Zvěst: Nový Battlefield od studia Visceral Games

Internetem se ke konci loňského roku začaly šířit zvěsti o dalším Battlefieldu ve vývoji, avšak tentokrát od jiného studia. Vše odstartoval analytik Michael Pachter z Wedbush Morgan. Ten řekl, že EA by mělo oznámit pro finanční rok 2015 (jednalo by se tedy o vydání na podzim 2014) nový Battlefield, který podle všeho bude vyvíjet studio Visceral Games, jenž pracovalo například na hororové sérii Dead Space.

Dále pak uživatel Nirolak na NeoGAF fóru sepsal několik důvodů, proč by to mohla být pravda a na konci tohoto roku by vyšel další Battlefield od jiného studia než je DICE. Začal s tím, že outsourcingová společnost Technicolor uvádí ve svých projektech Battlefield pro rok 2014. Dále pak Ben Cousins, bývalý generální ředitel Easy Studio (Battlefield Play4Free), zmínil na Twitteru, že Visceral Games pracovalo (možná i dále pracuje) na nějakém Battlefieldu. Dokonce vyšlo najevo, že Visceral Games pracovalo na posledním DLC End Game pro Battlefield 3 a také hledá testery FPS her a mají ve vývoji novou next-gen střílečku. Nakonec se ještě skrze Battlelog zjistilo, že v podstatě celé studio Visceral Games pracovalo i na aktuálním Battlefieldu 4.

A o jaký Battlefield by šlo? Může například jít o Battlefield: Bad Company 3, protože DICE již dříve prozradilo, že tým stojící za touto sérii není zapomenut, ale je jen na dlouhé dovolené a časem se vrátí. Může však také jít o úplně novou podsérii, protože v březnu minulého roku jeden z bývalých zaměstnanců DICE prozradil, že Visceral Games prý pracuje na Battlefieldu s kriminální tématikou. To nyní potvrzují i nové informace od serveru Polygon.

Ty říkají, že byl pozastaven vývoj dalšího Need For Speed, které se tvořilo ve studiu Ghost Games a tak jeho členové dostali na výběr ze dvou možností. Buď studio opustí nebo se přesunou do studia Visceral Games, kde podpoří vývoj dalšího Battlefieldu, jenž bude mít policejní tématiku. Tento Battlefield má prý kódové označení Havana a je plánován na konec tohoto roku. Je tedy možné, že EA hodlá odstartovat roční vydávání Battlefieldu a jak dříve řekli, jedno studio by na to nestačilo, protože pro vývoj takovéto hry je potřeba alespoň 2 roky.

Pokud je to pravda, jsem si jist, že to fanoušky Battlefield série příliš nepotěší nebo se pletu? Jaký je Váš názor na celou tuto situaci? Berte však v potaz, že se jedná o nepotvrzené informace a vše se může ukázat mírně jinak, než nyní vypadá.

P.S.: Obrázek u článku je pouze ilustrační a pochází ze hry Police Warfare.

Zdroj: Eurogamer, NeoGAF, Polygon, Battlefield-Inside

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , , ,

71 komentářů

Napsat komentář