Veterán Battlefieldu Patrick Bach opouští studio DICE

Před pár hodinami bylo oznámeno, že generální ředitel DICE, Patrick Bach, opouští DICE. Důvodem opuštění studia je zájem trávit více času se svojí rodinou, avšak není vyloučeno, že Patrick Bach přejde do jiného studia či dokonce si založí vlastní. To vše se teprve ukáže čas.

Bach začal pracovat v DICE v roce 2002 a to jako vedoucí designér na hře Rallisport Challenge 2, jenž byla exkluzivitou pro Xbox. Následně se pak jako scénárista, designér a producent podílel na dílu BF: Bad Company a poté pak jako senior producent na pokračování BF: Bad Company 2. Dále ho čekalo povýšení na výkonného producenta pro Battlefield 3 a Battlefield 4. Nyní však jako viceprezident a generální ředitel studia DICE dohlížel na vydání her jako Star Wars: Battlefront, Mirror’s Edge: Catalyst a také poslední Battlefield 1.

K odchodu Patricka Bacha se také vyjádřil výkonný viceprezident Electronic Arts Patrick Söderlund:

Patrick Bach nám v DICE a EA byl skvělým kolegou po skoro 15 let. Děkujeme mu za vše na čem se podílel, převážně pak za sérii Battlefield a komunitu. Přejeme mu hodně úspěchů v jeho dalším dobrodružství.

A také i Patrick Bach měl k informaci o svém odchodu co říci:

Zažil jsem v DICE a EA neskutečnou jízdu, kdy jsem potkal spoustu neuvěřitelně kreativních a vášnivých lidí, spolu s nezapomenutelnými zážitky z hráčské komunity. Rozhodně budu hrát Battlefield 1 velmi dlouho a těším se, co v budoucnu přinese úžasný tým studia DICE.

Zdroj: PlayStationLifeStyle

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , ,