti nezmenila nejaka funkcia a ak sa zmeni, tak by si to ulozili do databazy a jedneho dna by vsetkych zabanovali. Staci robit kontrolne sucty, a ak nesedia, tak je tam zmena. Oni by si mohli tie cheaty kupit, otestovat a zistit, co a ako menia, a potom by pri nejakom patchi to tam pridali a len sledovali zopar dni az tyzdnov, kto cheatuje, a naraz vsetkych zabanovali.

  Kedysi v zaciatkoch Starcraftu 2 to Blizzard pekne vyriesil. Naraz zabanoval vsetkych, co dovtedy cheatovali, a bol pokoj.

  Nedavno som cital, ze niekoho zabanovali, lebo hral na knife only serveroch, ale cheaterov nevedia najst. Fakt smutne a kazi to hru.

 • IntelMa napsal:

  Vnesem do diskuze trochu té rovnováhy. 😀 Sám jsem PS3 hráč, takže bych rád něco řekl. Za prvé, at vám nikdo netvrdí, že s klávesnicí a myší dosáhnete o 100% lepší přesnosti než s ovladačem, je to rychlejší a i o něco přesnější, ale takovej propastnej rozdíl to není. Tady máte důkaz >> http://battlelog.battlefield.com/bf3/soldier/Specialized_CZ/stats/318862133/ps3/ http://battlelog.battlefield.com/bf3/soldier/Messi_CZE/stats/363054117/ps3/ oba hráči, se kterými i mimochodem hraju přesnost 21%, a mají ovladač.
  Za druhé, i na PlayStationu nebo Xboxu jsou cheateři ano, ale především se využívá chyb hry, glitche, bugy, nebo něco menšího jako je hacknutí Leaderboards za účelem zlepšení pozice (dobrej příklad jsou hry Call of Duty). Není to v takovém šíleném rozsahu jako na PC, kde máte Aimbot, Wallhacky, a podobný serepetičky, to fakt ne.

  Já osobně považuju za výhody konzole toto :

  1, nízká pořizovací cena
  2, jednoduchost – rozbalíš, vložíš, hraješ.
  3, pohodlí v základu. (není nutno dokupovat ovladač, ergonomické křeslo, aj.)
  4, spoustu exkluzivních her, které se na PC mnohdy ani nedostanou + bonusový obsah.
  5, životnost. (min. 5 let u jedné generace)

  Samozřejmě mám i herní notebook, na kterým si rád něco zahraju. Ovladač mi ale zkrátka padne líp do ruky (nemluvě o Xbox 360 ovladači, ten je vážně parádní). Dobrá ergonomie, ideální počet tlačítek, překlepy se snad ani nemůžou stát. 😀 Toť ke konzolím.

 • kuboh kuboh napsal:

  moji zlaty.. PC vs PS3 .. je to blbost porovnavat ale uz niekolko krat boli pokusi o crossplaform ktory nakoniec bol iba ako marketing napr. Valve s Conterstrikom ) bolo by to dost flustrujuce hrat s gamepadom proti mysi.. pretoze s gamepadom mierit je oproti mysi ovela menej citlive..

  1. anatomia> kontakt > mys ovladam predloktim a dlanov – co je blizsi a rychlejsi signal k mozgu a presnejsie ako koniec a najmenej citliva cast ruky palec – gamepad.

  2.podlozka mysi dava vacsi a citlivejsi citlivejsi radius ako mali kllb gamepadu. /uz ta vidim s parkinsonom – tvoj roztraseny palcek ani nezapne hru ))

  3. to ze je niekto makac na konzole neznamena ze nemoze byt aj na PC kazda platforma ponuka svoje moznosti a zakonitosti.. takze je suboj pre kazdu platformu objektivne vyrovnany. v porovnani je vsak PC presnejsie. takze ohanat sa cross-ratingom z battlelogu a porovnavat ho je nezmysel.

  4. konzola je hlavne zabavka arkadoveho tipu ktora ponukne fakt kopu srandy ktoru na PC nezazijes ale na FPS proste nieje stavana… a exkluzivne tituly ha ha no kolko ich bolo za tych 5 rokov na ps3 … myslim FPS – MP titulov, a nie tie rychlokvasene picovinky pre deti.

  5. co sa tyka PS3 je to zatial najmenej vydarena konzola – svojich bajnych 7jadier nevyuzila ani pri exkluzivnych tituloch – vytvaranie uctu zo slovenska a ciech bolo este pred rokom vopruz… grafika je pomerne zjednodusena – vykon zachranuje iba male rozlisenie tvojej velkej telky… ) moje ergo – kreslo alebo hocjaka stolicka mi nedrbe chrbticu tak ako tvoj pohodlny Gauc ))) aj tak nakonec sedis v predklone bez operadla mili PS3jkar.

