Zajímavosti z rozhovorů

Jak už to bývá, zase se objevila pěkná řádka rozhovorů s Patrickem Bachem z DICE a tak se podívejme co nám zase prozradil.

První jsem pročetl rozhovor pro server GamePlanet.co.nz, zde Patrick neřekl nic moc nového, vlastně jen zopakoval dosavadní informace. Jakože, Battlefield 3 je primárně vyvíjen pro PC platformu a tak mohou využít potenciálu silného hardwaru a vytvořit velmi pěkně vypadající hru. Z toho mají těžit i konzoloví hráči, protože se už pořádně naučili jak zatížit konzole a nakonec to na nich bude také vypadat skvěle.

Při dotazu co nás zajímavého čeká v multiplayeru Patrick neodpověděl přímo, jenom řekl, že BF3 je nástupcem BF2 a tak bychom se měli koukat za informacemi o multiplayeru tam. K multiplayeru padla ještě otázka, zda pohyby vojáků, které jsme mohli vidět v trailerech, budou stejné i v MP, odpověď zněla, že částečně ano, je totiž potřeba je poupravit pro multiplayer. Potom akorát prozradil, že ozvučení v BF3 je zase na vyšší úrovni a nakonec potvrdil, že hra je stále ve fázi pre-alfa.

Další rozhovor, který jsem pročetl, byl pro společnost NVIDIA. Na jejich webu, se tedy můžeme dočíst, že engine Frostbite  2 rozhodně není žádnou nadstavbou enginu FB 1.5, případně FB 1.0. Jde tedy o úplně nově sepsaný enginy. U FB 1.5, tedy u BFBC2 tomu tak nebylo, to byl jen vylepšený původní engine FB 1.0. Dále Patrick říká, že dnešní hry tvořící se pro konzole a následně vylepšení vyhlazováním a lepšími texturami, nejsou prostě to pravé. Konzole tedy dle něj brzdí vývoj a hry by se měli vytvářet pro PC a až následně přizpůsobovat konzolím.

A proč nemají jiné hry takovou destrukci jako je v enginu Frostbite? Protože ostatní studia jsou buďto moc líná, nebo si raději koupí již hotový engine, ve kterém toto ale samozřejmě chybí. Frostbite 2, ale nikdy nebude na prodej a bude tedy výhradně enginem pro studio DICE a společnost EA.

Server TBreak.com také přišel se svým rozhovorem. Zde se můžeme dozvědět, že celý příběh, který se odehrává na Irácko/Iránských hranicích, byl sepsán ještě předtím než se situace v těchto oblastech stala citlivým tématem. Takže nyní je to pro DICE trochu ožehavé téma a nemohou si dovolit dát do příběhu úplně vše co by chtěli, aby se nemotali příliš moc do politických štvanic.

 

 

 

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

4 komentáře

Napsat komentář