Star Wars Battlefront: Představení dalšího módu Cargo

Bojujte o důležitý náklad na čtyřech kultovních místech

rendition1.img (1)

Ústředním motivem je boj rebelů a imperiálních sil o cenný náklad. Je na vašem týmu, aby soupeře přelstil na poli ofenzivní i defenzivní taktiky. Dennis Brännvall, náš hlavní designér úrovní, vám přiblíží klasický herní režim s nádechem přetahované: Cargo.

Star Wars™ Battlefront nabízí mnoho nových a jedinečných herních režimů, s nimiž se fanoušci doposud nesetkali, na druhou stranu si vyzkoušíte i některé klasiky. A jelikož jejich hraní také patří mezi naše velké záliby, museli jsme je zkrátka mít i v Battlefrontu. Jedním z těchto klíčových módů je Capture the Flag, který jsme vzali, trochu upravili a pojmenovali jej ve Star Wars Battlefront jako Cargo.“

Funguje takhle: Rebelové i imperiální jednotky mají na mapě svou základnu, v níž skladují cenný náklad. Vaším úkolem je doběhnout do nepřátelské základny, sebrat náklad a vrátit se s ním zpět na domovskou základnu. Jde o klasický koncept, ale udělali jsme jednu dost podstatnou změnu. Abyste mohli donést náklad od nepřítele zpět na svou základnu, nemusíte tam právě mít náklad vlastní. Tím vzniká koncept jakési přetahované s jednoduchým cílem: získat maximální množství nákladu od nepřítele.

Díky tomuto konceptu funguje bodování trochu jinak. Na začátku hry je skóre 5:5. Pokud se vám podaří donést na základnu bednu nákladu, váš tým se dostanete do vedení 6:4. A bodování po zbytek hry se ponese v podobném duchu. Vyhrává tým, který je na konci 15 minutového kola ve vedení.

A jaký je důvod pro tuto změnu? V klasických režimech Capture the Flag se akce soustředila kolem sebrání soupeřovy vlajky a následném skrývání, jelikož nepřítel nemohl sebrat vaši vlajku, dokud tu svou nevrátil na základnu. Výsledkem toho bylo, že domácí základny byly jen zřídka bráněny, protože většina akce probíhala uprostřed mapy. V případě režimu Cargo chceme, aby se hráči soustředili jak na základny, tak na volbu dvou jasně daných rolí – útočníka a obránce.

Existuje několik nástrojů, které vám pomohou se zvládnutím těchto dvou rozdílných herních stylů. Používáte-li rádi Smoke Grenades (Kouřové granáty) a Jump Packs, budete v režimu Cargo skvělým útočníkem. Pokud dáváte přednost defenzivnímu hraní, využijete věci jako Proximity Bomb (Bomba s detektorem pohybu) a Barrage (Hromadné ostřelování). Obránci také mohou obsadit stacionární věže uvnitř nebo poblíž základen a podpořit tak obranné úsilí svého týmu.

Režim Cargo je určený pro souboje 6 proti 6. Abychom vytvořili dobře fungující mód tohoto typu, museli jsme vytvořit mapy přímo pro něj. Navíc k zajištění férového hraní pro oba týmy bylo nutné často navrhnout symetrické oblasti bojů.

Jednou z map pro Cargo, kterou bych chtěl vypíchnout, je Rebel Depot na Tatooine. Je zasazená do pouště, kde si rebelové zřídili malou základnu. Mapa má tři linie, po kterých můžete bojovat, a na té prostřední najdete legendární Millennium Falcon.

Navrhování této mapy jsme si pořádně užili. Jako inspiraci jsme vzali Hoth a představili jsme si, jak by mohla vypadat rebelská základna na Tatooine. S konečným výsledkem jsme spokojení. Když poběžíte s nákladem přes ošetřovnu nebo kontrolní centra, poznáte prvky z Echo Base, ale jemné nuance jako barevné schéma, nasvícení a prach vás vrátí zpět na Tatooine.

Co do hratelnosti je určitě zajímané, jak Millennium Falcon, do jisté míry pokrytý místním všudypřítomným prachem, funguje jako taktické centrum, které je důležité kontrolovat. Dostaňte se na něj pomocí Jump Packu a překvapte soupeře z nečekaného směru. Odměna je úzce spjatá s rizikem, proto si dávejte pozor, aby vás nepřátelé neobklíčili!

Pevně věříme, že se vám režim Cargo trefí do vkusu a že si jej vyzkoušíte na všech dostupných mapách hry Star Wars Battlefront. Experimentováním s různými herními styly se velmi záhy stanete obávaným zlodějem nákladů!

Dennis Brännvall
Vedoucí designér úrovní

Převzato zo stránky starwars.ea.com

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , ,

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Proč nenapsat první komentář?

Napsat komentář