Rozšíření Dragon’s Teeth přinese do BF4 balistický štít

Herní rozšíření Dragon’s Teeth pro Battlefield 4 přijde až v létě (červen/jún) 2014, avšak již nyní se dozvídáme o jednom zajímavém kousku výbavy, který nám přinese. Jedná se o obouruční balistický štít. Tuto informaci prozradil animátor z DICE, Ryan Duffin, na letošní konferenci GDC (Game Developers Conference).

Původně vytvořili štít do jedné ruky, kdy druhou rukou bylo možné používat pistoli. Avšak díky technickým problémům musel být předělán na obouruční, bez možnosti používat zbraně při jeho používání. Důvodem bylo že neměli čas upravit animace při použití štítu do jedné ruky zároveň s pistolí a hra si tak vyžádala o 1 MB paměti navíc. To je sice nepatrné množství, avšak u staré generace konzolí je to hodně a tak museli změnit přístup a najít jiné řešení. Tím je tedy právě obouruční štít, bez možnosti použít pistoli.

Ilustrační obrázek - balistický štít ze hry ARMA II.

Ilustrační obrázek – balistický štít ze hry ARMA II.

Avšak hráči při použití obouručního balistického štítu nebudou úplně bezbranní. Budou moci na nepřítele tímto štítem také útočit a to do vzdálenosti asi 1 m a tím tak nepřítele zabít. Podle DICE je tento kousek výbavy, který dokáže zastavit kulky, opravdu zábavným přídavkem do hry a jsou si jisti, že přinese spoustu dynamiky.

Vše tedy jasně naznačuje, že dřívější spekulace o tom, že Dragon’s Teeth bude zaměřeno na boje z blízka, jsou pravdivé.

Zdroj: Polygon

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , ,

44 komentářů

Napsat komentář