Všechny důležité informace o betatestu Battlefieldu 4 na jednom místě

Aktualizace: Velikost bety na PC bude 6 GB a na konzolích 1.65 GB!

DICE před několika minutami vydalo nový oficiální blog, ve kterém shrnuje všechny důležité informace o betatestu Battlefieldu 4. Těmi nás provede sám generální ředitel DICE a pravý veterán BF série, Karl Magnus Troedsson. A protože na přímý překlad není dostatek času, podívejme se na to ve zkrácené formě.

V betatestu Battlefieldu 4 budeme mít možnost si zahrát mapu Obléhání Šanghaje ve dvou rozdílných režimech – Conquest a Domination. Hráči, kteří se tohoto betatestu zúčastní pak získají do plné verze BF4 speciální psí známkuByl jsem tam… | Udělal jsem to…„.

bf4-Beta-Tag

DICE pak znovu informuje, že i když je betatest takto „pozdě“ stále je zpětná vazba od hráčů důležitá. Stále totiž mají čas na implementaci změn. Některé změny se mohou ještě stále zakomponovat do hry před vydáním a některé se samozřejmě implementují až po vydání hry. Chyby a zpětnou vazbu mohou hráči sdělovat DICE skrze Battlelog, ve speciálním Battlefield 4 Beta fóru (beta fórum ještě nebylo spuštěno). Dále se pak skrze Battlelog novinky, Battlelog fórum a Battlelog na konzolích budeme dozvídat aktuální informace k betě.

Beta má pak také svůj další a velmi důležitý úkol a to otestovat základní infrastrukturu – zátěž serverů, systém tvorby zápasů, vyhledávač serverů a funkce rotace herních režimů. To vše díky betě zažije skutečné zatížení a DICE tak získá data, která jim pomohou vše optimalizovat pro finální vydání.

Dále nás informují, že betatest poběží v podstatě 24/7, ale i tak bude docházet k restartům serverů a nebo krátkodobým výpadkům – to vše z technických důvodů. Bude docházet k optimalizaci netcode, aktualizaci serverů a infrastruktury a také různé úpravy a práce na databázích. O všech výpadcích/údržbách budeme včas informováni skrze Battlelog.

Důležitá informace je, že betu nelze brát za finální produkt. A i když beta obsahuje již obsah, který je skutečně vyvážen, na hře se stále pracuje. Beta je starší verze hry, než kterou má DICE nyní a to kvůli různým testům a certifikacím, kterými musela projít, než mohla být vypuštěna do světa.

bf4-siege-of-shanghai-domination

Beta je rozdělena na exkluzivní, jenž začíná 1.10.2013 v 10:00 dopoledne a otevřenou, jenž začíná 4.10.2013. Do exkluzivní mohou pouze hráči splňující jednu z těchto podmínek: vlastní Battlefield Premium pro Battlefield 3 nebo hru Medal of Honor: Warfighter Limited či Digital Deluxe edice a nebo si předobjednali Battlefield 4 Digital Deluxe edice na Originu. Otevřená beta je samozřejmě úplně pro všechny. Konec betatestu (exkluzivního i otevřeného) je stanoven na 15.10.2013.

Avšak pokud jde o před-stažení betaverze hry, tak zde dochází k menší časové změně. Před-stažení betaverze Battlefieldu 4 bude možné v neděli 29.9.2013 v 19:00! Další důležitou informací je, že pokud si budete chtít betu Battlefieldu 4 zahrát, budete potřebovat 64-bitový operační systém (nebude fungovat na 32-bitovém OS). Finální verze hry, ale bude podporovat jak 64-bit tak i 32-bit operační systém.

A jak to bude s podvodníky? DICE nás informuje, že kromě služby PunkBuster od společnosti EvenBalance, také spolupracují s firmou Gameblocks, jenž jim poskytne jejich anti-cheatovací ochranu FairFight. Obě tyto anti-cheatovací ochrany budou zabudovány a zapnuty i během betatestu. Podrobnější detaily o tom jak se DICE hodlá vypořádat s podvodníky získáme později.

No a to by bylo tak vše. Těšíte se také tak jako já? 🙂

Zdroj: Battlefield Blog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , ,

24 komentářů

Napsat komentář