Rozhovor s DICE ohledně podpory Joysticku, VOIP, příkazové růžici a další

GameSpy včera přišel s rozhovorem, kde vyzpovídávají Larse Gustavssona, vedoucího designéra multiplayeru z DICE. Celý rozhovor překládat nebudu, ale mám tu pro Vás výpis důležitých informací:

  • Podpora pro joysticky v Battlefieldu 3 bude. Vypadá to, že ji stihnout mít ve hře už při jejím vydání, ale pokud ne, tak bude do hry dodána pomocí aktualizace.
  • VOIP bude i v plné verzi pouze skrze Battlelog a nebude zabudován přímo ve hře, tak jako u dřívějších Battlefiledů. DICE na něm bude ještě pracovat, takže je to dost možné, že se VOIP skrze Battlelog v budoucnu ještě nějak vylepší, ale rozhodně nebude zabudován přímo do hry.
  • Příkazová růžice je další z věcí, které má DICE na seznamu „co udělat“. Snaží se ji stihnout, aby byla ve hře už při jejím vydání.
  • Pokud jde o lékárničky, balíčky s náboji, tak ty již byly opraveny a chovají se normálně. Naráží asi na to, že v Betě jste s nimi mohli rozbít zítku a podobné objekty.
  • Spoustu věcí bylo upraveno a vyladěno – baterky už tolik neoslňují, detekování zásahů je zlepšeno, účinnost zbraní vyladěna, apod.
  • V den vydání budeme moci zvát přátelé do čet, připojovat se do čet a další věci, které nám mají umožnit hrát s přáteli.
  • Letecké modely zatím zůstávají tak jak byly v Betě a budou se možná měnit až po vydání hry, na základě reakcí komunity.

Vypadá to tedy, že věci, které se nestihnou dostat do hry v den vydání, nám budou poskytnuty formou aktualizace (patche). Očekávám tak v den vydání a v následujících dnech  po vydání hry pěknou hromádku patchů.


Dále tu pro Vás mám informace z Twitteru od zh1nta. Ten byl poslední dny vcelku aktivní a napsal tam pár zajímavých zpráv. Podívejme se tedy na ně:

  • Pouze 1 voják na 1 účet v BF3Tweet #1
  • Podpora pro joysticky bude přidána – Tweet #2  (viz. více informací výše)
  • Battlerecorder nebude ve hře v den vydání –  Tweet #3

Je tedy zajímavé, že dříve jsme viděli obrázky, jak někdo má na svém Battlelogu více než jednoho vojáka pro PC. Osobně jsem i v Betě viděl hráče, kteří měli na svém profilu více vojáků, ale bohužel netuším jak to udělali. Budeme se tedy muset spokojit s jediným vojákem.

Dále to vypadá, že i když nebude Battlerecorder dostupný v den vydání, tak se ho přece jen dočkáme (i když třeba později). Ze souborů v betaverzi bylo zjištěno, že je tam Battlerecorder v nějaké formě nachystán, spolu se spectator módem a dalšími věcmi pro eSport a komunitu.

Zdroj: Planet Battlefield 1, 2, Battlefieldo

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

85 komentářů

Napsat komentář