AKTUALIZACE 2\ Soupis informací o Battlefieldu 3 – info o povoláních, vozidlech a spoustu dalšího!

Mám tu pro Vás velmi zajímavý soupis informací o Battlefieldu 3, ze kterého se dozvíte spoustu nových informací! Za jeho zpracování děkuji uživateli DoomCZE! Takže hurá do čtení:

 • DICE se snaží hru přizpůsobit pro co nejvíce hráčů, jak pro týmové hráče, sólisty, konzolové hráče i hardcore PC hráče.
 • Mapy budou různorodé. Objeví se jak menší mapy se zaměřením na pěchotu (například už známá Operation Métro), tak obrovské mapy (podle autorů doslova epic-sized) s množstvím stíhaček a obrněných vozidel. Tímto se vývojáři chtějí zavděčit core Battlefield fandům a zároveň přetáhnout některé hráče od Call of Duty, kteří jsou zvyklí na menší a rychlejší mapy.
 • Obměnou prošly i herní třídy. Medic už se ve hře neobjeví (aspoň ne pod tímto názvem). Schopnost léčit a oživovat hráče bude mít Rifleman, vybavený útočnou puškou (v základu M16), lékarničkami a defibrilátorem. Support bude mít lehký kulomet (v základu M249) a schopnost doplňovat sobě i spoluhráčům munici. Sniper bude vypadat stejně jako v BC2, bude mít odstřelovací pušku (v základu MK11) a výbušniny. Poslední třída je Engineer, zaměřený na ničení a opravování vozidel. Jeho základní zbraň je M4 s baterkou (která může oslnit nepřítele), dále má SMAW a repair tool. Všechny třídy pak mají ještě pistoli M9, granáty a nůž.
 • Herní třídy budou mnohem více přizpůsobitelné. Rifleman si může například místo lékarniček vzít podvěsný granátomet na svoji pušku. Pistole, granáty a nůž půjdou také nahradit jinou výbavou. Další možnosti přizpůsobení nebyly zmíněny.
 • Novinkou bude taky potlačovací palba (suppresive fire). Hráčům pod potlačovací palbou se bude třást kamera a jejich pohled bude rozmazaný. Hráč provádějící potlačovací palbu bude získávat body.
 • Vozidla se budou sama, do určité míry (nespecifikované), opravovat. Pro úplné opravení bude stále potřeba Engineera. Vozidla se také, těsně před zničením, stanou nepojízdná (zbraně ale pořád fungují), aby hráči poznali, že je čas vyskočit. Engineer může ovšem vozidlo stále zachránit.
 • Hráči budou mít možnost „odmítnout“ oživení. Zmizí tak nepopulární zvyk oživování hráčů pod nepřátelskou palbou.
 • Co-op bude inspirovaný modem Onslaught pro Bad Company 2. Bude pro dva hráče a je připravených 10 map. Další multiplayerové módy budou Conquest, Rush a Team Deathmatch a spousta dalších.
 • Nůž nebude používat auto-knife, tak jako tomu bylo v BFBC2 -> Twitter.
 • „Otevřená“ multiplaformí BETA, která bude spuštěna v září je opravdu jen pro hráče, kteří si pořídili MoH: Limitovanou/Tier 1 Edici -> Twitter.

AKTUALIZACE 1: Doplnění dalších informací:

 • Co-op mise budou zasazeny do singleplayerové kampaně. Kooperační kampaň tedy bude pravděpodobně doplňovat kampaň pro jednoho hráče.
 • Hráči budou si budou moci upravovat svoje vlastní Dog Tagy (psí známky). Na Dog Tagy bude možné umístit i dynamicky proměnné prvky ze svých herních statistik.

AKTUALIZACE 2: Doplnění dalších informací:

 • Zalehnutí může značně narušit vyvážení hry, DICE se ale snaží tuto nevyváženost kompenzovat. Ležící hráč bude hůře viditelný, ale budou vidět odrazy světla z optiky a zalehnutí a vstávání bude pomalé, takže nebezpečné (hráč bude v té době bezbranný).
 • Při snaze Vás zaříznout (chytit a bodnout), Vás mohou Vaši spoluhráči zachránit a útočníka včas zastavit. Uvidí ho totiž vytahovat nůž. -> Twitter.

Ještě jednou děkuji za pomoc s tímto článek uživateli DoomCZE 😉

Zdroj: IGN, GameSpot, Battlefieldo

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

46 komentářů

Napsat komentář