Temno pro Battlefield 3

Aktualizace: na konci článku.

Battlefieldo dnes na svém webu zveřejnilo velmi zajímavý článek, ohlašující hnutí „Temno pro Battlefield 3„, kdy stanovili pro Electronic Arts určité ultimátum, do kdy mají oznámit informace o novém patchi, jinak celá komunita na 24 hodin utichne. Za sebe říkám, že do toho jdu a jsem rozhodně pro jejich myšlenku. Z toho důvodu zde také máte český překlad onoho článku.

Skutečný problém Battlefieldu 3, věřte tomu nebo ne, není hra samotná. Skvělá věc na hře je ta, že může být opatchována, opravena a rozšířena v případě potřeby… čí, že je to vlastně práce? No přece DICE, herních vývojářů, lidí, kteří by se měli starat o komunitu Battlefieldu a ne nějakých manažerů, kteří nemají ve své hlavě nic jiného, než znaky dolarů… Ptáte se mě proč o tom mluvím? Kvůli loajálním a oddaným veteránům této hry, kteří chápou a rozumí, že DICE se může strhat, aby opravilo tuto hru a problémy, které požadujeme, jenomže Eletronic Arts si nedělají starosti o nic jiného než o peníze. Tato komunita je zanedbávána již od vydání hry v říjnu. Žádné informace o patchích, až do doby kdy jsou rovnou vydány a celkově žádná komunikace ze studia a vývojářů.

Jako dlouholetý hráč Battlefieldu, komunitní manažer a člověk, který ví co se děje s touto komunitou, jsem frustrován, vy jste frustrováni… Neměli bychom očekávat lepší zacházení? Minimálně přiznání existence problémů, na které narážíme a mít připravený seznam věcí, na kterých chtějí zapracovat….my ale víme, že tohle není pravda. Divíte se proč si myslím, že studio, které hru vytvořilo, nedokáže komunikovat se svými fanoušky a komunitou okolo jejich hry? Odpovědí je samozřejmě Electronic Arts … Nemůžeme dostat informace nebo potvrzení problémů, které vyzdvihujeme, o tvorbě patchů, aktualizacích hry nebo dokonce ani náznaky ohledně stažitelného obsahu. EA je příliš zaujato se zveřejňováním informací na základě nepřesných čísel, které vypočítávají ten nejlepší čas k vydání aktualizací a DLC. Ne komunita, ne vy a rozhodně ne já.

DICE je koneckonců vlastněna EA… a abychom byli upřímní, ne vše je chyba EA; některá obvinění samozřejmě také leží na DICE. Očividně jsou ve hře problémy, které existují jen kvůli selhání QA (testovací tým) – například USAS-12, MAV „výtahy“, apod. Můžeme předpokládat, že problémy s nevyvážeností zbraní a glitchováním pomocí MAV jsou důsledkem spěchu, aby byla hra včas venku a mohla tak soutěžit s Modern Warfare 3. Nicméně jsme stále ve tmě ohledně průběhu patchování, prostě žádné podrobnosti a celkově žádné přímé odpovědi od DICE.

Takže… tohle je to, co uděláme… jako komunita. Dáme Electronic Arts čas do pátku, 2.3. 2012, aby ohlásili další hlavní patch a opravy, které udělali nebo které zrovna dělají. NĚJAKÉ to uznání problémů, které zrovna ve hře jsou… Nebo odstavíme kompletně celou Battlefield komunitu na 1 den. 24 hodin bez hraní, bez psaní článků, bez tweetování. Tichem nakrmíme ty ústa, která se rozhodla nám dát stejné ticho. Budeme čekat na to, až nám vy v EA, vrátíte naši komunitu zpět a dáte ji do schopných rukou lidí, kteří hru vytvořili. Prosím, žádáme Vás, dovolte nám komunikovat, získávat informace a odpovědi od vývojářů hry, a ne jen samé sračky od @Battlefield (Twitter účet), říkající nám, abychom kontaktovali herního poradce.

Rádi bychom ujasnili, že milujeme a oceňujeme práci vývojářů z DICE a užíváme si komunikace, sdílení nápadů a plánování akcí s nimi. Nicméně jsme komunitní stránkou, my jsme tady hlasem a mluvíme za komunitu, komunita potřebuje pozornosti od Vás, komunikaci a trochu více průhlednosti o tom co se s hrou děje.

Zůstaňte naladěni na nás a na všechny naše stránky pro motivaci. Celá komunita by se měla přidat k hnutí „Temno pro Battlefield 3″…

Aktualizace: Překlad přidaného odstavce na stránkách Battlefieldo.

Nevytváříme žádný seznam požadavků, necítíme se oprávněni ani povinni mít tyto informace. Chceme jen jasnou a přímou komunikaci s vývojáři v DICE a s komunitním managementem. Nemáme seznam požadavků, protože to není jen o tom získat seznam změn v patchi dnes nebo jindy. To je jen dočasná oprava… Chceme mít možnost komunikovat s herními vývojáři a vědět, že nás slyší. Nás komunitu a lidi, kteří se rozhodli koupit jejich hru.

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

73 komentářů

Napsat komentář