Varování před falešným e-mailem žádajícím Vaše údaje k Origin účtu

O těchto věcech zde obvykle nepíšeme, ale tentokrát je to určitě potřeba. Svůj Origin účet potřebujeme nejen ke hraní Battlefieldu 3, ale i ostatních her a tak je vhodné si jej pořádně hlídat. Stejně jako před několika měsíci, kdy to podvodníci zkoušeli na uživatelích Steamu, to nyní zkoušejí i na uživatelích Originu.

Dávejte si tedy pozor před tímto e-mailem (viz. obrázek níže), který není pravý a jedná se čistě o podvrh za účelem získání Vašich přístupových údajů – je to tzv. phishing. V e-mailu stojí, že platnost Vašich kontaktních informací v Origin účtu brzy končí a je potřeba je aktualizovat, jinak dojde k zablokování Vašeho účtu. To je samozřejmě hloupost a nic takového se neděje! 

fake-origin-team-email

Falešný e-mail, informující o vypršení platnosti kontaktních údajů Vašeho Origin účtu – tzv. phishing e-mail.

Na žádný odkaz z tohoto e-mailu rozhodně neklikejte a když už na něj kliknete, stránku zavřete a nic nevyplňujte. Onen web totiž nepatří společnosti Electronic Arts, ale jedná se o falešný ukrajinský web, který vypadá jako stránky spojené s Originem. Tento web má jediný úkol a to ukrást Vaše přístupové údaje na Origin účet.

Proto si vždy dávejte dobrý pozor kde své přístupové údaje zadáváte a pokud si nejste jisti důvěryhodností dané stránky, můžete se zeptat jak u nás na fóru, tak také na podpoře EA.

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , , , ,

29 komentářů

Napsat komentář