Star Wars Battlefront: Představení nového módu Fighter Squadron

Vydejte se do oblak bojovat se stíhačkami X-Wing, TIE a starfightery hrdinů.

„Vizuálně jde o něco úžasného. Na nebi se to hemží nepřátelskými loděmi a z těch zneškodněných vidíte záblesky a výbuchy. Přidáme-li skvělou hudbu, zvuky a samozřejmě hratelnost, dostaneme maximálně autentické letecké souboje ze světa Star Wars™.“

Z pomocného designéra Petera Forsmana, který hovoří o režimu Fighter Squadron ze Star Wars™ Battlefront™, přímo sálají zápal a nadšení. Základem tohoto módu jsou strhující vzdušné souboje z filmů ze světa Hvězdných válek. Z této podstaty půjde o jedinečný zážitek v každé hře.

Star Wars Battlefront _4-17_D

Ve Fighter Squadron usednete do kultovních lodí aliance rebelů a galaktického Impéria. Ve vzdušných soubojích pro až 20 hráčů se utkáte s letouny X-wing, A-wing, TIE a TIE Interceptor. Do soubojů se zapojí i lodě řízené hrou, které podpoří už tak intenzivní a akční zážitek.

Cílem vašeho týmu je zničit více letounů než protivník. Vítězství oslavíte v případě, že dosáhnete 200 zabití, nebo na konci časového limitu na tom budete lépe než soupeř.

Letecké souboje ale nebudou vaší jedinou starostí. Rebelové i imperiální jednotky používají transportní plavidla. Na vás tedy bude buď zaútočit na nepřátelský letoun, nebo chránit ten svůj. U těchto plavidel bude nepochybně docházet k intenzivním bojům. Pokud uspějete (ať už při útoku, nebo obraně), získáte bonusové body.

Po usednutí do kokpitu můžete využít několik ofenzivních a defenzivních taktik. Laserová děla vaší lodi pocuchají nepřátelské cíle a rakety způsobí velké škody.

„Pokud se dostanete za cíl, využijte zaměřovací systémy,“ radí Forsman. „Poté ve správný čas vystřelte raketu a doufejte ve smrtící zásah. Jen si dejte během soubojů pozor na dobu nutnou k opětovnému použití svých zbraní.“

Každá ze stran také disponuje jedinečnou schopností: imperiální lodě se mohou dostat z bodu A do bodu B díky bonusu k rychlosti mrknutím oka, zatímco rebelové mohou v případě nutnosti aktivovat štít. Jste pronásledovaní nebo přečíslení? Obě strany mají k dispozici několik úhybných manévrů, pomocí nichž mohou rychle setřást nepřátele.

Pokud chcete získat pro sebe a váš tým výhodu, hledejte na klíčových místech mapy tzv. power-upy. Tato materiální podpora, která se často nachází na obtížně dostupných místech, má podobu bonusů, jako je oprava lodi nebo kratší znovupoužití raket, což jistě stojí za vynaloženou námahu.

Nesmíme zapomenout ani na speciální power-up, díky němuž na pár minut usednete do kokpitu nejžádanějších letounů galaxie.

„V případě rebelů jde o Millennium Falcon. Impérium má k dispozici Slave-1, který proslavili Jango Fett a Boba Fett,“ vysvětluje Peter Forsman.

Kromě pochopitelného nadšení z ovládání těchto působivých lodí (tip: vyzkoušejte pohled z kokpitu) nabízejí starfightery hrdinů lepší útočné i obranné schopnosti. Naučte se umístění těchto power-upů a v mžiku se z vás stane letecké eso režimu Fighter Squadron.

Mód Fighter Squadron je navržený pro všechny fanoušky, kteří se kdy chtěli prohánět po obloze v oblíbených lodích ze světa Hvězdných válek. Je to rozhodně výzva, protože vzdušné souboje vyžadují určité dovednosti. Ale Peter Forsman nás ujišťuje, že na své si přijdou všichni hráči:

„Jelikož do soubojů zasáhnou i lodě ovládané hrou, které musíte zničit, příležitost pomoct svému týmu dostanou i hráči, kteří zrovna nejsou leteckými esy. Fighter Squadron je rozhodně přístupný pro každého. Jste-li fanouškem leteckých soubojů ze světa Star Wars, budete se v něm cítit jako ryba ve vodě,“ říká Forsman.

Ať už jste tedy ostříleným pilotem, nebo začátečníkem, doufáme, že si pobyt ve vzduchu v režimu Fighter Squadron náležitě užijete. Nezapomeňte: Star Wars Battlefront vychází 20. listopadu.

Převzato zo stránky starwars.ea.com

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , ,

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Proč nenapsat první komentář?

Napsat komentář