Video představující všechny raketomety v Battlefieldu 4

Youtuber Daskro si pro nás dnes nachystal video, ve kterém představuje všechny raketomety, které najdeme v Battlefieldu 4. Každý se pokusil stručně popsat a jelikož je celé video v angličtině, pokusím se Vám vše podstatné shrnout. V Battlefieldu 4 se setkáme s 5 raketomety proti pozemním vozidlům – MBT LAW, FGM-148 Javelin, FGM-172 SRAW, MK153 SMAW, RPG-7V2. No a ještě 2 raketomety proti vzdušným cílům – FIM-92 Stinger a SA-18 IGLA. Vše jsou to ale unikátní zbraně a není to jako v Battlefieldu 3, kde například IGLA a Stinger fungovali stejně – více o tom dále v článku.

Každý raketomet má trochu jiný způsob používání a také jinou účinnost. Daskro k tomu vytvořil moc pěknou tabulku. Ta zobrazuje, že čím jednoduší na použití daný raketomet je, tím činní menší poškození:

raketomety-ucinnost

Nejjednodušší na použití a také s nejmenší účinností je MBT LAW. Ten funguje tak, že vystřelíte směrem k vozidlu před sebou, on jej následně sám dokáže detekovat a při jeho případném pohybu si jej i najít. Po výstřelu se tedy již o nic nestaráte, avšak MBT LAW činní to nejmenší poškození. Další v pořadí je FGM-148 Javelin. Ten již činní větší poškození a funguje tak, že vozidlo zaměříte a vystřelíte. Avšak na rozdíl jeho verze z Battlefieldu 3 musíte mít vozidlo neustále zaměřené. Přestanete-li zaměřovat, raketa svůj cíl nezasáhne. Vracející se klasika z Battlefieldu 2 je FGM-172 SRAW. Ten funguje tak, že při výstřelu můžete jeho střelu dále ovlivňovat sami – někteří znají z BF2 a někteří znají z Bad Company 2, kde stejně fungoval raketomet M136 AT4. SRAW činní zase opět o něco vyšší poškození. Poté tu máme MK153 SMAW. Ten funguje stejně jako v Battlefieldu 3, avšak podle všeho jeho střela klesá k zemi velmi málo a má tak skoro rovnou dráhu letu. Znovu činní o něco větší poškození, než SRAW. Jako poslední je samozřejmě RPG 7V2, které funguje taktéž stejně jako v BF3. Na rozdíl od SMAWu má ale již obloukovou dráhu letu a tak výrazněji klesá k zemi. Ovšem na druhou stranu je také nejúčinnější.

Nyní se podívejme na ty protiletecké kousky. Jako první je FIM-92 Stinger, který funguje úplně stejně jako v BF3. Takže zaměříte, vystřelíte a střela si již najde svůj cíl. Avšak SA-18 IGLA funguje spíše jako Javelin, kdy je potřeba po zaměření a vystřelení mít vozidlo neustále zaměřené, jinak raketa svůj cíl nenajde.

Jako takový bonus si pro nás Daskro připravil ještě HVM-II (Starstreak), který je součástí jednoho z Battle Pickupů. Battle Pickups jsou balíčky se zbraněmi, které můžeme najít na určitých místech na mapě. Zbraně z těchto balíčků mají omezené náboje, které se nedají doplnit. Avšak zpět k HVM-II. Jedná se o raketomet, který funguje jak na pozemní, tak i vzdušné cíle. Funguje pak jako Javelin, tedy že musíte mít svůj cíl neustále zaměřený. Jo a také máte pouze 2 střely, takže je nutné aby se každý výstřel počítal 🙂

Samotné video se záběry raketometů a například i záběry EOD bota je pak zde:

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, ,

23 komentářů

Napsat komentář