Zajímavosti z rozhovoru s Michael K. Williamsem

Před pár dny provedl web GamerTagRadio rozhovor s hercem Michael K. Williamsem, který ztvární postavu Irishe v Battlefieldu 4. I když Williamse neprozradil žádné nové detaily pro Battlefield 4, rozpovídal se něco málo tom jaké bylo natáčení pro Battlefield 4, tedy motion-capture. Dřívější rozhovor s Williamsem a záběry z motion-capture najdete zde a zde.

Co hlavně zmiňuje je, že motion-capture je mnohem náročnější, než natáčet filmy či seriály. A to jak z fyzického hlediska tak i psychického. Když například u natáčení pro film se zkazí nějaký záběr, je možné jej natočit znovu od určité části, ale u natáčení pro hru je následně potřeba udělat celý záběr od začátku. Takže se všichni členové snažili vždy podat co nejlepší výkon a pomáhat si. Další složitou situací je například to, že i když máte alespoň nějaké kulisy musíte opravdu hodně zapojovat svoji fantazii a představu jak by to mohlo vypadat. Například v jeden moment museli hodně řvát, protože daná scéna se měla konat při bouři a větru. Neřvali však jen kvůli tomu, ono ve válce se hodně huláká a tak se přiznal, že jednou málem pokazil snímací zařízení co měl na sobě 🙂

A aby vše bylo co nejpřesnější a důvěryhodné, měli při natáčení k dispozici spoustu veteránů, odborníků z armády nebo i policii. Ti jim pomáhali nejen s tím jak správně držet zbraně, ale také s textem. Protože scénář pro kampaň byl napsán ve Švédsku, bylo občas potřeba nějakých úprav, jelikož vojáci Americké armády používají někdy jiné výrazy.

Režisér si Williamse vybral proto, že je velkým fanouškem jeho filmů/seriálů a především seriálu The Wire. Osobně přiznává, že není hráčem her, ale Battlefield zná a to od svého syna. Celou práci na Battlefieldu 4 si užívá a pokud by měl pracovat někdy na další hře, tak pokud by to byl tým, který stojí za natáčením pro Battlefield 4, šel by do toho. Hodně ho bavily momenty, kdy se vrátil na další natáčení a vývojáři mu pustili to co minule natočili, avšak již zpracované ve hře.

Záznam rozhovoru si můžete poslechnout zde:

Zdroj: GamerTagRadio

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , ,

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Proč nenapsat první komentář?

Napsat komentář