Star Wars Battlefront: Představení hrdinu „Leia Organa“

Jako princezna Leia veďte spoluhráče z řad rebelů k vítězství proti Impériu.

rendition1.img

Hrát za hrdinu nebo padoucha ve Star Wars™ Battlefront™ není pouze o neohroženém vpádu do centra dění a zdevastování nepřátelských vojáků. Na mysli je nutné mít i defenzivní taktiku a podporu svého týmu. Ale proč mezi těmito dvěma herními styly vybírat? Princezna Leia Organa nabízí úplně vše.

Tato legendární členka královské rodiny bude vítanou posilou do vašeho rebelského týmu – a velkou hrozbou pro imperiální vojáky. O podrobnosti z vývoje této postavy se s námi podělí hlavní designér hrdinů Jamie Keen.

„Leia je postavou, která slaví úspěch díky své neohroženosti a strategickému myšlení. Všichni si pamatujeme okamžiky, jak rychle vytahuje blaster a pomáhá rebelům z problémů. Naším cílem při vývoji všech postav hrdinů a padouchů bylo zachytit jejich podstatu i ducha z původní filmové trilogie Star Wars™ a vyjádřit je ve hře. S postavami, které se ohání světelným mečem a používají schopnosti založené na Síle, je to pochopitelně mnohem přímočařejší, protože je zřejmé, jak kolem nich herní systém vystavět. Leia byla trošku oříšek, protože nemá žádnou oblíbenou zbraň, takže jsme ji museli symbolizovat jiným způsobem.

Je jasné, že Leia je vůdce, takže ve Star Wars Battlefront zastává v první řadě podpůrnou roli: posiluje členy svého týmu a snaží se bránit pozice. Mimoto hráči mohou vstoupit do boje poblíž ní jako alderaanská čestná stráž. Ovšem svou roli zastává i v ofenzivním směru. Podívejte se na původní trilogii Hvězdných válek: když Leia střílí na stormtroopery, velmi rychle je dokáže zabít. Na tom jsme založili jednu z jejích schopností: Trooper Bane.

Trooper Bane je navržena pro střelbu v jednotlivých dávkách, jde v podstatě o výrazně posílenou střelu z blasteru. Pokud se trefíte, máte v řadě případů po starostech. Při použití Trooper Bane zabijete stormtroopera jediným výstřelem a padouchům způsobíte velké zranění a dočasně je omráčíte.

Defenzivnější schopností je Enhanced Squad Shield. Funguje stejně jako karta Squad Shield, akorát je mnohem silnější: dokáže zastavit některé dovednosti založené na Síle a Leia z něho může dokonce střílet s aktivovanou schopností Trooper Bane, což pozemní jednotky nemůžou. Enhanced Squad Shield se výborně hodí v okamžiku, kdy chcete obsadit určité místo na mapě jako například komunikační stanici v režimu Walker Assault. Jednoduše aktivujete štít a díky této ochraně bezpečně udržíte klíčové oblasti jako tým.

Pak tu máme Supply Drop, další schopnost, která je pro rebely klíčová. Jejím aktivováním obstaráte různé power-upy pro pozemní jednotky nebo bonusy ke zdraví pro další postavy z řad hrdinů. Určitě ji používejte v maximální možné míře, protože může vašemu týmu hodně pomoct.

Všechny tyto schopnosti nabízí širokou škálu možností. Jako Leia budete posilovat spoluhráče, léčit nebo poskytovat krytí a nesmíme zapomenout ani na ofenzivní stránku. V případě správného používání by se mohla stát nejsilnějším hrdinou na bojišti. Takže jak na to? Měli byste se držet zpátky a vybrat si správnou pozici. Zkombinujte přírodní krytí na mapě s Enhanced Squad Shield a přinuťte nepřátele, aby postupovali vámi vytvořenými koridory.

Dalším dobrým tipem je zůstat mobilní, pokud čelíte nebezpečným nepřátelům. Jste-li pronásledováni někým, jako je Darth Vader, použijte taktiku „udeř a uteč“. Aktivujte štít, použijte Trooper Bane a poté se pokuste své nepřátele setřást. Po dobití schopností se znovu zapojte do boje a celý postup zopakujte.

To by bylo asi vše k této postavě, ale rád bych se s vámi podělil ještě o jeden tip, který lze vztáhnout na všechny hrdiny a padouchy ze Star Wars Battlefront. Určitě vyzkoušejte režim Hero Battles. Jde o skvělou možnost, jak si osahat herní styly těchto kultovních postav. Osvojíte si jednotlivé schopnosti a jejich načasování a poznáte, jak byste je měli správně kombinovat, pokud z nich chcete vytěžit maximum.“

Převzato zo stránky starwars.ea.com

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , ,

4 komentáře

Napsat komentář