Šest faktů o herním rozšíření Battlefield 4 – Community Operations

Přinášíme základní přehled v podobě šesti zajímavostí o balíčku Battlefield 4 Community Operations.

U zrodu chystaného herního rozšíření Battlefield 4 Community Operations stál projekt komunitní mapy, jehož základní myšlenkou bylo zapojit do vývoje mapy pro více hráčů od samého počátku celou komunitu a současně tak hráčům objasnit, co takový vývoj mapy pro Battlefield 4 obnáší. Aktuální stav mapy jsme prezentovali v testovacím prostředí Community Test Environment (CTE) od jejích skromných počátků až do současného stádia, kdy je téměř připravena k vydání.

Přinášíme základní přehled v podobě šesti zajímavostí o balíčku Battlefield 4 Community Operations.

 • 1_BF4_Community_Map_Screenshot_Action_07_RHIBNA VÝVOJI SPOLUPRACOVALA KOMUNITA
  Na vývoji mapy Operation Outbreak se podílela celá komunita. Na počátku jsme stanovili určitý základní rámec a pak už jsme se prostřednictvím anket začali ptát na základní otázky. Kontury mapy se postupně zpřesňovaly na základě výsledků hlasování. Na konci byla mapa střední velikosti, pěchotně orientovaná a zasazená do prostředí džungle s mnoha prvky, které podléhají destrukci.

2_BF4_Community_Map_Screenshot_Action_03_Lab_Sneak

 • PŘÍBĚH S OPICEMI
  Jako většina map Battlefield 4u, i Operation Outbreak má svůj vlastní příběh. V tajném indonéském laboratorním zařízení probíhal vývoj viru, včetně jeho testování na opicích. V laboratoři ale došlo k nehodě, během níž opice utekly a způsobily pohromu v přilehlém údolí. O incidentu se dozvěděly zpravodajské služby a na základě jejich hlášení vyslaly vlády USA a Číny do oblasti vojenské síly, aby výzkum získaly pod svou kontrolu..
 • PŘÍBĚH SE MOHL ODEHRÁVAT NA POUŠTI (NEBO V HORÁCH)
  Ze screenshotů je jasné, že je mapa zasazená do džungle, která poskytuje spoustu přirozeného úkrytu a o to víc příležitostí k plánování různých léček a nástrah. Džungle ale nebyla jasnou volbou: komunita zvažovala i prostředí pouště nebo zalesněných hor.

3_BF4_Community_Map_Screenshot_Env_04_Shanti_Village

 • MÁ PĚT ZÁKLADNÍCH LOKACÍ 
  Hráči také pomohli vybrat základní orientační body, ze kterých na konci zbylo těchto pět dominant: výzkumné zařízení, chrám, opuštěné město, rybářská vesnice a palmová plantáž.

4_BF4_Community_Map_Screenshot_Env_11_Temple_Lantern

 • JEJÍM STŘEDOBODEM JE CHRÁM S OBROVSKÝM VODOPÁDEM
  Chrám nebyl součástí původních návrhů, ale postupně se ukázalo, že hráči o něco podobného opravdu stojí. Vodopád, na kterém jsme pracovali, jsme nakonec na základě vašich návrhů rozšířili do podoby chrámových trosek, které poskytují velmi zajímavé herní možnosti.
 • NÁZEV JSTE VYBRALI VY
  V poslední anketě jsme vás vyzvali k podávání návrhů na jméno mapy – a sešlo se jich opravdu HODNĚ. Vybrali jsme ty nejoblíbenější a nechali vás znovu hlasovat. Ze série hlasování vzešel vítězný návrh Operation Outbreak, a u něj jsme také zůstali!

Mapa bude součástí herního rozšíření Battlefield 4 Community Operations, které vydáme zdarma* pro všechny hráče Battlefieldu 4 v průběhu podzimu 2015. Uvidíme se v džungli!

Zdroj: Battlelog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , ,

4 komentáře

Napsat komentář