  6. ked si budem chcem zahrat tenis tak si kupim Wiicko za paar ))

  • IntelMa napsal:

   @kuboh:

   Vynechám ty nesmysly okolo a přejdu k tomu hlavnímu. Jasně, na FPS hry se jednoznačně hodí PC víc, o tom nepochybuju, ale ty to píšeš stylem jako by FPS hra byla na konzoli nehratelná. 😀 Je hratelná dost, a i zábavná, stačí to umět. Teď k exkluzivním titulům, nejsem hráč jako ty, co hraje jeden žánr, nebo čistě jen multiplayer hru, mám mnohem šiřší spektrum… třeba Demon’s Souls, God of War III, Gran Turismo 5, Heavy Rain, inFamous série, Killzone série, Metal Gear Solid, MotorStorm, Resistance série, Uncharted série, Yakuza a další. Nebo z těch zajímavých, co se teprve chystají The Last of Us a pokračování již zaběhnutých sérií, který jsem vyjmenoval o pár řádků výš. To jsou prostě hry, co si na PC nezahraješ. Jestli to považuješ za rychlokvašený pičovinky pro děti, pak je mi tě líto.

   Vytváření účtu je z ČR už v pořádku, na Slovensku to pořád hapruje, souhlasím – to je opravdu na hovno. Co se týče grafické stránky her, nehraju hry kvůli grafice, takovej po*uk nejsem, sorry. Hraju hry kvůli zábavě. Ale když už jsi tu grafiku nakousl, tak já i po 5 letech od zakoupení výrobku budu hrát hry s průměrnou grafikou, za to ty budeš rád, když ty hry vůbec rozjedeš.

   Vždyt to vidí i sami vývojáři, že konzole jsou prostě tahouny dnešních her. Podívej se na prodeje her, drtivá většina je od XBOXU a PS3, a téměř pokaždé na posledním místě skončí PC i přes high-end grafiku a přesnou myšku.

   Se podívej na Battlefield 3 prodeje :

   XBOX 360 – 5.83 milions
   PS3 – 5.24 milions
   PC – 1.91 milions

   zdroj: vgchartz.com

   A to i přesto, že PC verze má nejlepší grafiku, 64 hráčů, velký mapy aj. K tomu všemu týdenní exkluzivita na DLC a BF 1943 zdarma pro PS3.
   Já nikoho neodsuzuju, hraj si na čem chceš a doufám že tě to bude bavit. Jen jsem ti ukázal, jaká je právě situace ve světě a na čem se dnes hry převážně hrají.

   • IntelMa napsal:

    @IntelMa:

    V konzolích je budoucnost, at už se ti to líbí nebo ne. Věř tomu že to jednou dojde tak daleko, že se hry pro PC už ani nebude vyplácet konvertovat. I když proč ne, jednoduchá konverze a nějakej ten miliónek se vždycky hodí není-liž pravda?

   • Drahos CZ napsal:

    @IntelMa:

    Tvoje prodeje ukazují jen to že je na světě daleko víc lam co nejsou schopini ne PC něco nainstalovat. Navíc nevím co je lepší přehrabovat se v cédéčkách když si chcu zahrát jinou hru, nebo jen hru vypnout a na ploše dvojklikem spustit novou.

   • zumpar47 napsal:

    @IntelMa: vgchartz.com je nahrorsi zdroj pre odhad predajov na platforme PC je extremne nepresny, mnoho krat boli ich odhady vyvatene oficialnymi predajnymi cislamy samotnach vydavatelov. BF3 na PC v ziadnom pripade nema predanych tolko ako naznacuje tato stranka ale podstatne viac. O tejto statistickej stranke viem ale jedno s oblubov tuto stranku pouzivaju primitivny konzolovy fanboys ktory ziju vo svojom konzolovom svete.
    Ako priklad mozem uviest hru Witcher 1 podla FAIL STRANKY vgchartz.com predal na PC len 0.32 miliona kopii na to mozme povedat uz len LOL 😀 vseobecne znama a oficialna sprava od samotnych autorov hry je 1.5 miliona kopii( napriklad oficial trailer o predajoch informuje: http://www.youtube.com/watch?v=YHBmdQVL2Ag&feature=fvst) + navyse dalsich 400 tisic kopii Witcher 1 sa predalo teraz po uvedeni zaklinač 2. Takze prosim nekakaj si do ust strankou vgchartz.com Witcher 1 predal v skutocnosti približne 5 krat viac ako informuje tato stranka. Istotne niektory ludia si mozu zit vo svojom svete a uverit blbostiam ako je vgchartz.com a potom melu taketo bludy. Je uplne iste ze predaje BF3 boli na PC minimalne 2x vyssie ako ukazuje tato stranka. Je to niekde na urovni predajov jednotliviych konzol podobne ako to bolo pri Bad Company 2 kde znova(neprekvapivo) sa podla absolutne nepresnej stranky vgchartz.com predalo len nieco okolo 0.6 mil kopii samozrejme mozme sa poztiet na BC2stats kde su uz realnejsie cisla a je tam krasne vidiet ze je to priblizne vyrovnané s jednotlivimy konzolami. Ale skutocne sa nemozem cudovat ze tu padaju hlasky typu ze sa niekto divy ako mozu na PC este vychadzat hry pri takych predajoch nuz ked clovek veri vgchartz.com ani sa nedivim 😀

