Rozbory gameplay traileru pro Battlefield 3

Před pár dny jsme tu měli gameplay trailer z BF3, který nám toho řekl málo a vlastně i hodně. Jelikož je všechno strašně rychlé, jeden střih vedle druhého a není tam pořádně nic vidět, tak několik zahraničních serverů provedlo rozbory tohoto traileru. Video-rozbory nemají titulky, ale pokud by byl zájem, během týdne bych je dodělal. Dále mrkněte do naší BF3 galerie, na vytípané obrázky z traileru 😉 . No a teď už hurá na rozbory…

První rozbor je od GamerSpawn, který podobná videa tvoří skoro dennodenně a vždy stojí za to. Podívat se na jejich rozbor můžete na tomto videu:

Druhý rozbor je taktéž ve formě videa, ale tentokrát od serveru IGN, jenž podobné rozbory dělá i pro trailery k filmům…

No a poslední rozbor je už ve formě podrobného článku a tu provedlo osazenstvo ze serveru Off Duty Gamers. Tento rozbor je opravdu výborný, a to nejen díky jeho detailnosti, ale i díky tomu, že s jeho tvorbou jim pomáhali 4 členové americké armády, 1 člen námořnictva, 1 mariňák a 1 člen britské armády. Všichni tak společně využili svých sil a znalostí, aby tento krátký trailer rozpitvaly a nám tak poskytli skutečně detailní rozbor.

Rozbor

Mužstvo?

Ze všech předchozích informací, které máme od DICE potvrzené, víme, že BF3 bude zaměřen na americké mariňáky.

Na tomto obrázku vidíme americké mariňáky na ulici, zatímco herní postava vystupuje pravděpodobně z LAV (Light Armored Vehicle = lehké obrnění vozidlo), skrze zadní východ. Nemáme tušení, proč vystupující postava nemá stejnou uniformu jako zbytek jednotky, která má na sobě košile s dlouhými rukávy.

Jakmile je postava na ulici, můžeme vidět zbytek jednotky a záložní skupinu vozidel.

Přeprava & Podpora

Jak už jsme zmínili, LAV 25 je typické vozidlo používané americkými mariňáky a na obrázku v dálce můžeme vidět druhé LAV. Také je zde vidět pár HMWV (vysoce mobilní více-účelové kolové vozidlo – Humvee) s namontovanými střílnami Mk19, které vystřelují granáty M203. Velice efektivní k čištění cesty.

Přestože kola jsou dobrá a pásy ještě lepší, je ale důležité mít i nějakou palebnou sílu nad hlavami, takovou která nebude omezena terénem, budovami nebo ohrožena minami. S radostí vám oznamuje, že DICE naznačuje zahrnutí i helikoptér MH-6/AH-6 Little Bird. Rychlé a nelítostné, vybavené raketami a kulomety, tyto helikoptéry jsou vítaným znamením a mi zde v ODG se na ně opravdu těšíme. Jasně, stíhačky jsou zábava a naši členové se už těší na tu jízdu, pokud ale chcete být rychlí a reagovat hbitě na bojišti, tak budete mít tyto helikoptéry s radostí v garáži nebo jinde po ruce.

Mise

Jak už jsme informovali dříve, lokalita misí podle snímků z traileru, bude v Basře v Iráku. Je potřeba si uvědomit pár věcí, cedule a další materiály, které je možné vidět ze záběrů ulic, jsou v arabštině, ale jestli to byl Irán, koukáme na perštinu. Uniformy vypadají dobře, detaily jsou hezké až na jedinou chybičku, že vojákům uprostřed chybí mířidla.

Zbraně

Dvě věci na špičce seznamu nejlepších vojenských zkušeností, odpočinek a větší zásobník pro zbraň s dalším příslušenstvím.

Zde máme jednu zpackanou věc, nesprávně označenou zbraň M249 SAW (Squad Automatic Weapon = automatická zbraň pro podporu čety), která je ve skutečnosti M240, jenž nahradila M60 jako lehký kulomet. Delší a s mířidlem, pokud nevíte kam se přesně dívat, dost často se můžete splést. Byla několikrát vidět v traileru, ale zde je na ni opravdu výborný pohled. A pokud o ní už víte, všimnete si ji i na dřívějších obrázcích pro tento titul.

Oprava: My v ODG, stejně jako výborný zrak některých našich návštěvníků, jsme si povšimli že varianta M240 ukázaná v tomto videu, obsahuje ochranu proti přehřátí na konci hlavně, což není součástí verze pro americké mariňáky. Toto indikuje menší chybu v modelu od DICE a je to jen drobnost, takže je to jedno.

Po zbytek videa mají jednotky střídavě M4 Carbine nebo M16A4, jde to okamžitě poznat díky držadlu, kdy M4 Carabine ho má skládací a M16A4 pevný. Ve většině scénách si lze povšimnout, že mají převážně některou variantu M16A4. Záběry ve videu které můžeme vidět se asi točí okolo jedné události, protože můžeme vidět stále stejné hledí.

Hledí vypadá, že je to Trijicon ACOG 4×32 a buďto má někdo hodně vysoký rozpočet nebo opravdu dlouho šetřil, protože tato věcička stojí $ 1 200 ~ 24 000 Kč.

Poznámka: Na rozdíl od některých zpráv, ACOG neurčuje žádného vedoucího nebo pozici v jednotce, s věcí jako je tato je to pravděpodobněji nejlepší střelec nebo četou určený odstřelovač, který musí zasáhnout svůj cíl s určitou zručností. Po pravdě řečeno, během vašeho vedení ho můžete nacházet běžně odložený uvnitř vaší čety.

Zde máme záběr na EOTech holografické hledí, připevněné na kulometu M240G, dále máme v tomto záběru dobrý pohled na celou ulici a možnost vidět 240tku při střelbě. Kdy následně díky tomu vozidlo vybuchne, nebo exploduje samo kvůli ohni.

Vypadá to, že každý má výbavu na to zničit lehká vozidla, bunkry a nebo jak příběh odhaluje, sniperovo hnízdo v hotelu. Na scénu tak přichází M136 AT4, jenž pracuje na účelu zaměř a vystřel není to naváděná anti-tanková zbraň. 84mm sladká „co jsi to na mě vystřelil?“ dobrota. Je vidět, že většina členů čety nese jednu na zádech (tato četa musí opravdu nenávidět zámky).

Dodatečná výbava

Několikrát jsme si povšimli, že členové jednotky jsou propojeni komunikační výbavou. V několika záběrech je vidět anténa a kabely vedoucí ke sluchátkům/mikrofonu.

Stojí za poznámku

My z Off Duty Gamers jsme skutečně ohromeni tím co jsme zatím viděli, do data vydání budou některé z přešlapů, kterých jsme si všimli určitě odstraněny. Všichni jsme ohromeni tím jak v jedné scéně mariňák nastaví svoje rameno, když vyráží dveře, jeho tělo se hýbe opravdu věrohodně. Nejsme si jisti jestli to je cut-scéna, ale pokud ne a toto zobrazuje pohyby těla, musíme pak DICE vzkázat… máte naši pozornost.

Na závěr

S ohledem na naši vojenskou minulost… „LÍBÍ SE NÁM TO, MILUJEME TO, CHCEME Z TOHO VÍCE. CHEME POŘÁDNÝ DRIL, AŤ TO BOLÍ!“ Skvělá práce DICE, budeme tento titul opravdu podrobně sledovat.

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

10 komentářů

Napsat komentář