Report z komunitního dne na PAXu 2011 od Battlefieldo

Máme tady slibovaný report z BF3 komunitního dne od serveru Battlefieldo. Je rozdělen do dvou částí. První z nich je překlad kompletního reportu a druhá je výběr nových informací z reportu prvního dne.

Po pár hodinách letu a pobytu na letištních terminálech se mi podařilo dostat se do Seattlu na PAX 2011 a North America Battlefield 3 Event. Z celého víkendu se vyklubalo neskutečné množství zábavy. Vyrazit si s Chrisem (DRBM), Jayem (Pixelenemy), Scottem (PlanetBF) a Quentinem (EnterBF3) byla jedna z nejlepších věcí během celého víkendu. Už jsem v minulosti na Battlefield akcích byl, ale tohle bylo na celý víkend, což mi dalo možnost relaxovat a užívat si a poznávat nové lidi, které jsem do teď znal jako pouhé internetové postavy. První den výstavy se nám podařilo dostat se do Nvidia arény na setkání s Danielem alias zh1ntem. Všichni jsme si sedli a poprvé okusili TDM na mapě Operation Métro. Patric Liu, producent z DICE a Per, QA tester se k nám přidali. Podařilo se mi sebrat nějaké psí známky, když jsem přinášel zkázu a bezhlavě kropil v úzkých chodbách metra.

Po odehrání TDM jsme potřebovali něco zakousnout, takže jsem se přesunili do mexické restaurace. Byl jsem překvapený velikostí mého burrita, bylo težké ho celé sníst. Potom jsme se vrátili zpátky do hotelu, aby jsme se připravili na Battlefield 3 Event. K našemu překvapení EA pronajali obrovskou taneční místnost jenom pro nás, 32 pozvaných. Když jsme do místnosti vstoupili, bylo tam naskládaných 32 počítačů a PS3 u každého z nich. Uprostřed místnosti byl obrovský stůl s nepřeberným množstvím jídla a ještě několik menších kulatých stolů pro naše potřeby. V rohu byl také otevřený bar s barmanem, který se s naléváním neostýchal. Přiznám se, byl jsem tím vším unešený. Po té co jsme dojedli, Seeson nás vybídl aby si každý z nás vybral stanici. Začali jsme s kooperací na PS3, hráli jsme s kýmkoliv, kdo seděl vedle nás.

Seeson se schovává v keři na mapě Operation Métro

I přes to, že vlastním PS3, byl jsem trochu skeptický ohledně toho, jaká bude konzolová verze oproti počítačové. Musím říct, že grafika byla mnohem lepší, než ve verzi co byla u Jimmyho Fallona několik měsíců zpátky. V misi, kterou jsme hráli šlo o to probojovat se skrz ulici a chránit kolonu Humvee. Zvuky mě opravdu dostaly. Pokaždé když někdo vystřelil z RPG nebo z padesátky, připadal jsem si jako kdybych tam byl. Z mých dosavadních zkušeností je Battlefield 3 zatím nejvíce pohlcující hra. Když to můj přítel schytal, nemohl se zvednout a bylo na mě abych tam doběhl a oživil ho. Pod palbou to byl adrenalinový zážitek. Po několika white Russian drinků z baru a vytrolení od Daniela jsem ani nebyl schopen misi dokončit.

Potom jsme se přesunuli k PC verzi. Tentokrát na Rush 32 na mapě Operation Métro. Těšil jsem se na Caspian Border ale musím se přiznat, že se Operation Métro od alfy změnila. MCOMy byly v první části rozložené jinak a v parku bylo přidáno několik betonových zábran, aby měli útočníci zlehčený postup. První věc, která mě dostala byla grafika. Nevím jestli bylo sestavou, na které jsme hráli nebo jenom masivním vylepšením ale vypadalo to mnohem lépe než jakékoliv video. Částečky prachu jdou při pohybu vidět. Textury taky vypadaly velice ostře. Měli jsme přístup ke kompletnímu arzenálu a všem unlockům a to byla další věc, která mě dostala. Množství doplňků umožňuje z každé zbraně udělat deset dalších. Osobně jsem si vzal DAO-12, která není žádné ořezávátko. V prvním kole jsem měl skóre 27:3.

