Star Cards a power-upy ve Star Wars Battlefront

Cycler Rifles, Jump Packs, Thermal Imploders, hrdinové a mnoho dalšího…

hoth-star-wars

Pokud jste udělali svůj domácí úkol o Star Wars Battlefront nebo dokonce vyzkoušeli betaverzi, moc dobře víte, že jedním z klíčových aspektů boje je systém Star Cards (hvězdných karet). Kromě vašeho hlavního blasteru existuje spousta dalšího vybavení, které vám může pomoct v galaktických přestřelkách. Impact Grenades, Personal Shields, Jump Packs a další – z podobných Star Cards si vytvoříte balíček, se kterým se pustíte do nepřátel.

V betaverzi jste měli možnost ochutnat systém Star Card, který si budete moct naplno vyzkoušet už tento měsíc v plné verzi hry. V tomto článku rozebereme karty trochu podrobněji a dáme vám pár tipů, jak je co nejlépe používat v boji. Na otázky odpoví designéři zbraní Christian Johannesén a Tommy Rydling.

Co jsou Star Cards?

Star Cards jsou de facto schopnosti a vybavení určené do různých bojových situací, které nějakým způsobem vylepšují nebo doplňují vaše klasické blastery. Spadá sem vše od funkčních předmětů jako Jump Pack po ty nejparádnější zbraně, jako je například Bowcaster, charakteristická Žvejkalova zbraň. V závislosti na délce nabíjení vystřelíte z Bowcasteru v horizontálním oblouku až pět výbušných projektilů.

Star Cards vám dávají svobodu v hraní způsobem, jakým chcete. Jelikož ve Star Wars Battlefront neexistují žádné třídy, Star Cards do jisté míry suplují jejich místo. Než se totiž vydáte do boje, vytvoříte si sadu tvořenou třemi kartami. V jednom okamžiku budete chtít ostřelovat nepřátele z dálky, tak si pro tuto situaci zvolíte vhodný balíček. Nebo se dostanete do situace, kdy se musíte vypořádat s nepřátelskou technikou, v tom případě přepnete na druhou sadu.

Jak si opatřím nové a silnější Star Cards?

S přibývajícími úrovněmi ve Star Wars Battlefront můžete utratit herní kredity na odemčení nových Star Cards. Na začátku sice nemáte žádné karty, ale postupem na další úrovně se vám otevírají možnosti, jak karty všemožně kombinovat. Během prvních hodin ve Star Wars Battlefront si odemknete věci jako nové Impact Grenades a Scout Pistol pro boj zblízka. Na 10. úrovni si odemknete možnost vytvoření druhého balíčku, takže si pak můžete před vstupem do bitvy přepnout mezi primární a sekundární sadou karet.

Také když se spojíte s nějakým hráčem, máte možnost zkopírovat si jeho balíček. Pokud je tedy vaše úroveň nízká, ale váš parťák odemkl více Star Cards, můžete je vyzkoušet po dobu probíhající hry.

Všechny Star Cards lze vylepšit v nabídce Unlocks za vydělané kredity. Po vylepšení je daná zbraň nebo předmět účinnější, což je doplněno černobarevným pozadím karty.

Co jsou dobíjecí Star Cards?

Dobíjecí Star Cards, pro něž je vyhrazena prostřední pozice v balíčku, vám poskytnou výhodu po dobu aktivace karty. Na oplátku však vyžadují „náboj“, jinak je zkrátka neaktivujete. Příklady takových karet jsou například Scan Pulse, Ion Shot nebo Personal Shield. Používejte je s rozmyslem, jelikož aktivační doba je značně omezená.

Vždycky začínáte s 10 náboji. Pokud vám dojdou, můžete je doplnit sběrem po bojišti nebo nákupem. Nemusíte se bát žádných mikrotransakcí, používáte pouze herní kredity.

Pod trojicí mých Star Cards je ještě jedno volné místo. K čemu slouží?

Tato pozice je vyhrazena pro tzv. power-upy. Tyto power-upy, které mohou zastupovat hrdinu, techniku nebo předměty jako Thermal Imploder, najdete roztroušené po mapě podle jejich modrých ikon. Power-upy jsou s přehledem nejsilnější předměty ve hře. I kdybyste byli na první úrovni, tak s nimi dokážete napáchat opravdu velké škody a zažít vpravdě impozantní chvíle.

Králem mezi power-upy jsou žetony hrdinů, které vám umožní hrát za Lukea Skywalkera, Dartha Vadera a další kultovní hrdiny a padouchy ze světa Star Wars. Vyberte si k hraní režim, který hrdiny podporuje, a velmi záhy se můžete stát (i když jen dočasně) nejobávanější postavou na bojišti.

Na co bych měl myslet při tvorbě balíčku Star Cards?

To záleží na herním režimu, planetě a v některých případech i na zvolené straně (zda hrajete za rebely, nebo Impérium). Rebelové potřebují do značné míry dovednosti pro boj s nepřátelskou technikou, zatímco stormtroopeři se mohou zaměřit na výbušniny nebo věci odhalující protivníky jako Scan Pulse. Například na lesnatém Endoru nejsou rebelové tak snadno identifikovatelní, jelikož jejich výstroj není tak nápadná jako v případě Impéria.

Vezměte si něco, co vhodně doplní váš blaster. Pokud máte „brokovnici“ CA-87 s velmi omezeným účinným dostřelem, možná by neškodilo sáhnout po Cycler Rifle nebo Bowcasteru. To platí samozřejmě i naopak. Dáváte-li přednost boji na dálku s T-21B, nebude od věci vzít si rychlou a hbitou Scout Pistol nebo něco jako Impact Grenade.

Jaké Star Cards jsou vaše oblíbené?

Já velmi rád používám Jump Pack, abych se rychle dostal do boje a útočil ze vzduchu.

Z taktického hlediska mám rád Personal Shield. Po jeho aktivaci si vezmu Cycler Rifle, která dokáže štít prostřelit. S touto kombinací dokážete nepřátelům připravit nejedno překvapení.

Doporučili byste hráčům nějakou opravdu silnou kombinaci karet?

Hodně to záleží na režimu, ale například při hraní Walker Assault používám jednu neutrální sadu, kde mám Jump Pack, Scan Pulse a Thermal Detonator. Poté hraje svou roli frakce, takže v případě hry za rebely bych volil karty, které mi pomůžou se zneškodněním AT-AT, jako například Ion torpedo a Ion Grenade.

Na Hothu si myslím, že není od věci sáhnout po kartách pro boj na dálku jako Cycler Rifle a Pulse Cannon a doplnit to nabíjecí kartou Explosive Shot. Máte tak dvě možnosti, jak bojovat na dálku a způsobit velké škody. Pokud se dostanete do úzkých, vždycky můžete přepnout na svůj blaster.

Převzato zo stránky starwars.ea.com

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , ,

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Proč nenapsat první komentář?

Napsat komentář