    • IntelMa napsal:

     @zumpar47:

     Ano samozřejmě, že je nepřesná o tom moc dobře vím, ale aby sis udělal obrázek o prodejích to stačí. Jestli znáš nějakou přesnější stránku, do toho zasvět mě. 🙂

    • zumpar47 napsal:

     @IntelMa: Praveze nestaci a o tom pisem konzolove predaje su casto proporcionalne na vgchartz.com dobre uvedene ale PC predaju su tam casto extremne nepresne uvedene a to rozhodne na to aby som si urobil obrazok o predajoch nestaci. Zaklinac 1 predal v skutocnosti 5 krat viac kopii ako na vgchartz.com… Z toho si clovek tazko spravi spravny obrazok. Presne cisla o predajoch mas jedine od vydavatelov ktory ich ale casto neuvadzaju alebo ked uvedu tak uvedu predaje hry spolu na vsetkom na com hra vysla. Napriklad CD Projekt pri Witcher hrach uvadza predaje.

  • Ubal_Blunt napsal:

   @kuboh:
   1) lol.. při té rychlosti jakou nervové impulzy nebo jak to mám nazvat, cestují po těle.. vážně není poznat rozdíl mezi zápěstím a palcem 😀 palec je dost citlivý na to abych ti s ním dal headshot neboj.. a míření s analogem je stejně citlivé a rychlé jako s myší, nikdy jsi neviděl v nastavení kolonku sensitive ??
   2) to co jsi napsal je mega LOL..
   3) ……..
   4) konzole je stavěná na FPS.. jenom PCčkáří nejsou stavění na joypad..
   5) prej 7 jader 😀 😀 😀 😀 😀 Ps3 má 4 jádra 😀 xbox má 3,5 nebo nějaké takové divné číslo.. a proč bych měl sedět v předkloně ?, nechápu… někdy dokonce i ležím 😀

 • tRUPRECHT tRUPRECHT napsal:

  a ja si myslel,ze je to normalni web a ne zumpa ala Konzolista…

 • balino95 napsal:

  moje Score /MIN je 809, hrávam Rush na PS3 🙂 vysoké Score/min ide aj bez Cheatovania, len to treba vedieť hrať 🙂

 • dubas napsal:

  Nedavno jsem narazil na sluzbu pbscreens.com ktera spolupracuje s GGC streamem.
  Nejde o nic jineho nez sdileni PBscreenshotu ktere poridite na svych serverech. Ale jsme zase u toho nektere cheaty dokazi SS obejit bud je cerny nebo ve velikosti 1x1px.

  • gauntl3t napsal:

   @dubas:
   na nasom serveri som sa uz prehrabal tonami screenov a aj ked sme tam mali usvedceneho cheatera ktory dostal s odstupom casu PB BAN, nikdy na tych screenoch nic nemal. Hlavne ale nastavit ten server aby robil autoscreeny je riadna prplacka…

   • pet-T. napsal:

    @gauntl3t: a jde vůbec nastavit na celý obraz? nebo stále dělá pb jen výřez? na pár serverech v battlelogu jsem viděl přímý link na screeny ze serveru co vypadlo z pb… Možná by bylo lepší aby šlo PB cestou skenování operační paměti jako ochrana od Valve. Cheaty přes Aero nebyly do té doby také odhalitelné (myslím že to začlo u CoD MW2), dokonce když dotyčný nahrával i třebas na xfire tak to vypadalo jako že nic a přitom se mu to hemžilo čárama a podobnym sajrajtem. Šáhly do paměti a bylo. Spoustu lidí to potopilo i na ligách jako clanbase apod. Takhle by nepomohla ani Java a jiné mechanismy. Jen by se tomu někdo musel aktivně věnovat z vývojářů, poněvadž je to jako u virů, nejdříve je vir a pak teprve antivir.

