TOP 8 funkcí, které nespatřili světlo světa v Battlefield sérií

Vývojáři her patří mezi nejkreativnějších lidí na zemi. Mnoho z nich má úžasné nápady, které se však ne vždy dostanou i do finální verze her. Výjimkou není ani série Battlefield, která za své období přišla o mnoho opravdu skvělých funkcí. Naší oblíbenou je „kopání zákopů“. Dnes se proto podíváme na TOP 8 funkcí, které byly ze hry vymazány. Napište nám níže do komentářů, kterou funkci byste nejvíce přivítali? 🙂

1) Battlefield Hardline měl obsahovat bojové letouny

Jen málo z nás ví, že Battlefield Hardline se původně měl jmenovat Battlefield Omaha. Tento název se však během vývoje změnil na „výstižnější“ Hardline. Spolu s tím přišla hra i o další funkce, mezi nimiž byly ozbrojené vojenské letouny A-10 (obrázek, najdete ZDE), které můžeme vidět v uniklém a nikdy nevydaném traileru pro verzi Battlefield Omaha. 

2) Doplňování zdraví v Battlefieldu 2142 

I jediný futuristický Battlefield 2142 měl funkci, která se nedostala do hry. Jde o tzv. „oživovací zbraň“, která měla za úkol oživovat padlé spoluhráče na dálku. Její použití však bylo prý velmi těžké a tak byla tato zbraň nahrazena klasickou lékárničkou. 

3) Plamenomet v tanku v Battlefieldu Vietnam 

I jeden z prvních Battlefieldů má zastoupení v této sbírce. Battlefield Vietnam totiž obsahuje tank Zippo, který místo nábojů má plamenomet. Tento tank nebyl dostupný na žádné z map, avšak vyzkoušet jste si ho mohli v oficiálním map editoru. 

4) Noční mapy v Battlefieldu 4

První oficiální CTE (Community Test Environment) pro Battlefieldu 4 přineslo začátek nočních map. Mapy Shanghai a Golmud Railway se však nikdy nedočkaly uvedení do základní hry. DICE k těmto mapám uvedlo i oficiální stanovisko, které si můžete přečíst ZDE

5) Vodní zbraně v Battlefield 2: Special Forces

Battlefield 2 DLC Special Forces mělo původně obsahovat zbraně, které by fungovaly pod vodou. Ty se však do hry nikdy nedostali, protože Battlefield 2 neobsahovalo žádné podmořské mapy. 

6) Kopání zákopů v Battlefieldu 1

V brzkém vývoji Battlefieldu 1 bylo možné pomocí lopaty vykopat zákopy. Tuto funkci však později vývojáři odstranili, protože by kompletně narušila design map. Škoda, snad se jí dočkáme alespoň v CTE verzí hry. 

7) odbíjení granátů v Battlefieldu 1

Při Battlefield 1 ještě chvilku zůstaneme. Během vývoje přišla hra i o další funkci, kdy bylo možné pomocí lopaty odbíjet granáty. DICE se rozhodlo tuto funkci odstranit hned z několika důvodů, podle nichž by bylo pro hráče příliš těžké odbíjet granáty. Také doufáme, že se tento herní mechanismus objeví alespoň v Battlefieldu 1 CTE. 

8) Nepřátelský kolečko v Battlefieldu 2

Battlefield 2 obsahoval během svého vývoje i speciální vozidlo. Jde o nepřátelský kolečko, který se dalo kompletně řídit. Bohužel se tato funkce nikdy nedostala do hry. Důvod proč je tomu tak, však nevíme.

Battlefield série si prošla mnoha stádii vývoje a my věříme, že podobných funkcí se dočkáme i v budoucích Battlefield dílech. Která z výše uvedených funkcí se Vám líbí nejvíce? Napište nám ji níže do komentářů. 🙂

Zdroj: YouTube

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , , ,

Jeden komentář

Napsat komentář