Doufám, že se budou pořádat LAN párty od Trusted Server Partners, protože hrát se všemi v jedné místnosti byla neskutečná zábava. Když jedna strana vyhrála, byly slyšet oslavy z druhého konce místnosti a naopak. Během hraní se mi podařilo obhlédnout nastavení v menu. Vypadá to, že DICE vložili roky práce přímo do nasavení.

Nastavení:

  • Můžete si nastavit FOV přímo z menu
  • Grafické nastavení s mnoha možnostmi
  • Nastavení kláves pro pěchotu, vozidla, stíhačky, vrtulníky
  • Podpora joysticků
  • Nastavení držení (hold) nebo jenom zmáčknutí (toggle) tlačítka pro zoom a kleknutí

Celá tahle událost trvala asi 4 hodiny a s tím vším smíchem, jídlem a pitím to bylo skvělé. Dokonce jsem od EA dostali nějaké věci jako Gunnar brýle, Razer myš a náramek od Off Duty Gamers. Po skončení několik z nás odešlo se zh1ntem objevovat noční Seattle. Další ráno jsme já a Chris (DRMB) šli se zh1ntem podívat se do Seattlu. Po výborném obědě jsme skončili v parku s výhledem na pacific, každý z nás s drinkem zvaným Leninade.

Chris, Daniel a já v úžasné bolivijské restauraci

Potom jsme se vrátili na výstaviště zahrát si v Nvidia aréně pár dalších kol v TDM. Během celého víkendu jsem tam šel asi 6x až 7x zahrát si a pobavit se s Per Hellqvistem, QA z DICE, který byl pověřen tím, aby všechno fungovalo tak, jak má. Celý víkend byl neuvěřitelný. Ne jenom věci připravené od EA ale také možnost poznat nové město, vyjít si z lidmi, které už znáte přes internet, zahrát si Battlefield 3 a vidět smečky nerdů na výstavišti. Doufám, že časem uvidíme ještě více podobných akcí a taky doufám, že uvidíme více LAN akcí. Chtěl bych poděkovat EA komunitnímu týmu za skvělou organizaci a ostatním klukům z DICE za skvělou hru. Pokaždé když jsem ji hrál, bylo vidět zlepšení.

Zleva: Jay (PixelEnemy.com), Erik (Battlefieldo.com), Chris (DontReviveMeBro.com), Daniel aka zh1nt0 (Globální Komunitní manažer pro Battlefield), Quentin (EnterBF3.com), Scott (PlanetBattlefield.com)

Zajímavosti se týkají vychytávek jako EOD bot, radio beacon apod.

EOD Bot
– Může být položen na zem
– Hráč se přepne do pohledu z kamery
– Schopný pokládat a zneškodňovat nálož na MCOM
– Může opravovat vozidla nebo zapalovat nepřátelské hráče/vozidla

Radio Beacon (radiový maják)
– Chová se jako spawn point
– Vypadá jako malé rádio
– Může být položen kdekoliv

Micro UAV
– Hráč ho hodí na zem
– Potom se pohled přepne do pohledu z kamery
– Může hýbat s EOD Botem [neví se jak to autor myslel – pozn. redakce]
– Používá se pro spotování nepřátel
– Nemá žádné zbraně

Radar Beacon (radarový maják)
– Může být položen na zem
– Scanuje území
– Pouze pro třídu Recon

Smoke Grenades (kouřové granáty)
– Může být použit pro skrytí úzkého bodu na mapě
– Může být použit pro skrytí útočících vln nepřátelských EOD botů

Zdroj: Battlefieldo 1,2

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

12 komentářů

Napsat komentář