 • dago_sk napsal:

  pomohlo by napríklad dať do Proconu možnosť autoBan po 5sekundách 100% zamierenia

 • Baly Baelraz napsal:

  Neprijemna realita. Poslednych par dni sa snazim zistit ako detekovat cheaterov ale nic rozumne som nenasiel a teraz si precitam toto. Kazdy den sa na serveri riesi kto je a kto nieje cheater. Pritom to vobec nieje jednoduche odhalit (ak to nieje dement co zabija ludi v lietadle nozom) a rozdavat bany za nerd rage lebo niekto niekoho zabil, to nechcem. Nakoniec mi vychadza – aby som vedel odhalit cheaterov, musim sa stat jednym z nich. uzasne riesenie. dakujem DICE. PB je len na to aby robil problemy a nepustil vas do hry…

 • StixxyCZ Stixxy napsal:

  Ztrácím zas chuť tu hru hrát :/

 • attihonyi napsal:

  Ďakujem za článok, som rád, že som iformovaný, som pravidelným čitateľom. Raz v živote som skúsil cheat na hru v PS-ONE (ani si nepamätám jej titul), keď ešte neexistovali online hry, ale nijak ma to nenadchlo a i napriek tomu som teraz rád, že mám lepší prehľad o cheateroch v hrách. Článok mi len potvrdil moje predtuchy, a zmenil som svoj postoj, nakoľko som také množstvo nepredpokladal. Ale z možností, ktoré cheaty ponúkajú je to ceľkom zrejmé, že sa vo veľkom využívajú. Budem hrať aj naďalej čisto, nakoľko len z toho mám radosť a budem naďalej praktizovať to, že ak narazím na podozrivehého cheatera, tak ho na to upozorním, poďakujem mu za hru a opustím ho (vyhľadám si iný server).
  Motto: „Cheateri sú také lamy, že majú hak zapnutý iba preto aby videli, že odkiaľ som ich zostrelil.“

 • Dedomil napsal:

  Kto vie kolko to vynasa tomu clovekovi co to kodi. Sranda.

 • Baly Baelraz napsal:

  Zbezne som pozrel to ich forum a podla mna na tom zaraba neskutocne prachy. Ale je to jeho sikovnost

 • Nekynator Nekynator napsal:

  vybornej clanek.. diky za info. je dobre vedet jak to ty zvadly údové dokazou udelat. nasekat jim zadky, rozbit drzky a rozslapat PCka!!

 • Nuby Nuby napsal:

  Ikdyž mám radší PC, tak musím uznat, že na toustovačích mě mnohem víc baví závodní hry….ale když tu čtu jak sem ty konzový fanboyové píšou nesmyslný argumenty, tak se musím smát….je to prostě beznadějný se hádat jestli je lepší PC nebo konzole, každá platforma bude mít vždy svoje pro a proti.

 • WARRIOR napsal:

  207 Komentářů !!! 😀 Tak to je nejvíc co sem kdy tu snad viděl 😀

 • Panther2 napsal:

  Taky děkuji za článek. Jak je vidět, nedá se s tím nic dělat (PB, EA). Takže odinstalovat a hrát online piškvorky. Možná ani to ne. A kupovat DLC? Nebudu ani komentovat. Radši za ty prachy ožrat držku.
  Nechápu, že si někdo koupí hru, ale spíš stáhne a pak KUPUJE cheat. omg banda blbců HI

 • Kikina napsal:

  Po přečtení článku mi to nedalo a chtěla jsem se sama přesvědčit, jestli to je opravdu až tak zlé. Na měsíc jsem si zaplatila okleštěnou verzi tohoto cheatu a na odhalení cheaterů používala funkci s přesností zamíření od ostaních hráčů popsanou v článku. Cca 14 dní jsem hrála 3-4 mapy denně (různé módy) a jen ve třech případech nikdo necheatoval. Musím říct, že za těch 14 dní mne to tak otrávilo, že jsem od té dobu hru už nespustila a začíná mi být líto peněž vydaných za premium. Ignorace ze strany DICE tomu jen nasazuje korunu.

  Ač každý z nás má občas podezření, tak nevědomost je v tomhle případě opravdu sladká. 🙁

 • teeco99Cz teeco99Cz napsal:

  tak to mě totálně dorazilo a to sem si myslel že BF3 je prostě vymakaná hra kde se prostě nemůže stát že by někdo cheatoval na závěr asi jen „jsem zklamán“

Napsat komentář